Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

Zašto mijenjaš haubu, ne mogu se rupe izvući na vakum, eventuano kitati i polakirati?

Nisam brojao i nije mi auto uz apartman, ali cijela hauba je izlupana. Da je to par udubina popravljao bih. Ovako se vjerojatno ne isplati.

Kako je Crn11 predložio, sad imam extra haubu za rat style :D

Link to comment
Share on other sites

Raspitaj se još, imaš u Zaprešiću firme koje izvlače rupe od tuče bez lakiranja. Moj je nastradao tako prije 7 godina, popravak sam tada radio kod Štarkelja preko kaska, išao je na lakiranje, za sada nema problema.

Link to comment
Share on other sites

Nikako zamjensku kupovati. Ja sam kupio zamjenski branik i požalio. Uzas kako je bio van mjere i sljampavo napravljen.

Link to comment
Share on other sites

pa popravi svoju

ili gledaj kako da izađe najjeftinije.

sljedeci put uplati kasko pa si miran.

Link to comment
Share on other sites

Lako je sad pametovat. Inače je auto zaštićen, ali na moru nemam taj komfor.

Danas sam imao malo vremena i obrisao ga cijelog. Nažalost, krov je također dobio po tamburi. Manje nego hauba, ali je dobio...

Postoji li još koja firma osim Tuče (kolektivni go) i Denta (izvan rh se nalaze) gdje bih mogao otići na procjenu?

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

nije da pametujem

napravi sad da bude šta jeftinije

uplatiš kasko i boli te ona stvar za tucu

Link to comment
Share on other sites

Znači nadrapao si onaj dan kada je na Krku bilo nevrijeme.  :sad2:

 

Moja preporuka original sa otpada i onda prelakiraš u crnu.

Paše 100%, original zaštita i jeftinija varijanta od ovlaštenog.

Link to comment
Share on other sites

daj poslkaj haubu jebemu!

Ja brijem da se to sve da izvuć bez kupovine nove!

Link to comment
Share on other sites

Lako je sad pametovat. Inače je auto zaštićen, ali na moru nemam taj komfor.

Danas sam imao malo vremena i obrisao ga cijelog. Nažalost, krov je također dobio po tamburi. Manje nego hauba, ali je dobio...

Postoji li još koja firma osim Tuče (kolektivni go) i Denta (izvan rh se nalaze) gdje bih mogao otići na procjenu?

Sve se da izvuci..

 

Ima covjek u Sestinama koji na vakum izvlaci udubljenja a posao odradi vrhunski.

Neznam da li je broj jos aktualan jer sam ga zadnji put na srecu zvao prije 7 godina

 

0981828715

 

Probaj nazvat pa javi ovdje da li je to jos uvijek taj kontakt

Link to comment
Share on other sites

Bem ti tuču.... Ne znam kako izvlačenje udubina ide s aluminijskom haubom od Clia. Nisam siguran da se to da napraviti da se ne kuži jer sam vidio neke pokušaje ravnanja i nije ispalo nimalo spektakularno. Prednju haubu obavezno originalnu jer sa zamjenskim se događalo da se u vožnji otvore.

 

Ja ti na krovu imam već 6god puknut lak od novogodišnje petarde pa nije ni krenulo hrđat, tak da ti nije neka hića to riješit čak da ti je lak oštećen.

Link to comment
Share on other sites

Krov nije bed, vidio sam možda 10-ak udubina. Kad skinem nosače, bit će jasnija situacija. To ću svakako dati na ravnanje jer ga ne mogu baš odrezati :)

Za haubu ću sutra nazvati/obići neke ljude i vidjeti što bi bilo najpametnije napraviti. Osobno naginjem zamjeni jer je ova ionako popila kamenčića, mojih nekih kretenarija, a sad još i tuča kao šećer na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Sve se da izvuci..

 

Ima covjek u Sestinama koji na vakum izvlaci udubljenja a posao odradi vrhunski.

Neznam da li je broj jos aktualan jer sam ga zadnji put na srecu zvao prije 7 godina

 

0981828715

 

Probaj nazvat pa javi ovdje da li je to jos uvijek taj kontakt

 

 

Broj je vezan uz tvrtku Bling.

Na stranici se među ostalima nalazi i taj broj, pa pretpostavljam da je aktualan. Mene su uputili da nazovem majstora na 095 9025 837.

Sutra u neko doba ću ići na procjenu, a auto može doći na red tek idući tjedan. Telefonska procjena majstora "od soma nadalje..." :)

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Meni su ravnali bočno udubljenje od udarca na parkingu u Tuči u Zaprešiću i uspjeli su napravit da bude 100% kako je bilo. ( udubljenje točno na pregibu lima) Prije toga gdje god sam pitao svi su rekli da treba kitat i lakirat.. Istina to jedno oštećenje je bilo 150kn al imali su što i ravnat skoro sat vremena. Moja preporuka za njih.

Link to comment
Share on other sites

Mogao bih uzeti i novu original, ali za novce koje košta sama hauba kupim i polakiram 2 polovne skoro.

Samo polovna  (normalno probrati da nije kitovana) jer je jednostavnija za pripremu od nove a ako imaš sreće zna se naći i u boji auta , tako da ništa ne diraš , puuuuuno jeftinija od orginala a bolja u svakom pogledu od ovih , većinom kineskih kopija.

Uostalom što se karoserijskih dijelova tiče , polovni dijelovi su No1 u odnosu cijema/kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Carbon hauba! :zubo:

 

Sad je prilika! 

Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

Gledam malo po jubito,pa nije to jako ostecenonda se ne moze popeglati

Link to comment
Share on other sites

Zvao Bling

 

Broj je vezan uz tvrtku Bling.

Na stranici se među ostalima nalazi i taj broj, pa pretpostavljam da je aktualan. Mene su uputili da nazovem majstora na 095 9025 837.

Sutra u neko doba ću ići na procjenu, a auto može doći na red tek idući tjedan. Telefonska procjena majstora "od soma nadalje..." :)

 

Procjena 1200kn. Obzirom na cijenu lakiranja i kupovine nove haube + izvlačenja udubina na krovu, nemam što puno razmišljati.

Idući tjedan bi trebalo biti riješeno.

Za krov se skida tapecirung iznutra, valjda će ga vratiti kako je i bilo i nadam se da se neće odlijepiti nakon nekog vremena.

Link to comment
Share on other sites

znači sve se može riješit sa izvlačenjem i bez lakiranja? 

Link to comment
Share on other sites

Majstor je rekao 96% haube i 100% krov :D

Link to comment
Share on other sites

Znaci ostavit ce ti jednu rupu na haubi :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Pa mora imati podsjetnik na more 2014 [emoji3]

 

 

Fotke u albumu: "Kako je clio izgubio nevinost!" :zubo: 

Link to comment
Share on other sites

Ima nas više podsjetnik na more 2014.

Za sada je Borny-ev najgore prošao.[emoji34]

Morat cemo otvoriti novi topic [emoji22]

Link to comment
Share on other sites

Zvao Bling

 

 

Procjena 1200kn. Obzirom na cijenu lakiranja i kupovine nove haube + izvlačenja udubina na krovu, nemam što puno razmišljati.

Idući tjedan bi trebalo biti riješeno.

Za krov se skida tapecirung iznutra, valjda će ga vratiti kako je i bilo i nadam se da se neće odlijepiti nakon nekog vremena.

 

 

To je to .. tak je i mene ispalo .. isto crni auto, nakon tretmana je auto izgledao bolje nego prije tuče :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.