Jump to content

Chipanje


BALEV

Recommended Posts

x3m jel proradio auto? ili jos banana?

zrmi a da ti prodas clia i kupis sve sto si napisao... :D:D:D

auto cijelo vrijeme radi normalno :) al nikak da odem na diagnostiku da vidimo zasto auto ne radi prema tiborovim mapama ;)

Link to comment
Share on other sites

Zanima me koliko chipanje utjece ako se auto cesto vozi na vecim lokacijama. Recimo 3x mjesecno Zagreb-Dubrovnik i svaki dan doma-posao po autoputu.

Da li turbina vise pati u odnosu na orginalne postavke i da li se bas "drasticno" skracuje vijek same turbine. Jednostavno da li je dovoljno moze hladiti zrak pri brzinama cca. 150-170km/s s novim postavkama.

Edited by DuCk
Link to comment
Share on other sites

Danas sam probao malo lagunu i nisam baš zadovoljan,nije to to.Ima rupa oko 3Trpm stane pa povuće itd...

Imam nešto na misli idući tjedan...

Link to comment
Share on other sites

Danas sam probao malo lagunu i nisam baš zadovoljan,nije to to.Ima rupa oko 3Trpm stane pa povuće itd...

Imam nešto na misli idući tjedan...

A nisi je probao prije...zasto?

Ti si bio s nama kad je bila ekipa iz Osijeka jel?

Imas istu mapu kao moj frend koji je prezadovoljan pa mi nije jasno :??:

Kakva turbo rupa...?

Link to comment
Share on other sites

Ako je to tako onda mi je bolje imati necipani auto jer ga sada bez problema mogu voziti po satu 200 Km/h i da mi to bude putna brzina.Pri toj brzini mi je na 3400 okretaja motor u 6 brzini.

Po ovome ispada ako ga chipam da moram paziti da ga drzim na 3/4 gasa sto mi je bezveze jer se i po tome onda vidi da taj motor nije za tu snagu. :frown:

I chipaj ga pa ces se moci voziti isto toliko i na jos manje obrtaja a krajnja brzina ce ti biti veca.Uostalom zasto bi se vozio toliko...to neces nikada ili jako rijetko.Inace za tvoju informaciju,mislis da se tvoj dizelas nepati kad ga panjis do jaja tj.na max brzini konstantno.To ti samo mislis iako on pokazuje malo obrtaja ;)

Link to comment
Share on other sites

I chipaj ga pa ces se moci voziti isto toliko i na jos manje obrtaja a krajnja brzina ce ti biti veca.Uostalom zasto bi se vozio toliko...to neces nikada ili jako rijetko.Inace za tvoju informaciju,mislis da se tvoj dizelas nepati kad ga panjis do jaja tj.na max brzini konstantno.To ti samo mislis iako on pokazuje malo obrtaja ;)

3400 okretaja nije nesto strasno jer mi je crveno na 4600, a to je daleko od 3400.

Meni je to fenomenalno, vozim se recimo 180-190, a nema ni velike buke, niti se motor pati, a i radi na svega 2900-3000 okretaja.Recimo tom brzinom sam presao cijelu sjevernu Italiju kada smo isli u Francusku.

Nakon toga cak mi nije potrosio ni ulja puno, a i potrosnja je bila prihvatljiva.Taj 1.9 Dci motor im je stvarno odlican i po meni najbolji dio na autu. :)

Link to comment
Share on other sites

A nisi je probao prije...zasto?

Ti si bio s nama kad je bila ekipa iz Osijeka jel?

Imas istu mapu kao moj frend koji je prezadovoljan pa mi nije jasno :??:

Kakva turbo rupa...?

ma nije ista, nešto je tibor radio po mapi,ka

Link to comment
Share on other sites

I chipaj ga pa ces se moci voziti isto toliko i na jos manje obrtaja a....

zrmi, glupost!! to smo vec apsolvirali prosle godine il kad! omjeri se ne mjenjaju! samo se prije dostize tih nekih 200... al ce i dalje bit na istim okretajima pri istim brznama! :hey:

Link to comment
Share on other sites

zrmi, glupost!! to smo vec apsolvirali prosle godine il kad! omjeri se ne mjenjaju! samo se prije dostize tih nekih 200... al ce i dalje bit na istim okretajima pri istim brznama! :hey:

Ok ali laguna od frenda govori drugacije ;)

Ako on laze lazem i ja...

