Jump to content

INFO Clio Sport 197/200


_vts_

Recommended Posts

Taj auto se kupuje kao minimalno drugi u obitelji.

Moš mislit kako je to vecini drugi/treci auto u kuci.

Malo si ljudi moze priustit dva auta za sebe + ako je i zena tu onda jos jedan i za nju. To su tri auta Rene...poznam mozda 5 ljudi sveukupno koji mogu imat tri auta. U Hrvatskoj živimo...tako da je ipak bitno da je potrosnja unutar 10 litara kombinirano...to je prihvatljivo za takav auto. 12 ili 13 i nije bas...

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

197 na 130 troši ravno 10 litara, i to je ujedno i prosjek za normalnu bržu vožnju recimo Virovitica-Novalja (autoput dijelom). Virovitica-Novalja na nož vožnja, starom cestom 13,5 litara. Užasno spore vožnje u koloni 6.6 litara. Grad Virovitica 10,3 ljeto 11,3 zima normalne vožnje na posao i doma relacija 10+10 km. Virovitica-Zagreb normalne brže vožnje 8,2-8,5. Ne zamaram se, trošim tank mjesečno, čisto ideja novim kupcima.

 

Od održavanja, redovni servis je bagatela, motul + filter 450-500 kn. Veliki servis remenje vodna ruke ulje 2400 cca. Kočnice prednje 900 pločice pinovi 800, zadnje pločice 450.

Link to comment
Share on other sites

na 200kmh trosi 20-22l, barem ovaj moj sa kracom 6. brzinom i zadnjim spojlerom. i tu bih jedino poverovao da 200tka sa 10 posto duzim menjacem trosi onih dve litre manje...

2 litre su u svakodnevnim uvjetima normalnog korištenja bez pokušaja obaranja rekordno niske potrošnje, gdje 200 troši 7 do 11ak litara, a 197 9 do 13ak. Takvo je još 2009 bilo iskustvo s usporedbe r27 i 200 koju je radila renomirana ekipa tadašnjeg evo magazina, a znam podatke iz prve ruke, mene i kolege iz Du sa 197icom i evo sada kolege s foruma koji je imao 197 pa 200. 

 a taj kolega kaze upravo suprotno od ovoga sto si napisao...

 

Zagreb - Zadar, cca 295km,

 

130km/h     197  troši 9,5L/100

130km/h     200  troši 9L/100

 

Doduše imao sam pun auto i krovnu manju kutiju. Stani kreni po gradu je najveći problem što svi i govore.

 

 

I ja skupa s njima, s oba auta.

 

Stvar je u tome što se većina njih vozi po autoputu ko po jajima. Samo ih par jaše po stazi.

 

 

Dragane, ne pilaj, nitko ne laže, ali ne voze svi u istim uvjetima ni na isti način i ne paze svi jednako na potrošnju. 

sad ispade da su onih 30+ likova sa 197icama vozili svi redom po jajima, a ovih 30+ likova sa 200tkama su im hebali kevu...

da li postoji na negde internetu neki uporedan test 197 i 200 gde su izmerili toliku razliku u potrosnji, kad kazes da su ih tako testirali? jel bio to dovoljno ozbiljan test sa provereno ispravnim automobilima i standardizovanim uslovima, da bi smeli da to sve lepo objave? svakako bi bio mnogo citaniji od gomile kvazitestova gde nazovi novinari napisu gotovo ceo tekst prenoseci tehnicke podatke i pisuci neke najuopstenije stvari tipa nepraktican je pristup zadnjoj klupi gde nema mesta, ne mozes u gepek staviti peceno prase i slicno... ne kazem da nije bio test, i siguran sam da su se izmerile neke razlike, ali da li je sve bilo bas tako kako se ti secas od pre 5 godina...

 

i kad pricamo vec o 197/200, da li su aftermarket opruge tipa h&r/eibach iste za oba non cup auta? :)

Link to comment
Share on other sites

Moš mislit kako je to vecini drugi/treci auto u kuci.

Malo si ljudi moze priustit dva auta za sebe + ako je i zena tu onda jos jedan i za nju. To su tri auta Rene...poznam mozda 5 ljudi sveukupno koji mogu imat tri auta. U Hrvatskoj živimo...tako da je ipak bitno da je potrosnja unutar 10 litara kombinirano...to je prihvatljivo za takav auto. 12 ili 13 i nije bas...

200 ks N/A auto poput Clia 197 nije za prosječnu HR obitelj. Nažalost.

Zato većina i proda taj auto nakon nekog vremena.

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam za potrošnju 130-tempomat zato što sam već mislio da sam zabrijao da mi je Clio trošio dosta više nego Megane, ali sad vidim da su pretpostavke točne. Clio je prema sjećanju trošio 10ak litara pri brzini od 130 km/h, a megane je sad tu litru i kusur dole, ali recimo starom cestom mi je potrošnja tu negdje, nisam uspio Megane spustit ispod 6,7. Kako sad više volim kopat nos desnom rukom, nego kočit lijevom nogom onda prije odem autoputom tak da svejedno kolko troši starom cestom.

 

Smijesno je uopce da spominjete potrosnju u takvom autu ali jel netko vozio npr. Zg-Ri ili Zg-St onako bas sarf, 160-200 stalno? Koliko tad guta?

