Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Osram n.b.u se mi cine okej, philips bas i nije moje, al ima sta bijelije od n.b.u?

Link to comment
Share on other sites

s bilo cime "bjeljim" neces videt ni bijelu macku ispred sebe. to su filteri koji smanjuju kolicunu svetlosti, vise zamaruju oci itd. nikako ti ne preporucujem, sem ako se zovis iskljucivo po osvetljenim cestama. 

Link to comment
Share on other sites

Onbu stavio nakon jeftinih iz spara (27kn cijeli set sa 2 komada) i nisam dozivio wow efekt nit vidim zapravo neku razliku...po meni baceni nofci

Link to comment
Share on other sites

27kn za ONBU ili su to za set iz spara?

Razlike mora biti za original ONBU ;-)

Link to comment
Share on other sites

Osramovke sam imao na starom autu i na Cliu. Na oba auta su krepavale nakon 6-9 mjeseci. Na dugom H1 svjetlu mi je defektna Osramovka skoro skurila konektor i far. Stavio sam svojedobno fotku ovdje.

 

Na R19 sam stavio Philips BlueVision. Trajale su 3god i radile su kad sam prodao auto. Na Cliu su trajale jedna 9mj druga godinu u pol.

 

Kad su Osramovke pokrepavale na Cliu stavio sam Philips X-treme Power. Trajale su 1.5god. Sad ih opet imam već skoro godinu dana. Malo su drugačije od onih prvih koje sam imao prije 6god i bolje su. Najbolje koje sam imao do sad.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo ovako.

One iz soara nemate pojma koje su snage te dal su stvarno 55W ili ih naprave malo jace cca 65w pa onda zaslepljuju za pooopizditi jer nije fokusirano kako treba itd. Sto se tice Osrama jako puno je fakeova pa i po tvrgovinama a nemoguce je provjeriti dal je oem ili ne...

Link to comment
Share on other sites

osramove NBU H7 duobox su u prosjeku 200 kn mpc, orginali.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje neke longlife žarulje ali da su kvaliteta. Philips ecovision. Ako se vozite večino u gradu (a većina se tako vozi) nećete uopće imat potrebe za kerefekima od žarulja a proći ćete jeftinije i manje se zamarati zamjenom istih. 

 

Samo oni koji dugo i često borave na autocesti imaju koristi od xenon i specijalnih svjetala po gradu od tog nemate ništa.

 

Dakle, neki etablirani longlife i pravac na mrzlo pivo.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za ecovision ali Philips LongLife je imao slabo ružno žuto svjetlo praktički narančasto. Osim smanjene vidljivost auto s tim izgleda kao da je iz 80-tih.

 

Na svjetlima i gumama ne bi štedio. Ako sam spao da moram štediti na žaruljama onda bolje da prodam auto. My 2 cents...

Link to comment
Share on other sites

Neki stvarno pisu gluposti. U zivotu nisam vozio sa boljim zaruljama od Osrama NBU. Tko kaze da su neke suc muc za jeftinjaru dovoljne taj pojma nema za bolje. Na tome nikad stedio nebih.

Link to comment
Share on other sites

Neki stvarno pisu gluposti. U zivotu nisam vozio sa boljim zaruljama od Osrama NBU. Tko kaze da su neke suc muc za jeftinjaru dovoljne taj pojma nema za bolje. Na tome nikad stedio nebih.

potpisujem. 

 

ljudima bolje svjetli kad je bijelo ili plavicasto jer ih oko vara, no cim se vozi i malo van ceste se jako osjeti razlika u kvalitetnim zaruljama i onim manje kvalitetnim

Link to comment
Share on other sites

Ako te zanima original

64210NBU-HCB NEW! OSRAM 12V - H7 - 55W NIGHT BREAKER® UNLIMITED 2 KOM 160kn

Plus 20kn dostava

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Danas mi crkla sijalica od Osrama obicna nakon godinu i 7 mjeseci obadvije sam mijenjao u paru i crkla lijeva sutra opet u nabavu nove dvije

Link to comment
Share on other sites

jel ima netko iskustva s ovim zaruljama

 

H7 Philips xenon ultimate effect BlueVision ultra

 

attachicon.gifDSCF5002.jpg

Imam Philips Extreme Vision  i evo već godinu dana duraju a rade svaki dan. O jačini svjetla da ne govorim, ništa osim njim više ne stavljam na auto!

Link to comment
Share on other sites

Imam Philips Extreme Vision i evo već godinu dana duraju a rade svaki dan. O jačini svjetla da ne govorim, ništa osim njim više ne stavljam na auto!

