Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

3 minutes ago, filipbabok said:

Nemaš ni kod kojeg garancije, samo ideš protiv brojki.

ali, ako ti se sviđa, samo naprijed…

Kuzim, ali svatko ima na nekoj drugoj tocki tu ravnonotezu izmedju pouzdanosti i onog sto mu se svidja, no pitanje je koji su stvarni podaci o pouzdanosti i koji parametri su ukljuceni? Iz perspektive obicnog vozaca jesu li bolja tri kvara od 1000kn ili jedan od 15000kn? Jel bolji jedan kvar od 15000kn koji rijese u 2 dana ili 3 kvara po 2000 kuna koje ce ukupno oduzeti 14 dana u servisu? Napominjem da stvarno ne znam koji su omjeri, otkud su povuceni podaci i koji uopce ponder na kraju koristiti da bi se to izrazilo na necijoj individualnoj ljestvici pouzdanosti, kuzis?

Po nekim ADAC podacima ne vidim neku prednost A4, BMW 3, Superba, Hyundai i40 u odnosu na neki od Renaulta ili Citroena. Jedino sto vidim da odskace je Mercedes (al to je ADAC) Za Jag ne znam,   

https://car-recalls.eu/reliability/tuv-report-2022-2-3-years/

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U vezi Jaguara XE, bio nekidan kupiti jednog sa kumom, ne mogu vjerovat koliko je to mali auto... A izvana izgleda ogroman. Mjenjač je odličan, ali koliko je infotaiment kompliciran, ne mogu objasnit...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ivan1902 said:

U vezi Jaguara XE, bio nekidan kupiti jednog sa kumom, ne mogu vjerovat koliko je to mali auto... A izvana izgleda ogroman. Mjenjač je odličan, ali koliko je infotaiment kompliciran, ne mogu objasnit...

Uzeo je novi? Tek je sa redizajnom 2021 dosao novi infotaiment

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Charles said:

Ja isto kroz mjeseca, dva, tri, cetiri krecem u kupovinu novog auta, ali kako sam prije skoro 4,5 godina kad sam uzimao Talismana vjerovao kako cu tek sad imati ogroman izbor pogotovo ako dodje nasljednik Talismana, nema doslovno nista a da bi mi dalo onaj WOW effekt, tako da cak razmisljam i da ostavim Talismandziju godinu duze od planiranog.

Trenutni kandidati za nove su mi (pod uvjetom da budu raspoloživi ili raspolozivi za narudžbu u trenutku kupovine):

Citroen C5X
Negativno: ne svidja ni se Made in China
Pozitivno: Izgleda mi lijepo i neobicno, prostran, vele da je udoban (imao sam XM jos krajem srednje, kasnije Xantiu pa mi je zao da nema vise hidraulike ali ovo je neki hydro cushion koji kazu da jako fino radi, a imao i AX, ZX, C3)

Renault Austral
Negativno: vise sam ciljao na nesto veci tj nasljednika Koleosa, a ne Kadjara
Pozitivno: Moderna unutrasnjost sa velikim ekranima, lijepo izgleda, tek dosao na trziste

Peugeot 508 GT
Negativno: već 4 godine na tržištu, max 130ks motor kao novi (osim znatno skupljeg hibrida), stize redizajn za cca 1 godinu
Pozitivno: Jako mi je dobar iznutra, može se naći i jedno-dvo godišnjak

Jaguar XE
Negativno: na tržištu od 2016, ne bas prostran, mali prtljaznik, sklepano ambijentalno osvijetljenje
Pozitivno: Uglavnom ih imaju za isporuku odmah, jak motor i koza vec u seriji, dobar mjenjac, dobar infotaiment, nije uobicajen na cesti, premium stih

 

Razmisljao sam i o Ioniq5 ali mi je malo kao kombi iznutra, i bojim se da ce brzo postarati, Tesla 3 ima jedan (ili nijedan servis u RH i cijena je sa 320 skocila na 410 za osnovni u zadnjih 6 mj)


 

 

 

 

C5 Aircross je isto zanimljiva opcija ako trazis nesto udobno i drugacije, a ima i godisnjaka.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Charles said:

Kuzim, ali svatko ima na nekoj drugoj tocki tu ravnonotezu izmedju pouzdanosti i onog sto mu se svidja, no pitanje je koji su stvarni podaci o pouzdanosti i koji parametri su ukljuceni? Iz perspektive obicnog vozaca jesu li bolja tri kvara od 1000kn ili jedan od 15000kn? Jel bolji jedan kvar od 15000kn koji rijese u 2 dana ili 3 kvara po 2000 kuna koje ce ukupno oduzeti 14 dana u servisu? Napominjem da stvarno ne znam koji su omjeri, otkud su povuceni podaci i koji uopce ponder na kraju koristiti da bi se to izrazilo na necijoj individualnoj ljestvici pouzdanosti, kuzis?

