Jump to content

Obavezno osiguranje AO


tino

Recommended Posts

nije li to povezano za prometnim znakom? nisam znao ovo za sezonu lova.

 

usput jedno pitanje. croatia osiguranje, 50% na prvom vozilu, drugo nedavno kupljeno i uskoro ide na tehnicki i osiguranje. nude mi u croatia osiguranju 50% na drugo vozilo + mozda neki popusti na gotovinu i vjernost (9 god). postoji li neka bolja opcija, konkretno prijelaz s oba vozila u neku drugu osiguravajucu kucu?

Link to comment
Share on other sites

nije li to povezano za prometnim znakom? nisam znao ovo za sezonu lova.

 

Ljudi su dobili odštetu uz obrazloženje da je divljać prestrašena i to je razlog naleta na vozilo, zato

je bitna sezona lova.

E sad dali je to pravilo ili iznimka, neznam.

Link to comment
Share on other sites

Eto vidiš :)

Samo pazi, rekao sam ti, na 64% se automatski uključuje zaštita stečenog bonusa i 50/100.000 svote za vozača i putnika pa ispadne skuplje nego 62% bez. Sad vidi, jedino ako želiš zaštitu bonusa, onda ok, ako ne, 62% ti je jeftinija varijanta za cca 150kn :)

 

@usrmaatre - ok, kad pošalješ podatke javim ti, radim prve tak i tak svaki dan.

 

Evo ga riješeno. Prošao tehnički i plaćeno osiguranje. Sve je bilo točno kako si i rekao. Ponudilo mi u startu 64% (nekih 900 i nešto kuna, ne sjećam se točno) sa zaštitom bonusa. Ja joj kažem da mi vidi koliko je cijena za 62% jer tada nemoram platiti zaštitu bonusa i da očekujem maksimalno cijenu od 850kn, a žena skoro pala mrtva. Zinula, objesila joj se vilica i razrogačila oči. Pita kako znam za to i da li radim u osiguranju.  :)

 

Sada imam 62% i plaćeno je 856 kn. Cijelih 400 kn manje nego prošle godine.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav ekipa!

 

s obzirom da se u zadnje vrijeme nešto stalno mijenja, zanima me slijedeće... buraz kupuje prvi auto, i kakva je situacija s njegovom policom, koliki maksimalni bonus može dobiti kao takav?

 

 

Hvala unaprijed za info...

Link to comment
Share on other sites

Isao se raspitat u croatiu. Na temelju staraca mogu dobit najvise 25%, 15% komercijalnog popusta i 5% za gotovinu. Ja 86. godiste, auto 79kw, OS...traze 1980kn.

Moram jos kod drugih provjerit, ocekivao sam manje

Mali update ako nekog zanima...otisao u uniqa osiguranje, 1258kn sa zastitom bonusa, osiguranjem vozaca i putnika plus izjava starog da ce prijeci kod njih u osiguranje sa svojim autom.

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kroz tjedan dana mi ističe polica osiguranja, tj. moram obnoviti registraciju.

Zadnjih 15 god. sam u Eurohercu, ali su me ove god. malo razočarali. Nude mi 20 kn nižu policu nego prošle godine.

Imao sam 58 % dosadašnji popust, a ove god. mi nude 60 %, te 10 % korporativnog popusta, a prošle sam imao 12%.

 

Prošle godine za keš me polica (sa AO Plus) došla 1226 kn. Ima netko da radi sa osiguranjem, a da daje bolju ponudu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imate kakvih iskustava sa sklapanjem police preko neta?

Prije cca 3 tjedna tražio sam ponudu preko za platiti. Dva su sitea koja sam našao: dosi.hr i kompare.hr.

Jednostavno nemam vremena hodati okolo, tražiti ponude i uspoređivati. U kvartu gdje radim su mi barem 4 osiguranja u krugu 300m, ali radno vrijeme im je koma, pravo trudničko, osim toga svako malo ih nema u uredu. I tako se ove godine ja odvažio na taj "poduhvat" riješiti to preko neta :)

Prvo, dosi.hr - radi lijepo, izbaci izračun, nakon toga traži broj stare police i tu zašteka s porukom da polica je/nije istekla i stane. Poslije isprobavam kompare.hr i tu mi ispadne još niža ponuda, od wienera, ali, opet poruka da nešto ne mogu provjetiti sttaru policu i da će se javiti mailom. To je bilo 21.04., idući dan dolazi mail:

 

Poštovani,
Hvala Vam što koristite Kompare.hr !
Zbog poplave u prostorima Hrvatskog ureda za osiguranje (HUO) koji vodi evidenciju o policama osiguranja i ostvarenim bonusima, privremeno nismo u mogućnosti uspoređivati cijene osiguranja i slati ponude.
HUO nas je obavijestio da će uskoro popraviti nastali kvar i nastaviti sa normalnim poslovanjem i čim se to desi mi ćemo Vam izraditi izračun cijena osiguranja i poslati ponudu.
Izvinjavamo se na nastalom zakašnjenju u izradi i slanju ponuda.

...

