Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

5 hours ago, hrvojexyz said:

Medo, ljudi koji voze duze ture cesce, sigurno se ne zele voziti u 15+ godina starom autu , takvi auti su nepouzdaniji, sigurnosno upitniji, izolacija nikakva, stalno nekakvi kvarovi nekad manji nekad vece . Naravno da ce ici zamjeniti za novi(ji) auto.

Skoro nitko ne mjenja "bezveze", pricam sa dosta ljudi koji kupuju i prodaju aute i cujem kak razmisljaju.

Za po gradu mozes imas i Twinga iz 1997e. Onda dode dijete, sigurno necu riskirat pud od 4 sata voznje sa djetetom malim sa prastarom drljom koja se konstantno kvari.

Po tebi, kolika godišnja kilometra i kakve ture zahtjevaju novi auto? I kakav novi auto?

Edited by filipbabok
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Med0 said:

Sigurnost i električni auto mi teško idu u istu rečenicu emoji57.png

Pa vidi siguran sam da ću sa Konom prije stići negdje negdje sa tvojim Cliom, čak i prije nego sa mojim Focusom. Da na Koni neću imati problema sa nekim crijevom ili sličnim. Čak i ako budem imao Hyundai će mi dovesti isti ili bolji auto da nastavim put. Dalje je moram trčati oko auta sa multimetrom i tražiti gdje je loš spoj i što se događa sa blinkajucim svjetlima. Također imam adaptivni tempomat sustav prepoznavanja objekata ispred sebe pa ako treba zakočiti a ja nisam 100% koncentriran odraditi će to. Također može sam držati traku što olakšava vožnju na autocesti jako. I ako mi se što dogodi auto je dovoljno pametan da sam nazove 911.

Btw imam još i Corollu koja isto sve to ima i u nju ide benzin. Imam već 6-7 godina i Focusa koji imam običan tempomat i mogu reći puno sigurnije se osjećam u Koni ili Corolli...

Da li si to mogu priuštiti? Mogu. Da li mi je žao što sam Aurisa promijenio za Corollu i izgubio nešto eura, apsolutno nije. Corolla je jednostavno puno bolji auto od Aurisa. Zašto imam Focusa još. Jednostavno jer mogu. Otići će i on kada dođe nova vozilica. Nekako sam u uvjerenju da auto proizveden 2022 je puno sigurniji i bolji i svim aspektima od auta iz 2009. Btw ne radi se o struji.

Da li me sve to treba? Iskreno ne. Ali da budemo iskreni trošim i novce na druge stvari koje mi isto je trebaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Super mi je kad se ljudi nađu osobno prozvani na općenitu izjavu do te mjere da moraju reagirati 😏

Idem kupiti benveja X6 da se osjećam sigurnije i komfornije u njemu od svih vas :D

Link to comment
Share on other sites






.. Dalje je moram trčati oko auta sa multimetrom i tražiti gdje je loš spoj i što se događa sa blinkajucim svjetlima...


Jos cemo mi zaliti za autima, na kojem si nesto mogao popraviti s multimetrom. U susjednoj temi smo vidjeli da novi auti nedaju ponistiti ni servisni interval bez dijagnostike. Ne mozes zamijeniti sajbu bez da nakon toga kalibriras sve djidje- midje, zbog kojih ce te btw. srusiti na tehnickom ako su ti ugradjene u auto, a ne funkcioniraju.

Razmisli po cijem dzepu to sve na kraju udari.

Usporedi TCO (total cost of ownership) Toyote s Medinim Cliom (gubitak vrijednosti 0, servisi par sto kn) u zadnje 3 god i onda reci da li se Medi ili nekome drugome za X.XXX € godisnje isplati prijeci na to. I to toliko € SVAKE godine!

I onaj tko kupi Bentley-a sigurno dobije bolji auto i od Clia i od Toyote, ali uvijek je pitanje jel to vrijedi tih para.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Već dugo ne možeš zamijeniti akumulator na novom autu a da ga nisi zakodirao sa tvorničkim softwareom (dijagnostikom).

U zadnjih godinu dana sam sa Cliom prešao cca 4.500km i to me koštalo 10.500kn. To je 875kn mjesečno.

