Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Potpisujem

 

 

Osram cool blue hyper ili intense....za osjetno jače svijetlo i malo ksenon ljooka:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Danas stigle i montirane Osram Cool Blue Hyper. Mnogo mi se sviđaju :D

 

 

post-11796-0-69247100-1390848680_thumb.j post-11796-0-34844500-1390848683_thumb.j post-11796-0-21462500-1390848686_thumb.j

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Na ovoj kutiji samo piše COOL BLUE bez ovog Hiper,dal je to isto ili nije??

Link to comment
Share on other sites

Imaš pravo, po kutiji po nije Hyper. One imaju natpis "up to 5000k".

Link to comment
Share on other sites

Philips H7 CrystalVision Ultra ili Osram Cool Hyper? Nije neka razlika u cijeni, samo dosta mi je ovih kineskih koje krepavaju svako malo..

Link to comment
Share on other sites

Koje mi preporucujete da si piknem.Trenutno imam h4 Hella sad ce god i pol i nikako da crknu.Smeta mi jedino nocu jer mi ne bacaju dosta svijetla..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bok, ljudi. imam pitanje u vezi ove teme. našao sam original farove s lećama i zanima me što mi treba da mi sve to bude legalno? hvala :D EDIT: i približno cijena svega toga :)

Edited by lucky77
Link to comment
Share on other sites

bok, ljudi. imam pitanje u vezi ove teme. našao sam original farove s lećama i zanima me što mi treba da mi sve to bude legalno? hvala :D EDIT: i približno cijena svega toga :)

 

 

Da bude kako spada treba ti prvo novaca sto mislim da je u tvom slucaju neisplativo. Ako zelis serijski ksenon onda ti treba i serijska elektronika i netko da ti to sve spoji na nekakvu tvoju instalaciju koja moze a i nemora radit. Ako zelis kikiriki ksenon uzmes ove ksenon hit i ugradis. No bez motorica za regulaciju visine snopa, bez peraca farova koje ces takodjer aktivirati drugacije nego serijski i bez atesta koji ti to sve mora odobriti jako tesko ces realizirati da bude pravo.

Link to comment
Share on other sites

Da bude kako spada treba ti prvo novaca sto mislim da je u tvom slucaju neisplativo. Ako zelis serijski ksenon onda ti treba i serijska elektronika i netko da ti to sve spoji na nekakvu tvoju instalaciju koja moze a i nemora radit. Ako zelis kikiriki ksenon uzmes ove ksenon hit i ugradis. No bez motorica za regulaciju visine snopa, bez peraca farova koje ces takodjer aktivirati drugacije nego serijski i bez atesta koji ti to sve mora odobriti jako tesko ces realizirati da bude pravo.
onda se vise isplati ne raditi nista, jer i ovako dobro svijetli u obicnom faru. nisam znao da je to tolika za*ebancija. hvala svejedno. :) Edited by lucky77
Link to comment
Share on other sites

upravo zbog svega toga sam prosle godine prodao farove s lecom kupljene na ebayu i china xenonom... al samo zato kaj su poceli zezat na tehnickom... nisam imao ni pranje, ni automatsku regulaciju... al imao sam rucno podesavanje snopa, jasni rez, odlicno osvjetljenje ceste i nikad mi niko nije blendao da mu smetam... cak sam i sam u par navrata iz daljine promatrao situaciju da vidim da li kaj bljesti il smeta vozacima uz suprotnog smjera... tak da iako je sve bilo uredno i radilo kak spada, a zarulje za 10$/par sam mjenjao svake 2 godine... al pravila su pravila i treba ih se drzati... samo ne kuzim ko na tehnickom pusta jos brdo kretena s nepodesenim xenonom ljubicaste boje u obicnom faru koji osvjetljavaju zvijezde!? i kolko vidim policija jos nikad nije iskljucila nekog takvog iz prometa... vidjam ih tu doma svaki dan... dodje mi da im kucnem hamrom po lampama...

Link to comment
Share on other sites

mislim da sa kvalitentnom lecom i 4300 ksenon kvalitetnim nebi smjelo bit problema u prometu(smetanja drugima)legalno?naravno da nije.sad ko ima para za orginal ko za zajebanciju jbg.....osobno mislim da kod frechkey-a i logana sa foruma je to skroz uredu.a tehnicki jbg....cupaj xenon i obicnu halogenku :00009019: :00009019: :00009019::D :D :D

Link to comment
Share on other sites

heh, na tu foru se me decki i pustili... reko ubaci halogenke i vrati se za po ure, poslikamo, postambiljamo i amen :D... al posto su decki fer, godinama tam vec idem i ne bi rado da me ufate na cesti, opale kaznu i sjednu na vrat njihovoj tehnickoj stanici koja mi je dala prolaz, zamjenil sam farove i basta... jos jedan problem je bio kaj nisam imao pozicije na tim farovima... bili su oni ringovi angel eyesa koji su mi cajka stil pa sam ih iznutra iskopcal i trebalo bi sve skidat da ih ponovo ukopcam... a bas da mi se svake godine da igrat s tim i strepit na cesti... ne da mi se :D...

Link to comment
Share on other sites

al pravila su pravila i treba ih se drzati... samo ne kuzim ko na tehnickom pusta jos brdo kretena s nepodesenim xenonom ljubicaste boje u obicnom faru koji osvjetljavaju zvijezde!?

slažem se s tobom. pogotovo kad ispred mene dođe dvica sa plavim čajna xenonom. i to je u redu, to policija ne vidi.

Link to comment
Share on other sites

Jbg pere ja sam za to bez angel -a...i jos jedna jako bitna stvar kod vas u zg su stvarno pun ku...c rigorozniji nego u splitu ...ja sam uzeo bez angela i nie mi bas tesko kad volim raskopovat i kopat po autu :)

Link to comment
Share on other sites

hehe, ma i meni se da kopat... al iz nekog gusta, a ne da prodjem tehnicki :D...

nis ja iz zg, al u ck/vz su isto strogi i drze se pravila... zato, s druge strane, dok sam u bibinju, nagledam se bezakonja do mile volje... e, jednom se mad max provozo po selu hehehe

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije dvije godine ugradio bixenon leće bez angelsa. Tada nisam puno razmišljao o zakonu i propisima jer se tek kasnije počelo o tome ozbiljnije pričati. Cilj mi je bio imati kvalitetna svjetla a ne pokazivanje (da ne kažem ku**ic*enje). Uostalom koga možeš impresionirati Daciom Logan!? :zubo:

Danas to ne bih napravio ali šta je - tu je. Za sada nemam problema s time a dalje ću vidjeti. Ako budu morali van, trebat će kupiti nove farove jer  sam dao sjenila ofarbati u mat crno.

 

Btw. pere, kad dođeš u Dubrovnik bio bi red da se javiš  jer takav je običaj ovdje :rtfm:  :zivili:

Edited by logan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.