Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Hm, dakle radi se o autu za umirovljenika, sti manje ks to bolje. Kratke relacije, mala garaza, bolne da je blize 90000kn nego 100.
Auto da je velicine Clia 2 treba, a mislim da je i Sandero dosta veci

Link to comment
Share on other sites

Onda možda bolje Aygo koji je bratic? Ako ništa drugo 10 godina garancije... Plus na izlasku je model pa možda ide jeftinije?

Link to comment
Share on other sites

Obično toyota ima bolju struju i senzoriku od ove dvojice u toj toyota-psa degeneričnoj ljubavnoj vezi.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Jeli im svima toyotin motor?
Lanac ili zupcasti?
Mali mu ide na konaj hugo prozor na zadnjim vratima.
Usporedba sa i10?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, frenchkey said:

Jeli im svima toyotin motor?

Da. 1.0 od 72 konja. Za njihovu veličinu sasvim dosta. Auto je potpuno isti.

Zašto gledaš novi auto, a ne neki godinu dana polovan?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MB104 said:

Zašto gledaš novi auto, a ne neki godinu dana polovan?

zato jer je trenutna situacija s polovnim autima nenormalna, em ih nema, a to kaj ima cijene su u nebo otisle, isplati se vise malo rastegnut i kupit novo...

meni neki dan za fabiu iz 2011 nudilo 40 000kn :rotfl:  cijene godisnjaka za neka vozila su iste ili cak i vise nego novih vozila...

susjed koji radi u renomiranoj leasing kuci vele da VAG grupaciju koji su na leasingu godinu dana prodaju po cijeni novog bez ikakvog grca...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riceburner said:

zato jer je trenutna situacija s polovnim autima nenormalna, em ih nema, a to kaj ima cijene su u nebo otisle, isplati se vise malo rastegnut i kupit novo...

meni neki dan za fabiu iz 2011 nudilo 40 000kn :rotfl:  cijene godisnjaka za neka vozila su iste ili cak i vise nego novih vozila...

susjed koji radi u renomiranoj leasing kuci vele da VAG grupaciju koji su na leasingu godinu dana prodaju po cijeni novog bez ikakvog grca...

Ali onda se i na novo vozilo čeka oko 6 mjeseci, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Vidjet cemo, ima ih i na stanju, ne trebam nista specijalno u opremi osim klime.
Danas gledao ajgo na parkingu, idem u salon vidjet C1 i Sandera usput

Poslano sa mog SM-A315G koristeći Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, MB104 said:

Ali onda se i na novo vozilo čeka oko 6 mjeseci, zar ne?

vag grupacija je od 8 do 16 mjeseci...

renault i dacia su od 7 na vise...

ovo je info iz prve ruke od rujna...

Link to comment
Share on other sites

Onda je cijena polovnjaka prilično opravdana. Nitko ne želi čekati 7+ mjeseci na novo vozilo.

Šteta, nadam se da će uskoro riješiti nedostatak čipova.

Link to comment
Share on other sites

Kum kupuje pick up, Ford Ranger ili Toyotu Hilux. Nude mu u Fordu auto koji je 10 mjeseci star, stajalo na skladištu, po cijeni istoj kao za novi novcati! A ak hoćeš novi, čekanje 10 mjeseci! Suludo sve skupa! Ja ću Insigniju prodavat početkom iduce godine, po svemu sudeći će koštati kao i nova! 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

C1 se više ne proizvodi, tako mi rečeno u salonu.

Išao vidjeti Sandera, prodavač kaže da je nov jedva dva tjedna radi pa ga nisam imao šta pametno pitati osim da otvori izložbeni (prodan, kupac dolazi sutra). Taj je bio dobro napucan opremom, čini mi se 124000 kn da je stajala cijena. Da sada naručim trebalo bi čekati do 2., 3. mjeseca.

Htio usput vidjeti i Captura, ali ga nemaju izloženog.