Iste ko tvoje sam kupio prije 2.5 godine i jos rade

Kad krepaju onda budem vidio da uzmem ove druge

Ako ih budem nasao kod nas

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja upravo naručio Philips Vision Plus, duplo jeftinije od X-Treme Vision, a nekom logikom bi trebale biti barem podjednako dobre (jest da nemaju plavi filter, ali tim više). Vozim dosta po mraku pa mi se u nekakvom teoretskom razmatranju to učinilo boljom opcijom od X-Treme i Night Breaker.

Mišljenja? Ne očekujem čudesa, naravno, al zanima me je li netko koristio te žarulje i je li barem nekakav napredak u odnosu na neke obične.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kupio auto 3 godine star, žarulje prva ugradnja... bile su donekle dobre ali kako puno vozim po autoputu i preko zime uglavnom noću, skužio sam da mi se oči jako umaraju. 

kad je jedna crkla, kupio sam NBU... bilo je bolje, ali i dalje mi je umaralo oči

onda sam popizdio i ugradio bixenon leće... i preporodio se

tako da, tko može to financijski podnijeti (cca 1500 kn s ugradnjom) pravac Jens, ugradit leće i to je to

Link to comment
Share on other sites

I ja sam bio kod njega u petak i kod mene je samo napravljen upgrade sa tvorničkih xenon leća na bixenon leće od meganea 3. Sjelo sve u far tako da je izgled OEM ,a zadržao sam i dugu halogenu tako da je sad puuno bolje. Problem je bio u originalnim lećama koje su već nagorile tijekom vremena.

Link to comment
Share on other sites

Kako stvari stoje s tom naknadnom ugradnjom xenona, što se zakona tiče?

Imam leće na kratkim svjetlima, na dugima nemam. Ali koliko znam, xenoni bi trebali imati i pranje te autonivelaciju? A to nemam.

Ne mislim se za sada prebacivati na xenon, ali ovisno o tome koliko će biti potrebe za noćnim vožnjama, razmišljam o tome u nekoj ne toliko dalekoj budućnosti. I koliko otprilike stoji taj posao, a da je odrađen kako spada (dakle, da zaista ima smisla, a ne samo da blješti u oči nedužnom jadniku koji mi dolazi u susret)?

Link to comment
Share on other sites

Leća za halogenu žarulju može poslužiti i za xenon, ali nije to to. Jer iako je leća, razbacivat će. Znači potrebna ti je leća za xenon. 

Automatska nivelacija i pranje farova ja stvarno ne vidim zašto treba, ali da bi bio legalan moraš ih imati. 

Ja sam ugradio Morimoto mini H1 leće koje su baš za xenon žarulju (halogena ni ne stane) i svijetle savršeno (odokativna usporedba s Imprezom koja ima tvorničke i ne vidi se razlika). 

Znači, ako bi ti sad htio ugraditi xenon treba ti

-bixenon leće (npr Morimoto mini D2S u koju onda možeš staviti i tvorničke D2S žarulje koje su puno bolje od kineskih) - cca 800 kn

-žarulje - 200-500 kn

-balasti - 100-1000 kn

-pranje farova - cca 500 kn

-nivelacija - nemam pojma može li se uopće naknadno ugraditi, ali mislim da sa ovim dosad navedenim prolaziš kod murje i na tehničkom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ako ugrađuješ xenon mora ići atest i priča je skupa tj neisplativa. Najbolje sljedeći auto odmah kupiti sa xenonima original.

Kod nas još svašta prolazi ali sve teže i uvijek riskiraš da te neko ne kazni ili još gore ne isključi iz prometa.

Dobra H7 žarulja (Philips, Osram) i ispravno podešeno svjetlo može biti solidno rješenje.

Link to comment
Share on other sites

Kako stvari stoje s tom naknadnom ugradnjom xenona, što se zakona tiče?

Imam leće na kratkim svjetlima, na dugima nemam. Ali koliko znam, xenoni bi trebali imati i pranje te autonivelaciju? A to nemam.

Ne mislim se za sada prebacivati na xenon, ali ovisno o tome koliko će biti potrebe za noćnim vožnjama, razmišljam o tome u nekoj ne toliko dalekoj budućnosti. I koliko otprilike stoji taj posao, a da je odrađen kako spada (dakle, da zaista ima smisla, a ne samo da blješti u oči nedužnom jadniku koji mi dolazi u susret)?

imas  teme o ksenonima pa malo tamo procitaj. pisano je vec nekoliko puta. 

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/49944-ksenon-kako-i-čime-zamjeniti/&page=1

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/47503-led-xenon-laser/&page=8

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/37975-jesu-čemu-ove-žarulje/&page=9#comment-10033158

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.