Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Mislim da su te osramove na akciji na ininim pumpama,cak i jeftinije od tog ako se ne varam

 H4 i H1. 

Link to comment
Share on other sites

Nakon 2 godine i par mjeseci i puno km, moje osram cool blue hyper još uvijek svijetle...:) zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam danas Osram Nightbreaker unlimited za kratko svjetlo sa lećom (H1), dugo svjetlo H1, i H11 žarulje za maglenke. Kad zmontiram javim dojmove. sAmo se bojim da ne bude prije vikenda.

Link to comment
Share on other sites

Da, tamo sam ja sebi uzeo NBU H4.

 

Kad sam ih montirao odma mi je došlo za zapjevat onu Oliverovu "Tek sad vidiiiiiiiiim, .....".

 

Vladek će, siguran sam, to isto zapivat.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

gdje i pošto?

 

http://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla-tuning/osram-night-breaker-plus-h7-h4-h1-zarulje-zarulja-oglas-7735187

 

Našao sam preporuku na ovom forumu od člana Zrmi RS. Ušteda ako imaš HAK karticu naspram auto kreše nije neka na H1 žarulje, ali je osjetna na H11 žaruljama. 

Kutija i žarulje izgledaju orginalno sa markicom na ambalaži i ispisanim podacima na grlu žarulja... Pošto mi je ksenon jako loš u ovim zamjenskim farovima, idem na tvoju preporuku nazad na halogenke pa javim ima li razlike.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupio sam danas Osram Nightbreaker unlimited za kratko svjetlo sa lećom (H1), dugo svjetlo H1, i H11 žarulje za maglenke. Kad zmontiram javim dojmove. sAmo se bojim da ne bude prije vikenda.

Uzeo Night Breaker Plus pretprošle godine u Bauhausu na akciji cca 200 kn, trajale 5 mjeseci, preskup sport za mene, stavio "najobičniju" Hellu iz kartonske ambalaže (za servise), sasvim solidno svjetli, i dan danas. Razlika u količini svjetla po meni je vidljiva (iako manja nego se reklamira) ali nikako nije isplativa.

Link to comment
Share on other sites

U Palmotićevoj u OSRAM trgovini je taj paket 220kn - 10% za gotovinsko plaćanje.

 

 

Pa ovdje je 165kn, ostaje mi za ćevape nakon treninga :)a i nemam baš vremena ovako dobijem doma...

 

Meni i dalje najbolje po količini i kvaliteti ostaje cool blue hyper, samo kiša je koma....

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Uzeo Night Breaker Plus pretprošle godine u Bauhausu na akciji cca 200 kn, trajale 5 mjeseci, preskup sport za mene, stavio "najobičniju" Hellu iz kartonske ambalaže (za servise), sasvim solidno svjetli, i dan danas. Razlika u količini svjetla po meni je vidljiva (iako manja nego se reklamira) ali nikako nije isplativa.

nekako mi to nikao ne stima.. trebal bi imat vijek od 2 godine... 

Link to comment
Share on other sites

Ako mu se svjetla pale s kontaktom kao meni onda to nije čudno. Prve Osram Cool Blue su mi trajale pola godine.

Sa drugima sam prvo palio poziciju pa onda okrenuo ključ. Trajale su godinu i pol i počele gubiti boju pa sma skinuo i stavio NB+, a nakon njih Cool Blue Hyper.

NB+ nisu riknule, poklonio sam ih kad su stigle Hyper.

Link to comment
Share on other sites

Ako mu se svjetla pale s kontaktom kao meni onda to nije čudno. Prve Osram Cool Blue su mi trajale pola godine.

Sa drugima sam prvo palio poziciju pa onda okrenuo ključ. Trajale su godinu i pol i počele gubiti boju pa sma skinuo i stavio NB+, a nakon njih Cool Blue Hyper.

NB+ nisu riknule, poklonio sam ih kad su stigle Hyper.

Ne pale mi se svjetla automatski, to sam si isključio, palim ih ručno i to 10-tak sekundi nakon starta kad se sve skupa malo stabilizira.

Eto i ja sam očekivao trajanje negdje između 1 i 2 godine pa sam se ipak razočarao i samo ovdje prenosim svoje iskustvo.

Ne znači da nekom drugom ne budu trajale dulje.

Link to comment
Share on other sites

na svim "ne standarnim" osram žaaruljama (cool blu, night breaker, hyper) je naznačeno na ambalaži da traju kraće od običnih, osim ultra life, na njima piše do 3x duži vijek trajanja, ali daju obično svjetlo

Link to comment
Share on other sites

Može li mi netko objasnit razliku između obične halogene OSRAM lampe i OSRAM cool blue, night breaker, hyper itd... lampi koja je razlika, osim u " toplini " boje?I

 

Nije mi jasno kako 12V i 55W halogena žarulja može svjetlit " jače " od druge halogene lampe koja je isto 12V i 55W :blink:

 

Ja znam da svi kad stave te ultranight lampe očekuju da će razlika bit kao između običnih halogenih i 55W 6000k Xenon lampi dok ne upale svjetlo i vide da to baš i nije TOLIKA razlika koju su očekivali....

 

Evo filmić kratki o lampama kojima pričamo :happy2:

 

Link to comment
Share on other sites

ista je vataža, ali je kod npr. nightbreaker malo tanja žarna nit (nevidljivo goilm okom) s time se dobiva nešto jača svjetlost i kraći vijek trajanja

Link to comment
Share on other sites

na svim "ne standarnim" osram žaaruljama (cool blu, night breaker, hyper) je naznačeno na ambalaži da traju kraće od običnih, osim ultra life, na njima piše do 3x duži vijek trajanja, ali daju obično svjetlo

Točno. Proučio sam detaljno specifikacije prije kupnje i po br. deklariranih sati izračunao sam da bi mi trebale izdržati barem godinu i pol, pa rekoh OK, ako svijetle barem približno kako se reklamiraju prihvaćam kompromis, neka traju kraće. Ali razočarao sam se i u jedno i u drugo tj. (kratko)trajnost i jačinu svjetla.

Link to comment
Share on other sites

ista je vataža, ali je kod npr. nightbreaker malo tanja žarna nit (nevidljivo goilm okom) s time se dobiva nešto jača svjetlost i kraći vijek trajanja

kraca i tanja zica (manji je promjer namoravanja kako bi u konacnici otpor/snaga ostali isti

Link to comment
Share on other sites

Saznao sve što me zanima, u konačnici im je 20% razlike, meni će bit odlične kao lampe za skretanje :D

na ebayu se kreću oko cca 100kn-a, kod nas su koliko ?

Link to comment
Share on other sites

Nakon dva mjeseca što ponovno imam nakon 5god Philips X-treme power H7, zadovoljan sam.

 

Stara i nova lampa nisu iste. Prethodna verzija je bacala svjetlo koje je vuklo malo na srebrnu boju dok je ovo praktički bijelo. Okladio bi se da je stara verzija imala vrh lampe ofarban u plavo dok kod nove verzije nije.  Stara je blještala do cca 30 metara od auta i onda nagli rez dok nova to malo bolje rasteže prema naprijed.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

evo moje lose iskustvo s Philips zaruljom (nikakav plus ili sl model)

20141126_075752_zps69638ae7.jpg

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.