Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

@dizna, dakle Luftfilter - zracni filter, Zündkerzen - svijecice, Bremsflüssigkeit - kociona tekucina, Innenraumf.(filter) - filter kabine

Je, drzalo se striktno 30k  km intervala.

Vidim da je na 92028 zaboravljen X ma Wartung i kontrolu korozije. Pod Wartung podrazumijevaju "mali servis", u prijevodu ulje, filter ulja i pretpostavljam filter zraka. Sve kaj je mimo toga stoji desno, napisano prekrasnim fontom :D. Cak je isod Bremsflüssigkeit stavil  crticu i htio nekaj napisat pa je i to zaboravil skupa s X tamo lijevo. 

Link to comment
Share on other sites

Bio mi je najbolji jedan moj lokalni meho: Ja ti lupim pečat, a ti si napiši što ti odgovara :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gle pečate na servisnoj :), ko da je netko lupio sva 4 odjednom u isto vrijeme, prvi je najtamniji (svježiji) i onda sve više bljedi :), nije namočio u međuvremenu :)

mislim da servisi su odavno skresani na 1 godinu ili 20 iljada km, to je bilo mislim od 2016-18 godine, poslje više nisu bili 30 iljada... ako se ne varam.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, dizna said:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-kadjar-tce-130-bose-alu-19-oglas-34660166

 

@pere daj prevedi ovaj lijepi rukopis!

Kužim samo bremse 😄.

Vidim da je ulje mjenjano isključivo na 30tkm 🤔

Dečki, ide ovaj još 200 iljada, samo ulje i filteri. Treba ga razraditi još samo.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, malo ulja nadosipati samo svakih 15tkm, filter svaki drugi put zamijeniti i to je to... 

Nije to nešto opterećen motor, 130ks na 1300 kubika, što je to... 350tkm mu ne gine...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma na tome koliko ulja troši dosta je samo dolijevati, kakve sad izmjene :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav ekipa, gledam da bih kupio Meganea IV Grandtour, za sad mi je za oko zapeo ovaj: https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-dci-110-garancija-navigacija-virtual-keyless-oglas-34867266

Što mislite? Ova garancija mi ulijeva kakvo-takvo povjerenje...

Ili pričekati jesen ako će se desiti povrati sa leasinga po Europi? Prošle godine čujem da toga zbog korone nije bilo pa je zavladala relativna nestašica i narasle cijene, firme su navodno masovno zadržavale postojeća vozila radi uštede.

Link to comment
Share on other sites

On 28. 07. 2021. at 20:17, dado_sk said:

Teško je ovako preko slika ali vožen u dalmaciji.  Mislim da ti ne trunu Clio dvojke . Izdržati će. Pitanje kako je servisiran. Bar ulje. Remenje sigurno nitko nije stavljao. Ne bi se usudio do Siska doći 😃

Imao sam ovakvog 2005 1.dci bijeli sa četvero vrata odličan auto imao je na haubi par tackica hrđe ali je auto bio 99%ispravan bio sam treći vlasnik samo mu je bila otisla letva volana ostalo super 

Just now, Miiki said:

1.5 .dci

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kakvom se pokazala kombinacija 1.5 dci i EDCa u Grand Scenicu iz 2017. godine? Gledam jednog u Baoticu, ima 102tkm. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Max said:

Kakvom se pokazala kombinacija 1.5 dci i EDCa u Grand Scenicu iz 2017. godine? Gledam jednog u Baoticu, ima 102tkm. 

Renault uglavnom mijenja edc sa 7 brzina u garanciji. Nakon isteka garancije 30 tkn. Ti častiš. 🤓

Kupi 2.0 tdi ćuran sa deezge i adaptivnim tempomatom. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Razmišljam o promjeni posla, odnosno trebao bih putovati za Zagreb, cca 120km dnevno. Samim time moram i promijeniti vozilo. E sad moje pitanje glasi;

da li postoji pouzdani auto, vjv dizel/hybrid do 10k eura, oko 2010 godišta i recimo 150k km maxx?

gledao sam Lexuse, zanimljivi su mi IS220d, nađe se pokoja Toyota Auris. Da li propuštam još koji?

Link to comment
Share on other sites

Astra CDTI :)

Šala više da nego ne, jer je naš poznati 'stručnjak' dr. Marušić upravo tako odgovorio jednom čitatelju svog portala na isto pitanje kakvo si i ti postavio.

Po meni najsigurnija varijanta je automobil sa zalaska proizvodnje, autokuća ovlaštenog prodavača gdje možeš možda dobiti i nekakvu garanciju, ili privatno od nekog čovjeka. Njuškalo zaboravi.

Link to comment
Share on other sites

Laguna 3, 2.0 16V sa plinom i normalnim mjenjačem.

Dosta ispod budžeta.

Najjeftinija moguća vožnja. Klimu ima svaka. Prst u uho i lagano. 
Osim ako te nije sram doc u selo sa lagunom..al vozio si ti i hondu pa onda znamo da te nije :plazi:

  • Like 3
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laci said:

Laguna 3, 2.0 16V sa plinom i normalnim mjenjačem.

