Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

Solo kugla lafete? Neznam sto je lafeta :zubo:

Mislis na onu gornju kuglu s navojem sto je ima na oglasu? Moj problem je u luftu u donjoj kao na slici koju prilazem. Na taj iglicasti dio se sarafi jos jedan mali zakretni dio.

post-1099-063050500 1342413082_thumb.jpg

Nemam kataloske ali mogu saznati.

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

Solo kugla lafete? Neznam sto je lafeta :zubo:

Mislis na onu gornju kuglu s navojem sto je ima na oglasu? Moj problem je u luftu u donjoj kao na slici koju prilazem. Na taj iglicasti dio se sarafi jos jedan mali zakretni dio.

post-1099-063050500 1342413082_thumb.jpg

Nemam kataloske ali mogu saznati.

Kugla vilice, da, ova sa navojem. :zubo: (Hvala Twingara!)

Ovo što si ti mjenjao je u samom zakretaču, jeste, ide igličasti ležaj u taj sklop, mjenjao sam i ja to.

Mislim da više dobije ta "kugla" nego sam igl. ležaj.

Ako imaš OE brojeve, molim te, šalji za obje "kugle".

Ko će objasniti stručnajcima kod ovlaštenih šta meni treba.

Vjerovatno ni neznaju da to ima da se kupi, eto nisu znali za kuglu lafete a pitao sam nedavno na više mjesta po BiH.

Nudili samo kpl. lafetu/vilicu.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Kugla vilice, da, ova sa navojem. :zubo: (Hvala Twingara!)

Ovo što si ti mjenjao je u samom zakretaču, jeste, ide igličasti ležaj u taj sklop, mjenjao sam i ja to.

Mislim da više dobije ta "kugla" nego sam igl. ležaj.

Ako imaš OE brojeve, molim te, šalji za obje "kugle".

Ko će objasniti stručnajcima kod ovlaštenih šta meni treba.

Vjerovatno ni neznaju da to ima da se kupi, eto nisu znali za kuglu lafete a pitao sam nedavno na više mjesta po BiH.

Nudili samo kpl. lafetu/vilicu.

Hvala!

Molim te da se za sve detaljnije informacije obratis kolegi s ovoga oglasa ili na pm ako te ista zanima. Evo to mi je porucio ;)

http://www.njuskalo.hr/podvozje-ovjes-dijelovi/kugle-prednjeg-ovjesa-megane-ii-rs-clio-iii-rs-197-200-oglas-4867242

Link to comment
Share on other sites

post-1099-036965600 1342305817_thumb.jpg

To je donja kugla kakvu prodaje kolega tuningman i tako izgleda i za moj auto. Na donji dio se steze vijskom drugi dio glavcine...na ovaj obli. Ima slika u gornjem postu gdje sam upresavao neoriginalnu

http://www.njuskalo.hr/podvozje-ovjes-dijelovi/kugle-prednjeg-ovjesa-megane-ii-rs-clio-iii-rs-197-200-oglas-4867242

Evo da se pohvalim s novom donjom kuglom oliti iglicastim zglobom kako god. Pohvale idu kolegi tuningmanu koji me je pricekao s uplatom da vidimo jer se moze bez problema upresat i da li je u njoj problem. Kuglu mi je uredno poslao i sad kad je ona gore nema vise nikakvih "luftova". No ovo je sad original pa kazem trebalo bi trajati duze nego ovo sto sam imao. Ako imate problema s kuglama svakako vam savjetujem da ga kontaktirate jer se ovo u odnosu na dio koji kosta preko 2000kn svakako isplati. Plus taj dio je samo aluminijski obruc a na njega idu jos 2 ili 3 dijela posebno. Jedan je diou koji ide poluosovina a drugi je dio koji se sarafi na taj iglicasti dio. Mislim da ima i jos onaj dio na koji se sarafi tocak i disk. Uglavnom preporuka :dobroje::hura:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Doslo jos nesto od kolege tuningmana. Sve pohvale :hura: Preporučujem da se njemu obratite za dijelove, jer je puno povoljniji od servisa a sve original za sporta

post-1099-003932600 1346837646_thumb.jpgpost-1099-089411500 1346837657_thumb.jpgpost-1099-017457400 1346837679_thumb.jpgpost-1099-049357300 1346837689_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E zaista sa cliom je pravi sex. Sad je osla donja kugla na lijevoj strani. Na desnoj mjenjano nedavno. Doduse lijevu nikad nisam ni mjenjao, znaci izdrzala je skoro 100 000km. Bio neki dan na servisu i zalosno da mi nisu to mogli reci jer sam rekao da mi prekontroliraju ovjes. I vozim i nesto mi lupketa pri prijelazu preko pruge i kad idem na rubnjake. Zamracio i osao kod frenda koji mi je dijagnosticirao kvar i na desnoj. I odmah ga na dizalicu stavio i lufta ima bome dosta. Sad moram opet Gogija kontaktirat :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav,

 

prije dvije godine sam polirao original farove i izdržali su možda 10 mjeseci i opet su žuti i mutni....

 

Gdje u Rijeci nabaviti zamjenske farove, jer mi se za original ne daje 200EUR... i koju marku preporučujete ako ste stavljali zamjenske... Vidim da je DEPO ok po komentarima.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije problem samo izvana i iznutra su ispucali...