Po nekim ADAC podacima ne vidim neku prednost A4, BMW 3, Superba, Hyundai i40 u odnosu na neki od Renaulta ili Citroena. Jedino sto vidim da odskace je Mercedes (al to je ADAC) Za Jag ne znam,   

https://car-recalls.eu/reliability/tuv-report-2022-2-3-years/

Ne previše, ali 3 sezone rada u auto-servisu me u potpunosti odvratilo od velikih francuza, velikih Opela, Fordova te svih jaguara, a posebno smeće je Land/Range Rover. Govorim o autima do 5god, dakle 100tkm.

U realnosti, Nisu ni novi Audi/merc/bmw bolji što se tiče cijene popravka, ali lakše se naprave i taj kvar obično bude jednokratno riješiv.

prema adac/tuv će audi/merc/bmw biti gotovo uvijek najpouzdaniji, naravno

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Uzeo je novi? Tek je sa redizajnom 2021 dosao novi infotaiment
Rabljeni, 2016. godina
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ivan1902 said:
38 minutes ago, Charles said:
Uzeo je novi? Tek je sa redizajnom 2021 dosao novi infotaiment

Rabljeni, 2016. godina

Da mijenjali su znatno

 

 

Studio_Project.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Meni je Jaguar grozan, takva kolicina nedostatka ukusa za uređenje unutrašnjosti  se rijetko moze vidjeti. A ni izvana nije nekaj posebno. 

Link to comment
Share on other sites

Samo znam da neznam šta bi drugo uzeo da moram "krstaricu" zamijeniti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, petak said:

Samo znam da neznam šta bi drugo uzeo da moram "krstaricu" zamijeniti.

Nekakvi SUV-ovi ti ne dolaze u obzir?

Link to comment
Share on other sites

Kao pobornik iskoristivosti prostora prije nego vanjskih gabarita i modernih smjernica nemogu se baš pomiriti s činjenicom da je auto izvana veći od kamiona, a unutra nema mjesta ni za 4 normalna čovjeka ( cca 100kg i 190cm).

Brat vozi forda kugu. Gabaritima vrlo blizu mojoj krstarici. Ali mjesta unutra nema ni blizu koliko kod mene.

Ustvari malo gledam zadnjeg scenica i espacea. Nekako u njima vidim nasljednika.

Drugo od Renault me ne privlači.

Druge proizvođače nisan nešto posebno zagledao

Link to comment
Share on other sites

Gledam baš neki dan novi 2008 i ne vjerujem koliko je izvana narastao, čak sam mislio da je 5008. Čini mi se za klasu veći od Captura

Link to comment
Share on other sites

On 17. 04. 2022. at 14:26, Charles said:

Da mijenjali su znatno

 

 

Studio_Project.jpeg

Lijep je taj novi jaguar

Link to comment
Share on other sites

On 17. 04. 2022. at 15:12, petak said:

4 normalna čovjeka ( cca 100kg i 190cm)

🤣🤣🤣

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 15. 04. 2022. at 15:05, filipbabok said:

Ženini starci naručili novu Vitaru

2022g, 1.4 turbak direktaš, 129ks blagi hibrid, 2wd, 164tis kn

da me nisu 100 puta pitali i na kraju ne poslušali, naravno 😎

8CA0FC5B-387F-4CE0-8AC9-9034EC916E4A.thumb.jpeg.154e05d6e3710f325367afacda2e19d6.jpeg

D8D027D6-6A99-4898-8601-EEF644305425.thumb.jpeg.99584e6ef8d44dd6296cc0b9f47e30a6.jpeg

Stiglo ovo čudo, provozao ja to onako, istraživački. I dalje ostajem pri svojem:

1. Nije svaki novi model auta napredak, da ne idem u detalje, a skupio sam ih dosta u pola sata druženja s autom.
2. Novi auti su bili daleko precijenjeni i prije korone, a sada pogotovo.
3. Od konfekcije - Toyota, Honda i Subaru su prva klasa japanaca. Ostali su druga klasa.

