Jump to content

ugradnja putnog računala na Clio 03.god.


nixon45

Recommended Posts

E kad nades sat,ako ga slucajno kupis,uzmi si i paket tableta za smirenje ili 10-ak pivi...vjeruj mi trebat ce ti...

Salim se malo,ak naletis na kaj javi pa budem probao pomoc...

Link to comment
Share on other sites

sretna nova, al decki bezobrazni ste dozlaboga moram vam to reci, sad bi i ja ugradio to na megana..BC mi je jedan od prioriteta koji mi fale na starom megyu, doduse i tempomat al vjerujem da je to overkill za ugraditi na tak stariji auto :D

 

znaci novi sat mora ici, pricam za megana I ph2 , isti ovaj sat ide u njega ko u clia ocito, imam tipkalo na rucici brisaca i vise sam se puta pitao za kaj sluzi to ko tipkalo, ima praznog hoda a nist se ne dogada..

 

nagradno pitanje je kak da znam da eventualni tacho s ebaya ima putn kompjutor u sebi ?

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Pogledaj post br.14, stavio sam i slike.

 

Još na jednu stvar obrati pozornost ako kupuješ sa ebay-a. Bitno je da ti pored ADAC piše i EU. Ako kupuješ sa ebay.uk tamo su ti skoro svi sa oznakom Gb (Velika britanija). Razlika je u tome šta komp za Gb područje ima manje mogućnosti u odnosu za EU.

 

Objašnjenje oznake na naljepnici table sa slike u postu br.14.:

X65 - Clio 2

STD - Standardna tabla

ADAC - Tabla sa putnim kompom

EU - Europska unija

BdG - Niža klasa table

HdG - Viša klasa table

 

Još jedna informacija za vas dvojicu sa Megijima 1. Ne znam koje su godište vaše pile, ali ako su starije od 43. tjedna 1999. onda imate table koje sa stražnje strane imaju četiri konektora. Ako su vam auta mlađa od spomenutoga datuma onda vam table imaju dva konektora i u tom slučaju je doslovni plug-n-play na novu tablu sa kompom.

Ako ipak imate četiri konektora nije ni to problem. Tada trebate nabaviti dva prazna konektora za spojiti novu tablu i malo tramakavati postojeće žice. Svi su signali i funkcije iste samo treba žice iz postojeća 4 konektora presložiti u 2 nova konektora.

Prvi vam je zadatak da provjerite koliko sada imate konektora ubodenih sa stražnje strane table.

Link to comment
Share on other sites

Moze li netko pronaci na e-bayu tablu sa putnim računalom za mog Clia i staviti link? Bio bih zahvalan.

Postoji li mogucnost da "novoj" tabli upišem kilometre koje je prešao moj auto? Radi se o Cliu 1,4 16v iz drugog mjeseca 2003.

Edited by Dalibor1978
Link to comment
Share on other sites

Pa na slici u postu br.14 sam stavio sliku table baš za Clio 2 ph.2. Ako malo bolje pogledaš piše i datum proizvodnje table 11.03.2003.

U tražilicu ukucaj Renault i onaj OEM broj sa table i to je to.

 

Za namještanje kilometara si mi ti sam u nekom od topica rekao da se može i da to ljudi naplaćuju cca. 50 eura.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Pogledaj post br.14, stavio sam i slike.

 

Još na jednu stvar obrati pozornost ako kupuješ sa ebay-a. Bitno je da ti pored ADAC piše i EU. Ako kupuješ sa ebay.uk tamo su ti skoro svi sa oznakom Gb (Velika britanija). Razlika je u tome šta komp za Gb područje ima manje mogućnosti u odnosu za EU.

 

Objašnjenje oznake na naljepnici table sa slike u postu br.14.:

X65 - Clio 2

STD - Standardna tabla

ADAC - Tabla sa putnim kompom

EU - Europska unija

BdG - Niža klasa table

HdG - Viša klasa table

 

Još jedna informacija za vas dvojicu sa Megijima 1. Ne znam koje su godište vaše pile, ali ako su starije od 43. tjedna 1999. onda imate table koje sa stražnje strane imaju četiri konektora. Ako su vam auta mlađa od spomenutoga datuma onda vam table imaju dva konektora i u tom slučaju je doslovni plug-n-play na novu tablu sa kompom.

Ako ipak imate četiri konektora nije ni to problem. Tada trebate nabaviti dva prazna konektora za spojiti novu tablu i malo tramakavati postojeće žice. Svi su signali i funkcije iste samo treba žice iz postojeća 4 konektora presložiti u 2 nova konektora.

Prvi vam je zadatak da provjerite koliko sada imate konektora ubodenih sa stražnje strane table.

 

 

 

 

Jupii, nađoh sliku table kada sam stavljao kromirane ringove oko satova. Dakle ne moram rastavljati.

