Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Neka sretno posluži i dugo ga vozio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, trapavi said:

Upravo onoliko opreme i dimenzija guma kakva i treba bit. Na prvoj promjeni guma osta lova u džepu u odnosu na uobičajeni trend po pitanju dimenzije guma. A da ne spominjemo druge prednosti kad već nije za ulična ganjanja.

Slažem se s kolegom. Danas se rade budalaština od dimenzija samo da bi imali šta naplatiti. Nemamo mi ni standard a mnogi ni živaca za te podvale autoindustrije. Srećom mi FIAT ima 225 45 17. U cijeni ista kao 205 55 16. Da je 205 45 17 cijena je minimalno 30 posto veća. 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na Fordu je trenutno zimska 215 55 16 koja je skupa ko vrag, ali srecom upisane su i 205 55 16 u prometnu pa ce ici te za koji dan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo sam se ohladio od 4x4 jer ima samo dizel a vozim se 80% relacije do 15 km u gradu, pa mi je upao u oko ovaj duster 1.3 tce, 150 ks i EDC 6 brz. mjenjac.

Cijena 21400€..

Mogu za svog meganea dobiti 3500+€. Bas sam gledao oglase.

https://www.njuskalo.hr/auti/dacia-duster-1.3-tce-150-journey-edc-automatik-tvorn-garancija-oglas-42236446

Ima za mene sto je bitno podesavanje sjedala i lumbalnu potporu sica, volan se stela, ono oprema je skoro ko na mom meganeu iz 2010. 😆

Jedino su te 17 cola gume dost skupe, cca 150€ neke cjelogodisnje. Radije bih 16.

Kakva su iskustva s tim EDC mjenjacem, mislim da je sa dve lamele, suhi, na koliko km se mijenja ulje i koje ide? Navodno 6 litara i filter neki.

I koja je to fora da se auto vozi 1 godinu i napravi od 15-25000 km i vrati autokuci? Tko to radi? Jel se mijenja ulje na 20000 km ili ko prije 30000?

Vidim da po katalogu ide voda 0W20 RN17.

Mislim da bih tocio 5W30 RN17 kad bi prosla garancija.

Ima jos jedan, mrvu skuplji al je fora

https://www.njuskalo.hr/auti/dacia-duster-extreme-1.3-tce-edc-automatik-oglas-42876477

 

 

 

15CC2F_4008177157325_Castrol_GTX_5W-30_RN17_1_Liter_A_480x480.jpg

Edited by ivan.martinko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ivan.martinko said:

I koja je to fora da se auto vozi 1 godinu i napravi od 15-25000 km i vrati autokuci? Tko to radi?

RAC, to je tipičan uzorak, odrade sezonu i onda povrat prije prvog servisa i zime.

Ja bih gledao ovaj drugi samo zato jer je bio kod Sviga na keramici, to ne radi netko tko se ne brine o autima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni su rekli u ovlaštenom da ulje mijenjam svakih 80 000.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Raven said:

RAC, to je tipičan uzorak, odrade sezonu i onda povrat prije prvog servisa i zime.

Ja bih gledao ovaj drugi samo zato jer je bio kod Sviga na keramici, to ne radi netko tko se ne brine o autima.

Da ovaj drugi nije u autokući nego il preprodavac il vlasnik..

A ovo rentacar mislis vozio ga jedan korisnik ili pitaj boga taksirao il sto?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan.martinko said:

Da ovaj drugi nije u autokući nego il preprodavac il vlasnik..

A ovo rentacar mislis vozio ga jedan korisnik ili pitaj boga taksirao il sto?

Ovaj drugi izgleda kao privatan vlasnik kojemu se nešto promijenilo u životu pa sad prodaje auto. Jer nitko ne ide kod Sviga na keramiku, ako ga misli prodavati, nije baš neka računica 😀. Ugl., ja bih gledao toga.

To za renta car nikad nećemo znati, možda je odradio sezonu s turistima, možda je bio u dugoročnom najmu kod jedne osobe...

Edited by Raven
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, macak said:

Krece saga po 100put.. Isto😂

Žena me više nemre slušati, makar realno skupio sam za novi duster 4x4 sa najjacom opremom, al sam skrt za potrosit sve novce u krizi. Na kraju bum uzeo 1.0 na plin. 😆

Realno vise mi ni ne treba..

