Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

4 hours ago, dado_sk said:

Dacia skuplja od clia 5? 

Screenshot_20220426_055224_com.android.chrome.jpg

a de si bas usporedio stepway koja je top oprema i polubazicni clio...

Link to comment
Share on other sites

Pa i nije . Ima Clio i tablet i senzore. Šta ovaj Rumun ima?  Imam Renault koncesionara ispred zgrade. Dojam Clio je kvalitetniji nego Rumun. Nemjerljivo. 

Edited by dado_sk
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dado_sk said:

Pa i nije . Ima Clio i tablet i senzore. Šta ovaj Rumun ima?  Imam Renault koncesionara ispred zgrade. Dojam Clio je kvalitetniji nego Rumun. Nemjerljivo. 

 

Screenshot_20220426_130823_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemoj gledati sliku. Tablet nista ne kaze. Pogledaj dalje. Idi u detalje, navi, parking senzori, grijanje siceva, digitalna / manualna klima, tempomat, rezervni tocak je 690kn. Boja... Nakupi se

Kaze renault.hr, najjeftiniji Clio sa TCE90 motorom je 118900kn, dok  najskuplja Dacia Sandero Stepway sa 1.0 TCE motorom je 133.360 kn. Ovisi sto hoces.

Link to comment
Share on other sites

Povlačim sve i vezi rumunskog ponosa. Vladek se već naljutil na mene. Propasti će nam kavica pomirenja u VG. 👍😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 26. 04. 2022. at 14:02, dado_sk said:

 

Screenshot_20220426_130823_com.android.chrome.jpg

Clio puno bolji, renault bih vozio ali daciu nikad.

Link to comment
Share on other sites

Sanderov interijer smrdi na dućan s cipelama. Clio ne.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da ovdje ima i vlasnika dacia, ali jbg ne mogu da lažem 🤣🙊

Link to comment
Share on other sites

On 04. 05. 2022. at 12:25, Med0 said:

Sanderov interijer smrdi na dućan s cipelama. Clio ne.

To si rekao za Spring.... Pa kaj i Sandero? 😂

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Danchibald said:

To si rekao za Spring.... Pa kaj i Sandero? 😂

Sandero mi smrdi na Deichmanov dučan. A Spring... kao kada otvorim kutiju od nekog gadgeta koji je došao iz Kine.

But that's me. Imam vrlo osjetljiv njuh.

  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

On 04. 05. 2022. at 12:25, Med0 said:

Sanderov interijer smrdi na dućan s cipelama. Clio ne.

Bio sam nedavno u Renault - Dacia salonu gdje su bili izloženi novi Captur, Clio, Jogger, Sandero i Duster. Baš su me zanimali mirisi tih novih vozila ali nisam primjetio bitnu razliku u mirisu interijera između Renaulta i Dacije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, u salonu. Probaj sjesti u auto koji je stajao na suncu :)

Nisam se šalio. Imam iznadprosječno osjetljiv njuh. Nanjušit ću stvari koje većina ljudi neće. Nekada je to dar, a nekada baš i nije pogotovo kada dijeliš ured sa naparfumiranim ženama, programerima koji se ne peru ili biserima koji pale mirisne štapiće. Ne mogu dijeliti sobu s takvim ljudima, smeta me. Jako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Med0 said:

Sandero mi smrdi na Deichmanov dučan. A Spring... kao kada otvorim kutiju od nekog gadgeta koji je došao iz Kine.

But that's me. Imam vrlo osjetljiv njuh.

Pa sad kad si to spomenuo ima nesto u tome... ima tast sandera... da da.. to je taj vonj 😀

Link to comment
Share on other sites

Par "mudrih":

"Mišljenje je ko šupak, svako ga ima. 

O ukusima se ne raspravlja. 

Nekim ljudima svaka dlaka smeta."

Vozim Daciu, vozim mnogo raznih prosječnih automobila, što službeno što privatno i ne mogu generalizirati o mirisu i kvaliteti neke marke vozila. 

A za ove što se kunu da ne bi nikad, ima jedna koja kaže: "Nikad ne reci nikad ". 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dacia i Citroen nikad nece u moj posjed to sam siguran 🤣

A za ostalo ne mogu garantirati haha!

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je postao glavni kriterij prijevoz bijele tehnike u uspravnom položaju. U moj scenic može vešmašina i položena na bok.

A opet ako netko želi prevoziti namještaj i kućanske aparate, zašto ne uzeti i nešto prostranije. Pogotovu kad zatreba punici, susjedu, rođaku koji vozi sportski coupe sa 3 vrata, a svi bi to džabe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema šanse da kupim auto prema kriteriju da li stane vešmašina unutra. Ako stane dobro, a ako ne ide dostava. To što sam usparao 250kn za prijevoz vešmašine ili šporeta mi apsolutno nikada nije igralo ulogu. Da je to jednom mjesečno ajde, ali jednom u par godina... O čemu pričamo? Naravno ako se netko ne bavi dostavom ili popravljanjem bijele tehnike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče smrada,Opel je tu među jačim igračima a vožnja bijele tehnike mi je super stvar. Ja biram  kad idem po uređaj i pri tome štedim. Postali su skroz lakomi. Punca iz Peveca zavlačili s perilicom pa došli u neki idiotski termin a on ih čekao kao suho zlato.tko ostane odjednom bez perilice ili bojlera još gore zna o čemu pričam.  Uz to ga oderali 150 kn. Ja bi mu u Fordu prevezao ali me spriječio sars 2 covid 19. 

Link to comment
Share on other sites

a je...a vas veš mašina pa jučer u R5 campusu srušio siceve i  iz Peveca dovezao drugu ko ništa . Staje bez ikakvih problema .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A tek moj stari  R4 gtl, šta je taj sve prevezao, ravni utovarni rub, samo guraj

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi motorizirana limenka pive prošla bolje u sudaru od R4.

Jedna od stvari koje nam skreću pažnju u školi sigurne vožnje je upravo prijevoz stvari i tereta. Zaboravljeni CD/DVD na zadnjoj polici u sudaru ima kinetičku energiju ekvivalentnu 5.5kg kad te pogodi u glavu brzinom od 60km/h.

Sad zamisli da se nedajbože slupaš sa veš mašinom ili štednjakom u bunkeru. Taj komad bijele tehnike pri istoj toj brzini ima energiju od nekoliko tona. Pitanje je da li će sicevi to izdržati. Srušeni sicevi neće sigurno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Med0 said:

Mislim da bi motorizirana limenka pive prošla bolje u sudaru od R4.

Jedna od stvari koje nam skreću pažnju u školi sigurne vožnje je upravo prijevoz stvari i tereta. Zaboravljeni CD/DVD na zadnjoj polici u sudaru ima kinetičku energiju ekvivalentnu 5.5kg kad te pogodi u glavu brzinom od 60km/h.

Sad zamisli da se nedajbože slupaš sa veš mašinom ili štednjakom u bunkeru. Taj komad bijele tehnike pri istoj toj brzini ima energiju od nekoliko tona. Pitanje je da li će sicevi to izdržati. Srušeni sicevi neće sigurno.

Da se prisjetimo malo iz fizike iako formulu znam iz balistike . Dakle kinetička energija formula glasi    -masa puta brzina na kvadrat kroz 2 .tako da je lako izračunat kinetičku energiju . 

A što se tiče ovih kantica od vozila , a čuj znaš što imaš pa paziš i voziš laganini .  A ako baš nemoš izbjeć nekog ko bi eventualno naletio na tebe imao si ku...vu sreću . Uglavnom upakovana veš mašina iz Peveca polegnuta stala u kampusa ko ništa .

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.