Dragane što se da iščiitati iz ove slike?

post-138-0-40721400-1420224305_thumb.jpg

post-138-0-53651400-1420224326_thumb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Po ovome ovdje mrni izgleda isto kao cliova,konektori su isti,samo je upitan raspored zica.ono sto vidim da je razlicito je font brojeva i ima crtice umjesto tockica.dragan ce ti vise znati rec...

Ono sto vidim da je prihvat table drukciji

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Iz slika se iščitava slijedeće:

 

X64 - znači Megane 1

STD - znači standardna tabla tj. bez kompa, ali to znaš i sam

EU - europska unija

 

Tabla je proizvođača SAGEM. Ti bi trebao nabaviti tablu oznake X64 ADAC EU. To je oznaka Sagemove. Postoji još jedan proizvođač tabli JAEGER, ali nemoj nju uzimat nego baš SAGEM.

Sa prednje strane na đirometru piše proizvođač.

 

Da li bi pasala tabla od Clia 2 ph.1 (prva oznaka na tabli X65) bez tramakavanja žica trebalo bi provjeriti. U svakom slučaju ni slučajno nesmiš uzimati tabli Clia 2 ph.2 i ph.3,jer kod njih svi signali iz ECU-a idu multipleksnom mrežom (CAN-H i CAN-L) dok kod tebe i kod Clia 2 ph.1 idu žičanom vezom i zato treba potezati dodatnu žicu iz ECU-a do table za info o protoku goriva. Zbog toga su u prednosti ovi koji imaju Clia 2 ph.2 i ph.3, jer nemoraju potezati nikakve dodatne žice iz motornog prostora. Kod njih je doslovni plug-n-play.

 

Mislim da bez obzira na raspored pinova tebi neigra tabla od Clia 2 jer je drugačiji prihvat table pa je nebi mogao zavidati.

 

Pogledaj još koji ti je točno tip ECU-a.

 

Ti bi trebao nabaviti ovakvu tablu (Megane 1, Scenic 1), OEM P8200071820

http://www.manukshop.com/shop/36106/imgs/cuadro-de-instrumentos-kombiinstrument-tacho-instrument-cluster-tacho-renault-scenic-megane-p8200071820-x64-adac-eu-21658590-7-21658869a-ns1553611-0

 

Link to comment
Share on other sites

Da pojednostavnim.

Ako zelim putno racunalo u svom Cliu sve sto je potrebno je nabaviti tablu sa putnim racunalom i staviti je umjesto stare?

Ili je jos potrebno softverski pokrenuti putno racunalo?

Link to comment
Share on other sites

Potrebna ti je nova tabla sa putnim računalom i nova ručica brisača na volanu sa tipkalom na vrhu.

 

Softverski nemaš šta radit. Samo uštekaš konektore i to je to. E da, moraš još potegnuti jednu žicu sa ručice brisača do table tako da sa tipkalom mijenjaš prikaz na LCD displeju.

Link to comment
Share on other sites

Ti ne. Ti moraš pored toga još i potegnuti jednu žicu od ECU-a do table za info o protoku goriva (isto kako je i dario radić napravio). 

Link to comment
Share on other sites

Super i hvala.

Ručicu isto mogu naci na e-bayu?

I šta putno racunalo na Cliu sve prikazuje osim prosjecne potrošnje?

Edited by Dalibor1978
Link to comment
Share on other sites

Trebas nabaviti tablu franckey,ovo ostalo su sitnice,mozes staviti tipkalo koje kosta manje od 10kn i trebas 2m zice i malo volje.ja sam zicu spojio za pola sata,doduse krivo prvi put,pa sam onda probusio konektor od kompa,da to spojim kak se spada.

Iz kabine sam u motorni prostor usao kod sajle za otvaranje haube,ima okolo veliku gumu i nije nikakav problem a u motornom prostoru se nevidi.

Druga zica ide s tipkala na tablu a treca s tipkala na masu.

Potrebno je jos i pozicionirat tipkalo i zbusit rupu na plastici di ide tipka.

Kada bih ovo drugi put slagao,nebi mi trebalo vise od 1h.

Pokazuje prosjecnu i trenutnu potrosnju,prosjek brzine,kilometre koje mozes prec s gorivom,2 kilometraze od ponistenja,svaku posebno mozes ponistiti i pokazuje potroseno gorivo od zadnjeg reseta i mislim da je to to.

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Ja ju kupio za 200kn,pazi od clia sport sa 110 000km,ima ih i da se nac,samo treba traziti. ;)

Link to comment
Share on other sites

kod nas od decka s foruma koji je clia sport u dijelove prodavao...

Link to comment
Share on other sites

Po ovome što je odozada to bi trebalo biti.

U naslovu piše za 1.5dci, a po obrtomjeru je za benzinca.

Link to comment
Share on other sites

1.5 dci se nije ugradjivao u scenica 1, a ni u megana 1

 

vjerojatno je krivo napisao

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.