Ali mora bit prestige il koji vec ima namjestanje sica, naslon za ruku za oba sica, lumbalnu potporu i auto klimu. Onaj confort nista.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa jel se ne moze za preko 20k naci vec Pug 3008 onaj noviji? To mi je izgledao kao duplo luksuzniji auto od dustera... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostajem vjeran renault alijansi a ne kao vi svi - izdajnici. 😅

  • Like 3
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

@Display luksuzniji da, prostora ko u meganu (ako).. Nabijen glomaznim plastikama i debelim sjedalima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ivane,jesi sjeo u dustera ikada? Ima ne tako baš lak ulazak i izlaz. Ima debeli prag. Meni je to upalo svojedobno.  Scenica nema? 

Od ovih sam ljudi uzeo svoju čadžaru. Ovo je jako zanimljivo. 

https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-2008-1.6-bluehdi-allure-outdoor-1-vlasnik-servisna-racuni-oglas-43081239

Ima all grip sustav. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kupi ljepo Model Y, puni doma i vozi za 2€/100km :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dado_sk said:

Ivane,jesi sjeo u dustera ikada? Ima ne tako baš lak ulazak i izlaz. Ima debeli prag. Meni je to upalo svojedobno.  Scenica nema? 

Od ovih sam ljudi uzeo svoju čadžaru. Ovo je jako zanimljivo. 

https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-2008-1.6-bluehdi-allure-outdoor-1-vlasnik-servisna-racuni-oglas-43081239

Ima all grip sustav. 

Otraga u taksiju. Ja ulazim u auto tak da prvo sjednem, a onda se zarotiram prema naprijed i dignem obje noge unutra. Nisam primjetio to odozada, ali u voznji nisam osjetio rupe ni ništ.

Ulazak ovak ko ovaj lik

 

 

Edited by ivan.martinko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sandero Stepwey pogledaj.Ako necete Suv 4x4.. Jer onda nema smisla kupovat Suv vozilo. A ovaj je povišen, opreme ima A sad ko sta voli otom potom.. Ako sam shvatija auto je za vas dvoje tako da... Kad vec briješ na ekologiju uzmi sa tvornickim plinom.. 

Edited by macak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala na savjetu ali sandero je kao clio, manji, probao sam vozit od kolege, skace po rupama ko jarac, sad imam megane i ne mislim ici na manji. Treba mi i veci bunker.. 

Link to comment
Share on other sites

Suzio sam izbor na 1.5 dci 4x4 prestige i slicno ili 1.0 eco g 100 ks 4x2 slicna oprema.

Ovih plinara ima koliko hoces, dobrog 4x4 dci je teze naci. Ciljam na godinu do dve star auto. 2021, 22 i 23. Budget do 23000€.

Benzinci plinari su 17-18000€ a 1.5 dci su oko +/-23000€

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Hvala na savjetu ali sandero je kao clio, manji, probao sam vozit od kolege, skace po rupama ko jarac, sad imam megane i ne mislim ici na manji. Treba mi i veci bunker.. 

Sandero stepwey ti je povisen od tla više nego obicni. Mislim da  je na 17cm od tla i mekši je od obicnog.. 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Je ali je mali, uzak. Ko Clio.

Ukratko ne zanima me 😆 B segment nakon C segmenta.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Je ali je mali, uzak

Širi je sandero sprijeda od dustera, čitavih 0,7 cm. 🤓

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad vec kupujem novo  il novije, necu ic na isto ili manje, zbog kicme treba bit vece i udobnije a mozda padne i neki se**** u autu. Nemam vise 20 godina da se grbim u ficeku i slicno.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

BTW Sandero i Duster su napravljeni na istoj (Clio) platformi tj spadaju u B segment. Ne vjerujem da je neka bitna razlika u vožnji, udobnosti, izolaciji  Sanadera i Dustera. Na kraju podržavam, uzmi što ti se više sviđa samo kupi više😂😂

  • Like 4
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne kuzim da ti ne kuzis da sjedala u Daciama nisu dobra. Zakaj to radis? Hoces zamijenit Meg3 s Daciom, to je glupo. Imao sam dva Meg 3, jedan GT line, drugi s obicnim sjedalima, to su ok auti, onda sam sjeo u Daiciu Duster i provozao se i to nema veze s vezom jebemu! Daj malo ukljuci mozak!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.