Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

I ljudi nemojte se ustrucavat blicat s xenonom :D

Biksenon priznam samo oem...s mehanizmom. ;)

Link to comment
Share on other sites

i kod mene je bixenon s mehanizmom :) ,

al mislim na sledece, iskljuceni su ti bixenon farovi :) i nemas halogena duga za blicat, tako da kad blicas ih isto palis par puta :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam nabavio polovne OEM Valeo farove s duplom optikom za 300 kn. I motorići su u njima, pa nek stoje.

Trenutno blicam halogenim dugim, a stavit ćemo i H1 HID pa će blicanje biti malo ubitačnije, kako za oko primatelja  tako i za davatelja, tj, žarulju i ballast :bigl:

 

A Sova se mijenjao radi stylinga, ljepše mu izgledalo na coupeu. Ja sam više za funkcionalnost, a farove sam kupio u neznanju, pa sam se na vrijeme naučio na svojoj grešci

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Skužio sam zašto su mi rikavale žarulje u zadnjim farovima. Neke P21W žarulje su iznutra zalivene kao da su ispunjene nekom tvrdom smolom dok druge nisu. Očito ta "smola" služi kao toplinski štit jer žarulje bez toga su krepavale. Neke imaju tu smolu samo tanko uz metalni plašt (Osram i Bosch) koje su također među crknutima.

Sad znam na što trebam paziti kad kupujem žarulje za zadnji far...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da li se u OEM xenon farove Clio II ph2 mogu za slučaj potrebe staviti i obične halogene žarulje (H1 ili H7)? Da li utor za žarulju odgovara?

 

Link to comment
Share on other sites

nemoze nikako.

Da li se u OEM xenon farove Clio II ph2 mogu za slučaj potrebe staviti i obične halogene žarulje (H1 ili H7)? Da li utor za žarulju odgovara?

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

hvala, čak je povoljniji od ebaya, ako su original naravno

Link to comment
Share on other sites

Croxenon na njuskalu

Isto kupio od njega. Orginal zapakirano.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

frenči, croxenon ti surađuje s Jensom, mislim da ti je već to dovoljna preporuka za njega

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

i kod mene je bixenon s mehanizmom :) ,

al mislim na sledece, iskljuceni su ti bixenon farovi :) i nemas halogena duga za blicat, tako da kad blicas ih isto palis par puta :)

Ja na svojem imam bixenon i halogena duga tako da imam duplo dugo ili ti ga duplo blicanje. :D 

Link to comment
Share on other sites

pa imam i ja isto to... 

 

Ja na svojem imam bixenon i halogena duga tako da imam duplo dugo ili ti ga duplo blicanje. :D 

Link to comment
Share on other sites

Mogu rec da je to mila majka kako svijetli. 

Link to comment
Share on other sites

Mogu rec da je to mila majka kako svijetli. 

Osim kad se voziš  na otvorenoj cesti po mraku :)Toliko jako svjetli da u zavojima ne vidiš farove od drugih auta koji ti dolaze u susret.

Link to comment
Share on other sites

Miloš i blue f. i kod mene je tako,ali nije baš usklađena visina. Leća zbog težine malo pada prema dolje i kada namjestim visinu kratkog svjetla na normalu, tj. podignem čitav sklop onda dugo halogeno piči pod oblake. Šteta pa   može odvojeno štelati visina dugog halogenog

Link to comment
Share on other sites

pa j**e ti se, Xenon ti osvjetljava kako treba cestu, a halogeno što tuče nebu pod oblake, neka blješti, nek se vidi da se ima :)

 

Link to comment
Share on other sites

pa imam i ja isto to... 

 

isto je i kod mene ,napravljeno s lećama od meganea 3... E sad, primječujem da mi se ne poklapaju snopovi dugih HALOGENIH , tj. jedan je više ,a drugi niže, sad dal sam možda zeznuo kod montaže žarulje u ležište ... :/

Link to comment
Share on other sites

mislis izmedju farova imas razlike u visini dugih halogenih ili su ti u samim farovima duga razlicito usmjerena od xenon dugih. 

ja sam digao halogene da svjetle malo nagore na dugom, tako da mi ne stvara svijetlu tocku ispred , i nakon toga se preporodio u vidljivosti s drugim svjetlima. tvornicka duga, malo previse svjetlosti bacaju u dio snopa koji je inace za kratko pa taj dio bude preosvetljen, i meni su ta dva duga malo razlicito usmjerena, nisam pogodio bas u mm, al je to jako mala razlika (na 10m mi je ljevi vislji cca 5cm od desnog) pricam o halogenima

Link to comment
Share on other sites

kako si mogao odvojeno regulirati duga od kratkih? Oba reflektora su u istom kućištu i zajedno se podižu kad vrtiš vijak na motoriću

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.