Dosta ispod budžeta.

Najjeftinija moguća vožnja. Klimu ima svaka. Prst u uho i lagano. 
Osim ako te nije sram doc u selo sa lagunom..al vozio si ti i hondu pa onda znamo da te nije :plazi:

gle, ak već mogu birati, izbjegao bih Renault :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zveroboy said:

https://rabljenavozila.renault.hr/Vozila/Renault-Laguna-Grandtour-Dynamique-2,0-dCi/22388/

Zasto se ovo vozilo nemoze prodati? U tom oglasu je od pocetka godine sigurno, mozda i ranije, neznam.

Dobar model motora, mala kilometraza, oprema djeluje ok, sto propustam primjetiti?

Pa jedno 10000kn preskupa... 

Link to comment
Share on other sites

Lagune su na jako lošem glasu. Ne prodaju se.

Žena i ja smo skoro kupili Lagunu ovo ljeto. Auto je bio u izvrsnom stanju i cijena mi se činila poštena. Odlučili smo da ćemo zadržati Clia u ovim neizvjesnim vremenima. Čovjek ju nije prodao više od pola godine. Ljudi niti ne zovu.

Zamisli da kupiš taj auto pa ga ideš prodavati za 5-6-7 godina...

Link to comment
Share on other sites

Lagune su na jako lošem glasu. Ne prodaju se.
Žena i ja smo skoro kupili Lagunu ovo ljeto. Auto je bio u izvrsnom stanju i cijena mi se činila poštena. Odlučili smo da ćemo zadržati Clia u ovim neizvjesnim vremenima. Čovjek ju nije prodao više od pola godine. Ljudi niti ne zovu.
Zamisli da kupiš taj auto pa ga ideš prodavati za 5-6-7 godina...

Ali lagune3 ni blizu nisu na losem glasu kao lagune2. Ocito da se losa reputacija tesko skida jer nije Njemacki slamperaj u pitanju.
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Med0 said:

Lagune su na jako lošem glasu. Ne prodaju se.

Žena i ja smo skoro kupili Lagunu ovo ljeto. Auto je bio u izvrsnom stanju i cijena mi se činila poštena. Odlučili smo da ćemo zadržati Clia u ovim neizvjesnim vremenima. Čovjek ju nije prodao više od pola godine. Ljudi niti ne zovu.

Zamisli da kupiš taj auto pa ga ideš prodavati za 5-6-7 godina...

Pa sta mos dobit za auto staro 17-18 godina a da nije neka egzotika??? 🤔

Link to comment
Share on other sites

@x3m mi znamo da je Laguna 3 puno bolja od Lagune 2, ali kupci rabljenih to ne znaju. Laguna 2 je zacementirala Lagunu pa je Laguna morala postati Talisman.

@macak slažem se. Stvar je u tome da ju ljudi neće htjeti praktički niti za kunu takoreći.

Ja sam svoj R19 16V iz 1991. sa 230.000km prodavao mjesecima za 5000kn. Imao je multipoint injection, ABS, električne prozore, servo volan, Pioneer MP3 auto radio s OEL displayom (3500kn), električni šiber koji nikada nije prestao dihtati, superudobne siceve, skupe Llumarove polarizirajuće folije koje su minimalno zatamnjivale, Bilstein B6 pod garancijom.... Na autu je sve radilo. Ybga, auto je bio na lošem glasu da ga se ne može popraviti jer kad je došao u 'rvatistan nitko se nije znao spojiti na OBD-om na ECU. Nema veze što su od onda prošle godine i što se svatko sa Uniscanom iz MS-DOSa mogao spojiti na njega, loš glas je loš glas.

Susjed je za to vrijeme prodavao Golfa dvojku 1.6 benzinca iz 1986. kojem se odometar prestao vrtiti tko zna kada sa prozorima na kurblu i sa zapiknutim šarafcigerom da prozor ne padne, motor bez ECUa na fergazer, troši dvije litre više od R19 16V, dimi jer vozi na mješavinu jer skuri litru ulja za jedan tank, nema autoradio, nema ABS, dvije felge različite... tražio je 1600 ojra, prodao ga odmah za soma ojra. Golf dvojka je na glasu kao nepoderiv.

Mozak ljudi je write-once medij. Jednom kad nešto tamo uđe to je uklesano u kamen i to je to.

Lagune više nemaju kupce i nemaju resale value, a od sljedeće godine će početi faliti dijelova jer će proći 7 godina od kraja proizvodnje. Ti auti više ne vrijede puno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta rec o ovome?

Ja bi recimo bas volio da mi treba još jedan auto i da imam svaki dan za cca120km napraviti. Nove gume ako treba, veliki servis, plin i rega. I sve skupa 2000€ za auto sa malo preko 100tkm. 
 

https://www.index.hr/oglasi/renault-laguna-2-0-16v-fairway/oid/3170423

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.