 

A nakon vožnje mi je ostalo u zraku visjeti i par pitanja:

1. Gdje su svi ti konji?
2. Gdje se pali turbo?
3. Zašto android i zašto multimedijski sustav treće klase?

Link to comment
Share on other sites

Posto je tema kupnja novog auta, a ne ciji je tata jaci evo jedna zanimljivost iz kupovine novog Sandera koji je proizveden i ceka transport iz Maroka za Hr.
Bit ce isporucen tijekom 5. mjeseca, ali zastupnik "jos ne zna" po kojoj cijeni ce ga proizvođač njima fakturirat.
Ja se nadam da ugovorena cijena prema meni nece odstupati, jer stoji samo klauzula o tecaju kao eventualnoj varijabli za promjenu cijene. Pohlepa nije upisana.
Mada, njima je u interesu da kupac odustane i vrate polog jer isti sada stoji 9 tkn vise.
Nadam se da necu morat odvjetnike petljat u tu priču.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, direstraits said:

Ta gitara ne može blizu hondi ni na semaforu ni na sljeme. Te honde šta si ti probao ili su neispravne ili su babe s kraćom desnom nogom vozile

opet bez ikakvog iskustva, samo na temelju subjektivnog osjecaja :) 

@frenchkey slažem se, totalno nebitno. Malo sam kao se uključio jer sam pazario danas scross 1.4T, slažem se sa većinom da je bila ušteda u izolaciji i materijalima, ali mehanika i oprema je top, auto je svemirski broj prema ovima kaj sam imao dosad, baš sam zadovoljan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to super ali taj dizajn SCrossa nemrem nikak progutat.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Posto je tema kupnja novog auta, a ne ciji je tata jaci evo jedna zanimljivost iz kupovine novog Sandera koji je proizveden i ceka transport iz Maroka za Hr.
Bit ce isporucen tijekom 5. mjeseca, ali zastupnik "jos ne zna" po kojoj cijeni ce ga proizvođač njima fakturirat.
Ja se nadam da ugovorena cijena prema meni nece odstupati, jer stoji samo klauzula o tecaju kao eventualnoj varijabli za promjenu cijene. Pohlepa nije upisana.
Mada, njima je u interesu da kupac odustane i vrate polog jer isti sada stoji 9 tkn vise.
Nadam se da necu morat odvjetnike petljat u tu priču.

Kupio si Sandero?? Plinaru?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:

Mada, njima je u interesu da kupac odustane i vrate polog jer isti sada stoji 9 tkn vise.

VAG koncern je to praksa i isplati im se, znam osobno 4 slucaja vracene kapare, meni u ugovoru pise sitnim slovima da nis ne garantiraju, samo imam usmeno obecano da ce auto biti po cijeni po kojoj je kapareno...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dado_sk said:

Kupio si Sandero?? Plinaru?

jep. Za majku, to će ona vozit

 

btw, ugovor kaže:

image.png.6b2a881a5b061fe184f540808e16c73d.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema. Ili ima s opremom i bojom koja ne odgovara. A cijena za esential opremu visa od one koju sam ja platio za confort s par nadoplata u 11 mjesecu

Link to comment
Share on other sites

On 22. 04. 2022. at 12:11, AllesGut said:

opet bez ikakvog iskustva, samo na temelju subjektivnog osjecaja :) 

@frenchkey slažem se, totalno nebitno. Malo sam kao se uključio jer sam pazario danas scross 1.4T, slažem se sa većinom da je bila ušteda u izolaciji i materijalima, ali mehanika i oprema je top, auto je svemirski broj prema ovima kaj sam imao dosad, baš sam zadovoljan

Ma vozio sam to galami ko pežov 107 i aygo i c1 a ne ide 

Misliš da ide a ustvari samo buku čuješ 

Sindrom kaen filtera i sporckog auspuha 

Plus nekvalitetno sastavljen mađarski fuš

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.