Jump to content

Opet zaje...a


frenchkey

Recommended Posts

Zvao me majstor i kaže da nije ležaj u klipnjači, nema ni z lufta ni 1 klip, da su svi ležajevi ok. Ostaju hidropodizači kao sljedeći sumnjivac. Sutra skida poklopac glave pa ćemo vidjeti.

 

Ovo gore sa manjim semeringom tumači se kao mogućnost tog semeringa s federom da kompenzira nepravilnu putanju bregaste koja malo pleše u dosjedu. Teflonski bez federa to ne može, sve mora biti apsolutno ravno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi ni bilo logicno zasto bi sad klip prolupao. Nesto je u glavi, odkad onaj prvi "majstor" nije napravio posao skidanja i stavljanja glave kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Doc ce skuplja komplet glava od cijelog motora

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 09. 06. 2021. at 8:50, frenchkey said:

Jos spava... emoji56.png

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Kod njih s kupovao neke sitnice ranije, bili su ok

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

 

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam i jednu greškicu u koracima. Prepustio majstoru da nabavi podizače ventila, nešto je spominjao da su preko 100kn.

Sinoć zvao frenda u Intercars, može mi ih nabaviti za 55kn po komadu. Nazvao majstora, veli, jaooo, ne mogu ih sad vraćat, ja ih već dobio, ali manje su od 100kn. Jbg, sam sam kriv. Kad pomnožiš 16x100  i 16x55 dobra je razlika.

Link to comment
Share on other sites

nije još skinuo poklopac, čekamo pondejeljak

Link to comment
Share on other sites

nije još skinuo poklopac, čekamo pondejeljak
Sta ih nije prvo poskidao da vidi hidropodizac koji ne drzi da bude 100%. Mislim nema puno dijelova u glavi koji bi radili ovaj zvuk al najcesce su klackalice dizajnirane na nacin kad se ventili i klipovi poljube da one prve napuknu i sprijece vecu stetu na motoru. Sto se kod tebe i desilo. Ako ide metodom random pick dijelova nek stavi i nove klackalice pa si miran. I naravno ako jos nije digao poklopac ventila naravno da moze vratit dijelove.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bitna je lova a ne musterija i njen auto.
Vise promjenjenih dijelova, vise para.
Ofkors, on bu sve dijelove nabavil.

Link to comment
Share on other sites

On 19. 06. 2021. at 13:35, Lowlife said:
Sta ih nije prvo poskidao da vidi hidropodizac koji ne drzi da bude 100%. Mislim nema puno dijelova u glavi koji bi radili ovaj zvuk al najcesce su klackalice dizajnirane na nacin kad se ventili i klipovi poljube da one prve napuknu i sprijece vecu stetu na motoru. Sto se kod tebe i desilo. Ako ide metodom random pick dijelova nek stavi i nove klackalice pa si miran. I naravno ako jos nije digao poklopac ventila naravno da moze vratit dijelove.

napomenut ču to za klackalice, možda su podizači dobri a klackalica koja napukla.

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je glava kupi drugu. Nema  ovoj kruha. 
Čini mi se da si na dobrom tragu.
Zvao me maloprije majstor da dođem nešto vidjet, znao sam odmah da nije dobro. 
Kao prvo jedva je skinuo poklopac glave, čak je mislio da će puknuti. Na površini vidljivi tragovi nekakve crvene diht mase, potpuno neprimjerene za taj posao. Osobno sam onom mom prvom majstoru odnio renaultovu zelenoplavu diht masu koja je za te svrhe, ali izgleda da je on to za nešto drugo upotrijebio, nekom drugom naplatio.
No lako za to. Na nekoliko mjesta dosjedi podizača su dobili čudno proširenje rupe, također dosta njih ne može uopće stisnuti, po glavi u ulju ima špene, a bregaste imaju riseve za koje ovaj kaže da nisu kritični iako ružno izgleda.
Njegova preporuka je druga glava, ako je komplet još i bolje, s tim da ju svakako treba obraditi. Kaže da vrijedi i od 1.4 16V iz tih godina
Evo slika


a9380bff17f62dc1c3ceb0f35aebf3f2.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To bi onog lopova trebalo posjetiti koji ti je to ispocetka radio. Ne znam gdje ih uopce nalazis. Nije nikako slozio glavu, mozda je bregasta bila spigana, stukla sve, podizaci su mozda bili losiji ali ovo ih je dokrajcilo.
Dobro je na kraju, trebas samo glavu, mislim da ne postoji 1.4 16v sa varijabilnom, nema provrt za solenoid itd, dakle treba biti glava od 1.6 16v motora..
Zamijeniti gumice, podizace, klackalicu pokoju ak je ostecena i zadihtati sa onom original masom..
Ptfe semeringe i onda bude kraj price.
Kakvi fuseri.. jedino ovaj zadnji mi se cini ok.
Danas stvarno svaka budala radi mehaniku.

Link to comment
Share on other sites

vidiš ove 4 rupe na prva dva cilindra di idu podizači? Tu na dnu treba biti mala rupica, a stvorili su se krateri

Link to comment
Share on other sites

Čim je ona stalno puštala ulje i nikakav semering ne pomaže,nema tu kruha. No dobro je da je to dijagnosticirano. Sretno u potrazi. Trebalo bi tih glava biti.. motor je čest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, razlohano je. To se sve dogodilo kad je doslo do sudara ventila i klipa. I ponovo nakon toga kad debil nije dobro stegnuo remenicu radilice pa je provrtila. Ona se steze 45 Nm plus 120 stupnjeva. To ispada preko 150 Nm.

Link to comment
Share on other sites

gledam na njuškalu, samo 1 glava u ponudi i to ovog iz Čepina

Link to comment
Share on other sites

On 08. 06. 2021. at 20:04, mane said:

095 388 3548, Zlatko Krimer
Zovni njega, radi samo Renole. Živi blizu V.Gorice.
Kolega uzeo kod njega i zadovoljan je.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
 

zvao sam ga, ima glavu, ali je 8 ventila iskrivljeno, ostalo garantira da je ok. Traži 1000 kn, možda bih to mogao ueti

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, frenchkey said:

gledam na njuškalu, samo 1 glava u ponudi i to ovog iz Čepina

Koliko traži ovaj iz čepina? 

Link to comment
Share on other sites

Nisam zvao.
Zlatko Krimer trazi 1000 kn

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

zvao sam ga, ima glavu, ali je 8 ventila iskrivljeno, ostalo garantira da je ok. Traži 1000 kn, možda bih to mogao ueti
Tvoji novci tvoja odluka. Osobno to ne bih uzimao.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sad mi javio majstor da je tokaru, koji mu inače obrađuje glave, slao slike i da ovaj veli da to bez problema sredi. Mislim da je to za sada naiizglednija opcija...

Link to comment
Share on other sites

Na kraju onaj vampir iz Čepina jedini ima. I tako je to uvijek ☹️

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.