I nevidim zasto nebih bila bar malo brza ako jos ima fore u mjenjacu i obrtajima,a ona to ima...ali necemo o tome jer me ovo chipanje vec stvarno umara.Ja znam sto sam vidjeo i osjetio i meni je to dovoljno

Link to comment
Share on other sites

Danas sam probao malo lagunu i nisam baš zadovoljan,nije to to.Ima rupa oko 3Trpm stane pa povuće itd...

Imam nešto na misli idući tjedan...

Mozda je ista stvar kao i kod mene?

Link to comment
Share on other sites

jeste skuzili sta ne stima da ne radi kak treba?

a ono sto si zrmi napisao gore bas ne moze biti tako...

ako su mape mjenjane nije mjenjac...

Link to comment
Share on other sites

Ok ali laguna od frenda govori drugacije ;)

Ako on laze lazem i ja...

I nevidim zasto nebih bila bar malo brza ako jos ima fore u mjenjacu i obrtajima,a ona to ima...ali necemo o tome jer me ovo chipanje vec stvarno umara.Ja znam sto sam vidjeo i osjetio i meni je to dovoljno

junak, quotal sam samo prvi dio tvog navoda o okretajima vs. odredjena brzina.... max brzina naravno moze biti veca, jer ima vise snage pa se bolje opire svim otporima i turne ga jos par kmh vise... al okretaji na odredjenoj brzini (cijelom rasponu) ce biti identicni prije i poslje chipanja... i tocka... nema tu mile lale :hey: eto... nisam ja neki maher... al za ovo dam rezat... udove... biraj... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

junak, quotal sam samo prvi dio tvog navoda o okretajima vs. odredjena brzina.... max brzina naravno moze biti veca, jer ima vise snage pa se bolje opire svim otporima i turne ga jos par kmh vise... al okretaji na odredjenoj brzini (cijelom rasponu) ce biti identicni prije i poslje chipanja... i tocka... nema tu mile lale :hey: eto... nisam ja neki maher... al za ovo dam rezat... udove... biraj... :zubo:

Rezi onda :bigl: Salim se.

Ma dobro, uredu za okretaje ;)

Link to comment
Share on other sites

hebo vas i gotove mape, po meni je to čista sreća da ti nakon toga u svakom re

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

jeste skuzili sta ne stima da ne radi kak treba?

a ono sto si zrmi napisao gore bas ne moze biti tako...

ako su mape mjenjane nije mjenjac...

Ja cu nadam se sutra znati u chem je problem kod mene :)

Link to comment
Share on other sites

a i to je upitno :roll:

znam, ćuo sam već o "točnosti" Dastekovih valjaka.. no pitanje je koliko izbora imamo?

Link to comment
Share on other sites

znam, ćuo sam već o "točnosti" Dastekovih valjaka.. no pitanje je koliko izbora imamo?

Edited by Zrmi
Link to comment
Share on other sites

Ako cemo tako gledat onda mozemo to isto reci i za Tibora ;)

A i za kupnju auta.Sve je stvar srece ;)

e hebat ga sad Zrmi. NIJE isto da ti netko napravi copy/paste il ti ga bace na valjke i onda se prime posla..

Ne osporavam ni jedan način, samo ka

Link to comment
Share on other sites

e hebat ga sad Zrmi. NIJE isto da ti netko napravi copy/paste il ti ga bace na valjke i onda se prime posla..

Ne osporavam ni jedan način, samo ka

Link to comment
Share on other sites

e hebat ga sad Zrmi. NIJE isto da ti netko napravi copy/paste il ti ga bace na valjke i onda se prime posla..

Ne osporavam ni jedan način, samo ka

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.