Jump to content

Renault Laguna 2.2dci problem


dankobananko

Recommended Posts

Ja zaboravio to spomenuti. Bio je još jedan slučaj s zaštopanim  "T razdjelnikom" vakuuma i sa sličnim problemima. Mislim da je kod tebe problem u izvodu iz pumpe (onom crnom plastičnom komadu). Naime iz pumpe idu dva plastična komada, jedan vodi do regulatora punjenja dok dugi ide do "T razdjelnika" od kojeg pak crijeva vode do klapne za meko gašenje (spremnik vakuuma) i krilaca za vrtloženje (u usisnoj grani). Mislim da je kod tebe problem u tom plastičnom komadu na vaakum pumpi. zanemari prethodni post.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usrmaatre

    88

  • Max

    40

  • dankobananko

    23

  • ribar

    16

 A , usput da kazem da mi ne radi display navigacije i radija.

 

Ispod pepeljare imaš jedan osigurač od 20A. Provjeri ga.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Izgleda da se radi bas o tom plasticnom komadu na izlazu iz pumpe, jer kao sto rekoh, cim sam ga probusio auto je zivnuo. Problem je sto bas taj dio nemam za probu. Pokusat cu ga pronaci na nekom drugom mjestu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Izgleda da se radi bas o tom plasticnom komadu na izlazu iz pumpe, jer kao sto rekoh, cim sam ga probusio auto je zivnuo. Problem je sto bas taj dio nemam za probu. Pokusat cu ga pronaci na nekom drugom mjestu.

Vidi na ebay-u, ali čisto sumljam da ćeš naći samo tu plastiku. Probaj plastiku skinuti s vakuum pumpe te ju pregledaj, možda se samo zaštopala.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se u subotu (ili početkom sljedećeg tjedna) sprema velika "operacija" izmjene selena stražnjeg mosta. Još se iščekuje alat, a sama "operacija" će naravno biti popraćena jednim DIY uratkom.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se u subotu (ili početkom sljedećeg tjedna) sprema velika "operacija" izmjene selena stražnjeg mosta. Još se iščekuje alat, a sama "operacija" će naravno biti popraćena jednim DIY uratkom.

Samo daj.....sam svoj majstor uradci me jako vesele......

Link to comment
Share on other sites

Samo daj.....sam svoj majstor uradci me jako vesele......

Jesi li ti mijenjao stražnje selene, ako jesi koju marku si stavio?

Link to comment
Share on other sites

Jesi li ti mijenjao stražnje selene, ako jesi koju marku si stavio?

Jok...NIsam dirao to!.....još..... :buck::D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mijenjao i auto je bio ko nov nakon promjene, preporod, al nemam pojma koji su :)

Link to comment
Share on other sites

Kako uopće znam da su mi ti seleni loši?

Link to comment
Share on other sites

Kako uopće znam da su mi ti seleni loši?

Lupanje, auto pliva zadnjim dijelom i to.

Link to comment
Share on other sites

ja sam menjao usisnu granu 3 puta i opet mi pri opterecivanju motora izbacivala ta greska - klip kaze otkriveno curenje zraka. U ovlascenom servisu prikljucili klip dok sam vozio, pratili parametre i ispalo da u motor ne ide dovoljno zraka kad nagazim dobro. Nedavno kad je bila skinuta usisna, rekoh da ocistim od ulja otvore kolektora, gurnem krpu i prst unutra i primjetim da su klapne labave i okrecu se bez kontrole pa sprecavaju zrak. Morao sam da ih polomim jer bolje da ih nema ako nisu funkcionalne. Morao sam skidati kolektor, kad ono... Ispod kolektora rupa od pola santima, zrak slobodno izlazi napolje. Polomio sam i izvadio sve klapne, zalijepio plastikom rupu, stavim novi set semeringa garnituru, sad nemam vise problema sa ubrizgavanjem ali to bilo pre 10ak dana jos nisam posteno istestirao auto, ali ovako izgleda OK dosad. Nadam se da ce moje iskustvo koristiti onima koji imaju problema sa usisom zraka kod 2.2dci da sam odmah znao gde je problem.... ali sta je tu je.

Link to comment
Share on other sites

Moja ima sada 102.000km i još nisam dirao zadnje selene.

Meni su na 110tkm poceli malo davati ruzne zvukove na lezecim policajcima kad je bilo suho i hladno vrijeme. S vremenom su se sve jace glasali.

Link to comment
Share on other sites

Evo što sam kupio:

 

Kad stigne alat ide izmjena. Stari još nisu za baciti (auto je krut i ne lupa ništa), ali počeli su se čuti kad je vani vlažno vrijeme i vidio sam da se na jednom mjestu guma odvojila od metala. Slikat ću kad budem radio pa će biti DIY.

post-11381-0-08277300-1428599105_thumb.j

post-11381-0-71065600-1428599123_thumb.j

post-11381-0-13886500-1428599140_thumb.j

post-11381-0-07871600-1428599152_thumb.j

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

ja sam menjao usisnu granu 3 puta i opet mi pri opterecivanju motora izbacivala ta greska - klip kaze otkriveno curenje zraka. U ovlascenom servisu prikljucili klip dok sam vozio, pratili parametre i ispalo da u motor ne ide dovoljno zraka kad nagazim dobro. Nedavno kad je bila skinuta usisna, rekoh da ocistim od ulja otvore kolektora, gurnem krpu i prst unutra i primjetim da su klapne labave i okrecu se bez kontrole pa sprecavaju zrak. Morao sam da ih polomim jer bolje da ih nema ako nisu funkcionalne. Morao sam skidati kolektor, kad ono... Ispod kolektora rupa od pola santima, zrak slobodno izlazi napolje. Polomio sam i izvadio sve klapne, zalijepio plastikom rupu, stavim novi set semeringa garnituru, sad nemam vise problema sa ubrizgavanjem ali to bilo pre 10ak dana jos nisam posteno istestirao auto, ali ovako izgleda OK dosad. Nadam se da ce moje iskustvo koristiti onima koji imaju problema sa usisom zraka kod 2.2dci da sam odmah znao gde je problem.... ali sta je tu je.

227tkm i ikakvih problema bilo s usisom, ili ubrizgavanjem. Grana je tvornička. :D

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Neosiječam nikakvo lupanje iz zadnjeg kraja. A zadnji kraj i ne pliva po cesti (penzionerska vožnja je u pitanju)

Valjda su još dobri.

Link to comment
Share on other sites

Hehe nisam još nikako dršku mijenjao.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se u subotu (ili početkom sljedećeg tjedna) sprema velika "operacija" izmjene selena stražnjeg mosta. Još se iščekuje alat, a sama "operacija" će naravno biti popraćena jednim DIY uratkom.

ja čekam DIY... 

 

šta nisi ti zamijenio zadnje  selene jednom? ;)

Link to comment
Share on other sites

ja čekam DIY...

šta nisi ti zamijenio zadnje selene jednom? ;)

Jesam, i nisam se usrećio.:) Ako ovi ne budu valjali sljedeći će sigurno biti OEM. Nažalost ništa od DIY-a ovaj vikend, alat još nije stigao. Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.