Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

1 hour ago, Krule said:

nisam odustao, još :bigl:

Ma to je riješena stvar.. samo kud u opela? 
Nista taj opc je samo za recimo geodeziju..njima su zavoji i neki osjećaj vožnje nepoznanica, volani( ovdje mislim na kolo volana) i sicevi su im dobri a ostalo je jbga opel

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, laci said:

Ma to je riješena stvar.. samo kud u opela? 
Nista taj opc je samo za recimo geodeziju..njima su zavoji i neki osjećaj vožnje nepoznanica, volani( ovdje mislim na kolo volana) i sicevi su im dobri a ostalo je jbga opel

samo razmišljam na više strana :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hmmm samo 63tkm, a poderan vozacki sic...

Inace autic lijepo izgleda, al kod svih tih soderasa treba otvoriti cetvoro oci!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Isprobao sam sjesti, doduše u model iz 2014. godine. Visok sam 192cm, morao sam sjedalo gurnuti skroz unatrag i iza mene nije ostalo previše mjesta.

Sve aute koje sam u zadnje vrijeme isprobavao uspoređujem sa pozicijom na Touranu gdje ne trebam imati sjedalo gurnuto skroz unatrag i iza mene se može sjesti. Ove godine smo putovali za Budimpeštu, 6 odraslih i jedno dijete od 6 god. Svi smo se uspjeli nagurati, ali sam sjedalo ipak mora malko pomaknuti napred, podignuti volan i malko uspraviti naslon.

Nekako mi se Qashqai iznutra čini po prostoru kao neki povišeni kompakt.

Link to comment
Share on other sites

meni se cini da je spljosten nekako... problem je sta sve usporedjujem sa Alteom... i nigdje dobro ko u njoj :D

 

Link to comment
Share on other sites

Sad je ponuda tih Qashqaia široka, pun ih je oglasnik, pa možda ima koji u tvom kraju da isprobaš, tako ćeš se najbolje uvjeriti.
Išao sam neki dan na isti način pogledati jedan VW CC čisto iz znatiželje da vidim kakav je iznutra jer jedno je ono što se pročita, a drugo dok se vidi uživo. Na zadnjoj klupi ljudi iznad 185cm ne mogu komotno sjediti jer jednostavno nema prostora za glavu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam 205cm i nikako nisam stao u Qashqai, jako je tijesno, ali kao sto Petar kaze, najbolje da odes probati.. 

Link to comment
Share on other sites

@Maximaš i megana, pa jel tjesniji nego megane 3? nevjerojatno..

onda ostaje X-trail, meni sjajan auto..

 

 

 

2019-Nissan-X-Trail-Ti-Blue-SUV-Ricahrd-Berry-1200x800p-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Svi ti krosoveri, suvići, na bazi svog alpari brata klasične visine su osjetno tjesniji unutra. Jbg, pa znamo to odavno.

 

Normalno da Kaškaj od karikiram 4,45 m ima manje ili i osjetno manje prostora od Meganea ili neke Tiide il kaj sad već imaju iste duljine.

 

U biti, ne da se ne čudim, nego mi je očekivano da je osobi veličine Maxa udobnije i prostranije u Meganeu neg Kaškaju. default_smilie2.gif

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sjecam se skode yeti pa unutra je bilo mjesta.. bio je visok, sirok, jedino nije bio bas dug. Malo duzi od meganea. Ali ipak je bio znacajno udobniji i prostraniji auto. Jedva mi je po visini stao u garazu. Dok oko megana mogu plesati. Valjda ovisi o koncepciji karoserije.

Link to comment
Share on other sites




...
Išao sam neki dan na isti način pogledati jedan VW CC čisto iz znatiželje da vidim kakav je iznutra jer jedno je ono što se pročita, a drugo dok se vidi uživo. Na zadnjoj klupi ljudi iznad 185cm ne mogu komotno sjediti jer jednostavno nema prostora za glavu.
 


VV CC je coupe, pa nije to predvidjeno za prijevoz 5 kosarkasa. Cak ima verzija koje su sa samo 4 sjedala.

Njemu je dizajn (ljepota) stavljen debelo iznad same prakticnosti. Ima super niska i neudobna sjedala, preglednost je nikakva, ali je lijep, iako je to opet stvar ukusa. Ne pitaj me kako znam :-)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Sjecam se skode yeti pa unutra je bilo mjesta.. bio je visok, sirok, jedino nije bio bas dug. Malo duzi od meganea. Ali ipak je bio znacajno udobniji i prostraniji auto. Jedva mi je po visini stao u garazu. Dok oko megana mogu plesati. Valjda ovisi o koncepciji karoserije.

Yeti je 7cm kraci od tvog Meganea. Ja sam sjeo par puta u njega i nikako ne mogu reci da je prostraniji. Iza nema nis mjesta a gepek je isto mali. 