Sutra zavirim u Toyotu da vidim igo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 05. 10. 2021. at 16:23, frenchkey said:

C1 se više ne proizvodi, tako mi rečeno u salonu.

Išao vidjeti Sandera, prodavač kaže da je nov jedva dva tjedna radi pa ga nisam imao šta pametno pitati osim da otvori izložbeni (prodan, kupac dolazi sutra). Taj je bio dobro napucan opremom, čini mi se 124000 kn da je stajala cijena. Da sada naručim trebalo bi čekati do 2., 3. mjeseca.

Htio usput vidjeti i Captura, ali ga nemaju izloženog.

Sutra zavirim u Toyotu da vidim igo

Novosti?

Link to comment
Share on other sites

On 05. 10. 2021. at 16:23, frenchkey said:

C1 se više ne proizvodi, tako mi rečeno u salonu.

Išao vidjeti Sandera, prodavač kaže da je nov jedva dva tjedna radi pa ga nisam imao šta pametno pitati osim da otvori izložbeni (prodan, kupac dolazi sutra). Taj je bio dobro napucan opremom, čini mi se 124000 kn da je stajala cijena. Da sada naručim trebalo bi čekati do 2., 3. mjeseca.

Htio usput vidjeti i Captura, ali ga nemaju izloženog.

Sutra zavirim u Toyotu da vidim igo

Da se quotam, naručen Sandero ecog Comfort, isporuka u svibnju...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Najjeftiniji novi Megane poskupio za još 5000kn, a sa boljim paketom opreme je 176k kn. Majke mi, ja ne razumijem tko to kupuje...

Edited by borny
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

u kontekstu prosječnih plaća, to je sve postalo smiješno

isto kako je smiješna cijena kvadrata stanova, tko nema neko zaleđe ili nasljedstvo, novi auto i vlastiti stan je kategorija milijardera postalo

dobar novi auto, ali nikakav luksuz: 25k eura

obiteljski stan, isto nikakav luksuz (ZG ili more) : 200k eura

Edited by AllesGut
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AllesGut said:

 

obiteljski stan, isto nikakav luksuz (ZG ili more) : 200k eura

žalosno da ljudi za stanić u ZG traže isto kao i za kuću na moru.   još više žalim one koji to kupe jer eto moraju bit u glavnbom gradu balkanske države zvanom hrvatistan.

 

za auto je to druga priča - ipak su u pitanju nove stvari čiji sastavni dijelovi nekad dođu iz tvornice  po skupljoj cijeni pa na neki način trgovci to moraju kompenzirat - sad, koliko je to "normalno" kompenziranje zbaju samo oni. dali je to opravdano znaju samo kupci.

 

i da, najbolji auto je novi auto ali u HR je apsurd tim veći jer se ide u neke kredite koji se otplaćuju 5-6-8 godina samo da bi se pokazalo da "se ima" za novi auto , iako u 80% slučajeva fizičke osobe bi itekako dobro služio neki 3-4 godine rabljeni za 50-60% početke cijene.

Link to comment
Share on other sites

a svako vrijeme nosi svoje, recimo u usporedbi sa generacijom svojih roditelja, mi imamo možda više toga materijalnog, neusporedivo veći izbor svega, ali ove osnovne stvari (krov nad glavom) je bilo lakše osigurati tamo 70tih i 80tih nego danas

12 minutes ago, alki9969 said:

žalosno da ljudi za stanić u ZG traže isto kao i za kuću na moru.   još više žalim one koji to kupe jer eto moraju bit u glavnbom gradu balkanske države zvanom hrvatistan

a država je centralizirana, dobar dio struka opce nema van ZG ničega. Ja sam rođen u ZG i tu su mi svi, di bi ja trebao živjeti?

Ljudi "traže" kakve su cijene, isto kolko bi i ti tražio da prodaješ stan, nema tu neke mudrosti, a druga stvar su procesi koji su to sve potaknuli. Ali tako je i globalno, nemaš EU metropole gdje cijene nekretnina nisu bolesno rasle u zadnjih 5 god

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.