U to su uračunati SVI troškovi uključujući cestarine, pranja, brisače, žaruljice, registraciju/osiguranje, te izvanredni veliki servis zbog prozujale vodene pumpe na motoru pola godine prije termina redovne izmjene. Gubitka vrijednosti nema, auto je dobio na vrijednosti u zadnjih godinu dana.

Kada više neće zadovoljavati naše potrebe uzet ćemo drugoga osim možda ako dobijemo ponudu za drugi koja je predobra da se odbije.

Link to comment
Share on other sites

Glupo je pitati da li vrijedi? Ako ne vrijedi nikome, nitko niti neće nove auto kupovati pa neće niti biti polovnih.

Isto pitanje ide dalje. Da li vrijedi kasko? Da li vrijedi kupiti sok ili pivo?

Ja samo tvrdim da novi auti imaju svojih prednosti spram starih. To nitko ne može reći da nije istina. Da li to vrijedi novaca kojih košta je u oku onoga tko to hoće ili želi platiti. Bilo da je auto ili hrana ili odmor. Dakle ono što hoćeš i možeš bi bilo idealno.

TCO Corolla je puno. Za 20k km recimo samo leasing i osiguranje je cca 5000 eura. Na to dodaj gorivo + cestarine + gume. Nemam pojma točno. Ali mislim da za godinu dana vožnje Corolle mogu kupiti 2 Clia.

A sa druge strane za po gradu imam Konu. U osam mjeseci sa svime, dakle leasing, osiguranje, gorivo, nisam bio van njemačke pa nemam cestarine i sa gumama i cca 10k km 1500 eura. To me ispadne na kraju skoro pa jeftinije nego Clio.

Sa novim auto je stvar sa plaćaš uz auto i dodatne usluge. Isto kao kada kupiš samo osnovno osiguranje pa ti kamenčić pogodi sajbu i onda psujes što si bio škrt dati još 10tak% više novaca i moraš iskrcati sada puno više. Bila to Corolla, Kona ili Clio cifra je tu negdje. Dakle stvar mogućnosti i odabira.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo šogor bi silom htio novog Kodiaka, kažu 300 dana sačekuša.... polovni koštaju ko i novi... slično kad je playstation 5 izašao, pa su ga na njuškalu prodavali za 10000 kn jer jednostavno ih nije bilo za nabavit zbog elektroničnih komponenti...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Evo ga stiga novi nakon skoro godinu dana. Naručen lani krajem 4mj..

IMG_20220317_170822.jpg

Edited by macak
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, macak said:

Evo ga stiga novi nakon skoro godinu dana. Naručen lani krajem 4mj..

IMG_20220317_170822.jpg

Pa jel to onaj Kodiak?

A, sori, zamijenio sam macak - macan 🙈

Link to comment
Share on other sites

Evo šogor bi silom htio novog Kodiaka, kažu 300 dana sačekuša.... polovni koštaju ko i novi... slično kad je playstation 5 izašao, pa su ga na njuškalu prodavali za 10000 kn jer jednostavno ih nije bilo za nabavit zbog elektroničnih komponenti...

Sretno ako ga dobije za 300 dana na svime što je naručio.
Link to comment
Share on other sites




Evo ga stiga novi nakon skoro godinu dana. Naručen lani krajem 4mj..






Svaki se Ferrari čeka, nije ni ovaj iznimka [emoji6]
Kabinu si uzeo?
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mata73 said:



 

 

 

 

 


Svaki se Ferrari čeka, nije ni ovaj iznimka emoji6.png
Kabinu si uzeo?

 

 

 

 

Da i to sta kažeš .. Ferrari je to ipak😃A kabina mi nepaše posto je mandarina onda su dosta blizu redovi pa nemožes proći.. I polupaš stakla... A i košta preko 10000€..Za razliku para tu je stigla nova freza 185cm i reverizbilni malčer 185 cm.. Okreneš sic i radiš na rikverc negaziš po granama... Voziš se po izmalčiranom... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Švapska Alfa kaže:  sisaj sisu, sirotinjo 😎

dc4ybhwb2yo81.gif

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ženini starci naručili novu Vitaru

2022g, 1.4 turbak direktaš, 129ks blagi hibrid, 2wd, 164tis kn

da me nisu 100 puta pitali i na kraju ne poslušali, naravno 😎

8CA0FC5B-387F-4CE0-8AC9-9034EC916E4A.thumb.jpeg.154e05d6e3710f325367afacda2e19d6.jpeg

D8D027D6-6A99-4898-8601-EEF644305425.thumb.jpeg.99584e6ef8d44dd6296cc0b9f47e30a6.jpeg

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

A kaj si im ti preporučio? 