 

 

 

Do danas još ništa od moje ponude :)

A možda je to zato što sam ženskoj odgovorio da se nadam da su osigurani protiv poplave :)

Da pojasnim zašto mi se ne hoda okolo: Drugi dan sam išao kod krelca u Wieneru, radno vrijeme im je od 8-15h, dođem tamo u 8:15, još nisu otvorili. Dođem oko 11h, naletim na papirić da se odmah vraćaju. Dođem 14:40, već ih nema. Idući dan, 08:20, još ga nema, oko 11 konačno pogodio. Pred koju godinu sam tako ganjao allianz, triglav, grawe  i još nekoga. Jedino jadransko izgleda ima više djelatnika u uredu, stalno su tamo, ali su mi prošle godine bili cca 300kn skuplji po autu pa sam oba auta prebacio od njih.

Za dva tjedna moram osigurati clia i baš me zanima kako će ovaj put proći preko neta :)

Link to comment
Share on other sites

Polica došla za par dana skupa sa svim papirima .

Najjače mi je bilo kad sam prije par godina uplatio online osiguranje za skuter, isprintao potvrdu koja je glasila potvrda o uplaćenom osiguranju, služi za tehnički pregled... došao u stanicu za tehnički i teta kaže, što je ovo, ne može :D

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, i meni Velebit ispada najjeftiniji, ali mi je najbliža poslovnica 70km daleko. Baš me zanima kako to rješavam ako slučajno skrivim kakvu prometnu :)

Link to comment
Share on other sites

Je... preko ovoga je najjeftiniji... ali kad se ode na njihovu stranicu provjerit, onda stigne skuplja ponuda!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Blizi mi se rega, posto boravim u umagu i nemam komp, dal je ko voljan pomoc?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

21.7. mi ističe polica osiguranja, tj. moram obnoviti registraciju.

Zadnjih godina idem tamo gdje mi je jeftinije, zanje dvije godine u Eurohercu.

Na zadnjoj polici imam bonus 64 %, te 12 % korporativnog popusta.

Prošle godine za keš me polica došla 1050 kn.

BJ reg.podrucje, 63 kw, 2006.g.

Ima netko da radi sa osiguranjem, a da daje bolju ponudu?

Link to comment
Share on other sites

Www.kompare.hr pa vidi

Meni tu nudi za lagunu 81kw, 50% = 770kn cca preko weba

Link to comment
Share on other sites

Hvala, znam za taj web, vec sam provjeravao ali sam skloniji osobnom kontaktu s živom osobom i dodatnom cjenkanju..

Link to comment
Share on other sites

Ja za svoju prvu policu i 66kw platio 990kn u Triglavu preko obiteljske police, odnosno prijenosa bonusa sa tatine police

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

21.7. mi ističe polica osiguranja, tj. moram obnoviti registraciju.

Zadnjih godina idem tamo gdje mi je jeftinije, zanje dvije godine u Eurohercu.

Na zadnjoj polici imam bonus 64 %, te 12 % korporativnog popusta.

Prošle godine za keš me polica došla 1050 kn.

BJ reg.podrucje, 63 kw, 2006.g.

Ima netko da radi sa osiguranjem, a da daje bolju ponudu?

Polica je rijesena!

Good news je da je svake godina jeftinija, fino su nam uzimali svih ovih godina do sada.

Link to comment
Share on other sites

 Meni juće htjeli vratit bonus na nulu za kombi. Nisu valjda mogli naplatit štetu od bivšeg vlasnika,pa po 

broju šasije htjeli naplatit meni oduzimanjem bonusa. Šteta je bila 2010 , a ja sam ga prebacio

2011 na sebe. Što su ćekali toliko.

 

Nisu uspjeli, imam i dalje 50%

Link to comment
Share on other sites

Polica je rijesena!

Good news je da je svake godina jeftinija, fino su nam uzimali svih ovih godina do sada.

I tko je ispao najpovoljniji?

Ja ću na registraciju kroz 2-3 tjedna, ako netko radi u osiguranju neka se javi sa ponudom za AO. :)

 

Link to comment
Share on other sites

S foruma se nitko nije javio, rijesena je isto gdje i lani- Euroherc, poslovnica Kutina- povoljnije nego na kompare.hr

Link to comment
Share on other sites

Prema online izračunima za sada mi je najpovoljniji Allianz, cijena je 1050kn sa osiguranjem putnika (30 000/60 000kn), autoasistencijom te zaštitom bonusa. Moram skočiti na par mjesta osobno te zatražiti ponude pa ćemo vidjeti..

Link to comment
Share on other sites

Kontaktiraj ove od lani, bice ti jeftinija nego prije godinu dana..tako je bilo meni.

Link to comment
Share on other sites

Jesam danas, otišao do Sigeta sa online ponudom od Allianza i nitko nije uspio srušiti cijenu, svi su bili skuplji 150-200kn.
Tako da sam danas popodne napravio narudžbu i platio online preko webshopa.

Prošle godine sam kod Jadranskog platio 1237kn osnovnu policu dok ove godine za 1050kn dobio auto asistenciju i zašitu bonusa.

 

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.