 

Ne sjećam se potrošnje, ali kad sam kupio Clio jurio sam iz rijeke prema zagrebu starom cestom, lagao bih kad bih rekao za kolko sam stigao i koja je bila potrošnja jer se ne sjećam točno, ali znam da sam potrošio litru ulja. :D

Ujedno prvi i zadnji put da je tolko ulja popio, vjerojatno zato što smo promijenili gradaciju i kvalitetu ulja, nabolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu prenijeti iskustvo s Trophy 265, prosjecna brzina na autocesti malo iznad 130 km/h, voznja na tempomatu 160 km/h, s povremenim izletima ka 250 km/h. Potrosnja 13.4 L/100 km. Naravno, nije se svo vrijeme moglo voziti na tempomatu, ima i ogranicenja i guzve, ali poenta je da turbak manje trosi od N/A kad se vozi jednolicno. Zato na stazi srkne preko 20, bez ikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

poenta je da turbak manje trosi od N/A kad se vozi jednolicno. .

Mislim da je to svima jasno.

I opet mi o potrošnji na RS modelima...

Link to comment
Share on other sites

Ja i otac u Meganeu, gepek pun, tri bicikla na krovu i ZG-Losinj cijeli rezervoar. Oko 20 litara na 100. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mogu prenijeti iskustvo s Trophy 265, prosjecna brzina na autocesti malo iznad 130 km/h, voznja na tempomatu 160 km/h, s povremenim izletima ka 250 km/h. Potrosnja 13.4 L/100 km. Naravno, nije se svo vrijeme moglo voziti na tempomatu, ima i ogranicenja i guzve, ali poenta je da turbak manje trosi od N/A kad se vozi jednolicno. Zato na stazi srkne preko 20, bez ikakvih problema.

 

20+l na stazi popije i N/A

Link to comment
Share on other sites

Da. Ponisten na startu i do gore pun gas na zatvorenoj stazi.

S tim da meni bc inace pokazuje da manje trosi nego sta zapravo i trosi.

Link to comment
Share on other sites

Da. Ponisten na startu i do gore pun gas na zatvorenoj stazi.

S tim da meni bc inace pokazuje da manje trosi nego sta zapravo i trosi.

 

 

Cestitam na rekordnoj potrosnji :D

 

Meni je naj koliko sam uspio pogledati bilo 22l na grobniku

Link to comment
Share on other sites

A dobro, Grobnik je brzi i vozis 3.,4.i 5. pa automatski manje trosi. Ja sam tada imao serijski dif i vozio 1.,2.i 3., a 1.na startu i svaki hard znaci 7puta. 3.mi je bila do 160 tako da je bila u kraju ali nigdi 4.nisam imao.

Link to comment
Share on other sites

Jebala vas potrošnja u takvom autu. :D

 

A i ove koji u 197 u ZG imaju <11L. ;)

Link to comment
Share on other sites

Al bas. Koga zanima potrosnja na pisti.

Link to comment
Share on other sites

Al bas. Koga zanima potrosnja na pisti.

Više se tu radi o nekakvom "rekordu" potrošnje nego što je nekoga briga kako mu puno troši na stazi...

Ja sam onda ipak rekorder... 39L po BC-u... uspon uz Trstenik na Pelješcu... clio 172 ph1... meni je BC uvijek točno pokazivao... znalo je pisat i 6L na 100 kad sam vozio ko penzioner

Vjerujem da bi mi 197/200 trošio i više, jer je teži dosta

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mog do samo 29 uspio naterat. Pu govno nece potrosit :D

Link to comment
Share on other sites

Više se tu radi o nekakvom "rekordu" potrošnje nego što je nekoga briga kako mu puno troši na stazi...

Ja sam onda ipak rekorder... 39L po BC-u... uspon uz Trstenik na Pelješcu... clio 172 ph1... meni je BC uvijek točno pokazivao... znalo je pisat i 6L na 100 kad sam vozio ko penzioner

Vjerujem da bi mi 197/200 trošio i više, jer je teži dosta

Dobro si i reka. Nije bas da me zanima koliko troSi jer ga ionako malo vozim, uglavnom vozim materinog Pola tdi a clio je za gust ili ako bas nemam sta drugo za vozit.

Hehe bome lijepo si ga navka na 39l, nema sta... :-)

Link to comment
Share on other sites

Trkači auti 2.0 turbo gr.E na brdu troše cca 100 na 100.

E da 1km- 1litra, a jos ako idu na trkace gorivo, eto veselja za novcanik hehehe :-)

koliko tvoj popije?

Link to comment
Share on other sites

svaki auto trosi cca 0.6-0.7 L po satu po kW koji proizvodi u tom trenu

Link to comment
Share on other sites

Više se tu radi o nekakvom "rekordu" potrošnje nego što je nekoga briga kako mu puno troši na stazi...

Ja sam onda ipak rekorder... 39L po BC-u... uspon uz Trstenik na Pelješcu... clio 172 ph1... meni je BC uvijek točno pokazivao... znalo je pisat i 6L na 100 kad sam vozio ko penzioner

Vjerujem da bi mi 197/200 trošio i više, jer je teži dosta

 

Ne bi ti "trošio" više jer BC ne pokazuje preko 29L/100km. Ako se dobro sjećam. :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.