Suludo koliko su poskupili, taj auto se mogao za 120tkm kupit koliko se sjećam.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, preporučio sam im da potragu novih vozila prošire i na ostale gradove, oni su samo potražili ovdje na lagerima po Zadru i birali između tih auta.

A ovdje baš i nije neki izbor. 
meni je isto suludo dati te novce za takav auto, a i dalje si na šaltungu

Link to comment
Share on other sites

Pa,kad pogledaš šta se nudi za te novce ovo je dobar izbor. Pumu sam gledao neki dan za 170. Ova Vitara mi bolje izgleda. Jel dugo moraju čekati?

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Ma tu je auto, samo ga bezeciraju jer će plaćanje tek za par dana napraviti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja isto kroz mjeseca, dva, tri, cetiri krecem u kupovinu novog auta, ali kako sam prije skoro 4,5 godina kad sam uzimao Talismana vjerovao kako cu tek sad imati ogroman izbor pogotovo ako dodje nasljednik Talismana, nema doslovno nista a da bi mi dalo onaj WOW effekt, tako da cak razmisljam i da ostavim Talismandziju godinu duze od planiranog.

Trenutni kandidati za nove su mi (pod uvjetom da budu raspoloživi ili raspolozivi za narudžbu u trenutku kupovine):

Citroen C5X
Negativno: ne svidja ni se Made in China
Pozitivno: Izgleda mi lijepo i neobicno, prostran, vele da je udoban (imao sam XM jos krajem srednje, kasnije Xantiu pa mi je zao da nema vise hidraulike ali ovo je neki hydro cushion koji kazu da jako fino radi, a imao i AX, ZX, C3)

Renault Austral
Negativno: vise sam ciljao na nesto veci tj nasljednika Koleosa, a ne Kadjara
Pozitivno: Moderna unutrasnjost sa velikim ekranima, lijepo izgleda, tek dosao na trziste

Peugeot 508 GT
Negativno: već 4 godine na tržištu, max 130ks motor kao novi (osim znatno skupljeg hibrida), stize redizajn za cca 1 godinu
Pozitivno: Jako mi je dobar iznutra, može se naći i jedno-dvo godišnjak

Jaguar XE
Negativno: na tržištu od 2016, ne bas prostran, mali prtljaznik, sklepano ambijentalno osvijetljenje
Pozitivno: Uglavnom ih imaju za isporuku odmah, jak motor i koza vec u seriji, dobar mjenjac, dobar infotaiment, nije uobicajen na cesti, premium stih

 

Razmisljao sam i o Ioniq5 ali mi je malo kao kombi iznutra, i bojim se da ce brzo postarati, Tesla 3 ima jedan (ili nijedan servis u RH i cijena je sa 320 skocila na 410 za osnovni u zadnjih 6 mj)


 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti baš voliš ove aute što koketiraju s mehaničarima i novčanikom 😎😎😎

Edited by filipbabok
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, filipbabok said:

Ti baš voliš ove aute što koketiraju s mehaničarima i novčanikom 😎😎😎

Pa vidis da su ili novi ili ciljam garanciju bar 3-4 godine ako je jedno-dvo-godisnjak :) Ja ti to vise gledam ovako - radije odem koji put kod mehanicara pa tih 5 god vozim onaj koji mi se vise svidja, a nema ni neke garancije da npr. BMW 3 nece kod mehanicara :)

Link to comment
Share on other sites

Nemaš ni kod kojeg garancije, samo ideš protiv brojki.

ali, ako ti se sviđa, samo naprijed…

Link to comment
Share on other sites

C5X bi mogao biti dobar i udoban auto alisteta kaj nema 4x4, to mene odmah odbija. Pug je unutra kao da sjedis u Cliu, nevjerojatno malo mjesta. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.