Passat CC, eh, kakvo cudno vozilo, ne kuzim bas poantu, nizak, tvrd, mali otvor gepeka, nit je limuzina nit kupe, isto kao i Audi A5, samo malo ljepsi 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vozio sam veceras leona 1.6tdi 2015u od frendice..je nizi od altee al unutra ima dost mjesta..sjedala kozna profilirana fino bocno.kad si nariktam sjedalo ona moze iza mene sjest bez problema.

fakat je teska odluka kaj uzet.. gledao captura..nekak plastican previse i one sjajne povrsine skupljaci prasine ne lajkam 😜

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Passat CC, eh, kakvo cudno vozilo, ne kuzim bas poantu, nizak, tvrd, mali otvor gepeka, nit je limuzina nit kupe, isto kao i Audi A5, samo malo ljepsi 😂

E, al znaš kako koke lete na njega. Kao i na sve folkcvagene uostalom. 

 

Link to comment
Share on other sites

Yeti je 7cm kraci od tvog Meganea. Ja sam sjeo par puta u njega i nikako ne mogu reci da je prostraniji. Iza nema nis mjesta a gepek je isto mali. 
Passat CC, eh, kakvo cudno vozilo, ne kuzim bas poantu, nizak, tvrd, mali otvor gepeka, nit je limuzina nit kupe, isto kao i Audi A5, samo malo ljepsi [emoji23]
Al je Yeti pregledan i udoban bio. Vidljivost strasna, stakla ogromna. Sad mi je zao sto sam ga se rijesio [emoji24]
Link to comment
Share on other sites

Megane je spicast a yeti kockast. U svacijim ocima. Tak da prostora ima napretek. Ali bilo i proslo. Sad sto je kome veliko da, to je individualno. Ak je netko 165 cm ko moj frend, ok mu je i ford fiesta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 19. 09. 2019. at 8:40, rise said:

par kratkih za kupnju rabljenog ako nisi u tome:

1. trazis auto od privatnog prodavaca (vlasnika)

2. trazis auto od privatnog prodavaca (vlasnika) koji posjeduje to vozilo barem par godina

3. trazis auto kupljen u HR jer je puno lakse provjeriti servisnu povijest i kilometrazu

4. trazis auto koji je bio u vlasnistvu osobe,  a ne tvrtke (tisak/konzum/rentacar) jer u pravilu su bolje ocuvani

5. pazis da nema klasicne šoderaške fore - opran motorni prostor, navlaka na volanu, neoriginalne ratkape, "friske" tablice (za ZG npr sve sa Gx i Hx slovima, a piše prvi vlasnik)...

6. trazis registrirani i osigurani auto jer je puno manja sansa da nešto mehanicki ne stima kaj ce ti reci kad dodes na regu


Pazi, nista od ovog nije pravilo jer izuzeci za sve postoje (npr covjek imao sluzbeni auto, on ga jedini vozio, otkupio od firme i sad prodaje sa friskim tablama ko drugi vlasnik... slicnih primjera ima naravno dosta) ali ovako bar eliminiras barem pola oglasa na Njuskalu.

I jedno zlatno pravilo za kupovinu rabljenog: ako cijena ili auto ili sve zajedno zvuci predobro sanse da je tako su ispod 1%

Ja bi ti preporucio da stavis oglas tu na forumu za kupovinu auta, napises sto trazis i mozda netko ima ili zna nekoga tko ima takav auto... Ja sam kolegi preporucio tu Twingo sa foruma, drugom smo sad nasli jedan Note itd... dobrih rabljenih ima ali u puno slucaja ne dodu do Njuskala jer netko preporuci nekome...

 

 

Ili si neš naručiš prek Mobile.de i mirna bosna barem se auti bolje održavaju

Link to comment
Share on other sites

Nabijem sve te kalkulacije.... Svi kupci skidaju cijenu kod kupnje u hr jer je to normalno.... Kupci u hr zaslužuju drloge od auta i ništa bolje... Kiu prvi vlasnik nakon 3 mjeseca bio sretan da je netko došao pogledat auto... Nit kuže opremu i koliko je takav koštao novi... Informiranost 0... Ma samo deri i skidaj km.... Nikad auto mi lupan.. sve šajbe original i sl.... Servisna... Potvrda km sa stanice za tehnički pregled... I dalje pregovori... NE BACAJTE BISERE PRED SVINJE.... Pusa

Edited by macan
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma šoderašu ni kune nedam pa makar zadnji auto bio...spreman platiti više prvom vlasniku s održavanim autom i pravim kilometrima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, shogo said:

Ma šoderašu ni kune nedam pa makar zadnji auto bio...spreman platiti više prvom vlasniku s održavanim autom i pravim kilometrima

Rađe se na bajsu vozim neko vrijeme nego da s tim klošarima imam posla. Kako laprdaju, to se ne gasi, tipične floskule i sranja, kao naši političari. Fakat bježat od takvih glavom bez obzira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma polazim od sebe, čuvam i pazim, ali i vozim...no kada budem prodavao, samo iskreno....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.