 

Zvao sam malo trgovine autodijelova i cijena zamjenskih od 300-460kn... ali nigdje nisu imali DEPO zamjenske, pa ako netko zna gdje bi mogao tu marku?

Edited by TheDamir
Link to comment
Share on other sites

Ma nije problem samo izvana i iznutra su ispucali...

 

Zvao sam malo trgovine autodijelova i cijena zamjenskih od 300-460kn... ali nigdje nisu imali DEPO zamjenske, pa ako netko zna gdje bi mogao tu marku?

Ja kupio u suzi u matuljima

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio zamjenske Depo za Lagunu 1, i bili su s**nje zesce. Tesko za nastelat i svjetlili su lose. Nakon njih kupio original Hella i vise nikad nebi kupio neoriginalni far.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ekipa...kroz ovaj tjedan sad skidam glavu na bratovom Meganeu (1.6e...8 ventilac...66kW) i trebamo kupiti komplet set brtvila za glavu (cca 500-600 kuna) + nove vijke za glavu + zupčasti s natezačem + limenu brtvu ispuha i ne znam hoće li još šta trebati...naravno, uz filtere i tekućine ali to nije upitno. Uglavnom, dosad nisam nikad za takve zahvate imao iskustva sa dijelovima iz Tokića/AutoKreše/Reneka ili odakle već jer sam svaki put uzimao original u Renaulta. Brat neće original jer mu je preskupo...tako da moramo ići na zamjenske. E sad - ne znam koju marku gledati/kupiti za što. 

 

Dosad sam dobio ponudu od frenda Renea (Reneko) di je uglavnom Viktor Reinz. Znam da Krešo drži i druge brendove...Tokić pak isto ima 2-3 brenda u ponudi...remen ne znam da li Gates ili Conti ili neki treći itd. Zato vas pitam za savjet..jer sutra kroz jutro to naručujemo. Ne znam točno kod kog...Rene je dao neki rabat...kod Tokića i Kreše imam 20-30% rabata ovisno o tome što uzimamo itd. Pitanje je samo...koja brtvila glave/poklopca ventila...koje vijke...koji remen...

Link to comment
Share on other sites

viktor reinz je okej...  remenje contitech, to sam ja stavljao sad kad sam slagao lagunu, i na twinga itd...

 

a u principu je to sve isto po meni ;)

a ako imaš rabat 30% u Tokiću onda tamo uzmi sve i gotovo :) iste stvari budu ti povoljnije nego kod renea...jbga..tako je 

nema tu neke prevelike kemije :)

Edited by živac
Link to comment
Share on other sites

Victor reinz je dovoljno dobar. Uzimao brtvu glavu+brtvu poklopca ventila+neke još male brtvice za poklopac ventila+vijke za R4 kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Meni su ti govorili kako Dayco ima izvrsno remenje, kako ga je nekad :renault: stavljao u sve svoje aute, a sad samo u kamione, načuo se hvalospjeva o njima, a kad sam stavio Dayco remen na Clia počeo je ispuštati zvukove. Prestalo je nakon nekog dužeg vremena, ali...  :roll:

 

SNR su bili natezači i pokazali su se OK. Za moj auto je SNR prva ugradnja.

 

Moj stari R19 je došao sa nekom zamjenskom vodenom pumpom koja nije dugo izdržala nakon što sam kupio auto, a nije bila ni 3god na autu. Kupio sam originalnu i usporedili je s ovom koja je bila gore. Originalna je bila puno lakša s većim aluminijskim lopaticama praktički bez inercije za razliku od zamjenske koja je imala manje i osjetno teže mjedene lopatice čudnog oblika i osjetno teže se zavrtila pod prstom. Uzrok kvara je bilo što se okrenula oko osovine za koju se držala za remenicu. Ne sjećam se brenda originalne pumpe, znam samo da je koštala skoro 1,000kn kod koncesionara dok je šrot zamjenska bila oko 450kn.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Slično iskustvo sam imao s Contitech remenom, na hladno je kao blago cvilio prvi par min, a kao br.1 su u svijetu tako da nema pravila.

Na velikom servisu u ovlaštenom je prošle godine sve mjenjano i vidim da je sve Dayco a za natezače neznam.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Ja u šestom mjesecu zamjenio set zupčastog remena na laguni. U originalnom setu Dayco Isoran remen, INA rola i natezač. Renault ipak prodaje Dayco kao original.

Link to comment
Share on other sites

Nekad Dayco, nekad Gates, nekad Hutch, zavisi ko je bio povoljniji. :)

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Svaki proizvođač vozila ima više dobavljača za samo jedan rezervni dio (radi postizanja bolje cijene i radi toga da nema nekog monopola).

A po pitanju SNR-a i natezača, to ipak nije točno jer SNR uopće ne radi niti jedan španer, već sve kupuje od INE, SKF-a ,DAYCO-a, LITENS-a...

dok po pitanju ležajeva kotača, to da, tu je SNR, kao ležajevi mjenjača.

 

Za brtve bih još dodao ELRINGU i RENZU odličan CORTECO (oni koji se bave motorkotačima znaju što je to i da je to vrh)

 

No, ima tu na forumu gdje sam već pisao o brandovima ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.