Jump to content

ugradnja putnog računala na Clio 03.god.


nixon45

Recommended Posts

Daj malo vise infa kaj izvuci sa torque može i na pm

Ono što je Torque u stanju pročitati, ovisi od modela do modela vozila.
Link to comment
Share on other sites

imam to, spajao prvih par dana, a sad me mrzi dok sve upašem, plus kad zazvoni mobitel pobriše se sve, grr. A i obd adapter stalno gori bez obzira jeli auto upaljen ili ugašen, nemam kud s poklopcem osigurača, gnjavaža par ekselans

Link to comment
Share on other sites

Moj program prati setup ikona koje stavim, nije to,ali svaki put kad stavljam mobitel u auto moram raditi mali reset na nacin da odspojim na mobitelu taj adapter, ponovno ga spojim , upisem pin i onda radi..

 

@hrky reci kaj te zanima, napisao sam gore osnovne i najcesce koristene stvari, potrosnja trenutna, potrosnja trenutnog putovanja i sveukupna potrosnja, duljina trenutnog puta, sveukupno koliko je km predeno, temperatura motora, voltaza akumulatora..zapravo sve ovisi o autu, sto moderniji auto vise tog se moze vidjet, vidim da ima opciju prikaza temperature DPF-a i tak..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

imam pitanje u vezi instrument tabli, nasao sam jednu tablu slicnu mojoj ali zanimam me kad bi je stavio dali ce tocno pokazivati okretaje, brzinu, razinu goriva, temperaturu, to je ona tabla sta gorivo i temperaturu pokazuje na dispay-u a ne analogno (kazaljke).

Evo slike straznje strane

MOJA TABLA

post-16257-0-41815300-1423514505_thumb.j

Tabla s putnim racunalom (predpostavljam po onome ADAC)

post-16257-0-58542700-1423514530_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

imam to, spajao prvih par dana, a sad me mrzi dok sve upašem, plus kad zazvoni mobitel pobriše se sve, grr. A i obd adapter stalno gori bez obzira jeli auto upaljen ili ugašen, nemam kud s poklopcem osigurača, gnjavaža par ekselans

Pa spoji na kabel :p A skini napajanje interface-a i spoji ga na neki osigurač koji ima napon tek nakon davanja kontakta... eto. jednostavno se riješe neki problemi :)

Link to comment
Share on other sites

ako netko zna to je dragan,ja ti nebi htio rec krivu informaciju pa da popušiš...

Link to comment
Share on other sites

Tvoja tabla je od Clio 2 ph.2 (sivi i crveni konektor), a ta druga tabla sa digitalnim pokazivačima je od Clia 2 ph.3 (crveni i zeleni). Nemožeš ih jednostavno fizički zamjeniti i ubosti ta dva konektora. Potrebno je pretramakavati sve žice.

Link to comment
Share on other sites

I moja tabla isto ima digitalni pokazivač goriva i temp, nije analogna

Našao sam sliku na internetu:

post-16257-0-28730000-1423786816_thumb.j

Edited by Jale
Link to comment
Share on other sites

A tako. Onda sam ja krivo razumio. Znači i tvoja tabla i ta nova imaju displej za indikaciju temperature i goriva.

 

Ta druga tabla sa kompom će pokazivati sve točno, tj. isto kao i tvoja postojeća. Naravno uz uvjet da je ispravna.

Ako su i kod tebe konektori crveni i zeleni kao i na toj novoj tabli onda netrebaš ništa tramakavati sa žicama. Samo se ubodeš u novu tablu.

Jedino moraš dovući žicu sa tipkala na ručici (ručica mora imati tipkalo na vrhu).

Link to comment
Share on other sites

E to je to :) a za tipkalo na ručici, nisam siguran al mislim da ga imam jer se može pritisnuti ima hod 2-3 milimetra, hvala puno, tokom sljedeceg tjedna imam u planu da to ubacim :)

Link to comment
Share on other sites

nema veze što ima hod, moraš imati taj gumb na ručici, baš se vidi da je fizički odvojen od ručice

Link to comment
Share on other sites

ak nema moze napravit kao @dario

posebno tipkalo negdje sastrane

 

dok ne kupi rucicu koja mu odgovara

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eto našao sam po pristupačnoj cijeni (40 € preko ebaya) kilometar sat od Clia Sport, pa sada čekam da stigne u HR. Nakon toga pregled i vjerovatno stavljanje LED osvjetljenja ak nije kompliciran za rastaviti. Trebal bi naći nekoga tko mi može uskladiti km sa mojim trenutnim kilometar satom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigao je... sada još provjera i zovem te Dario da se dogovorimo za ugradnju! :D

 

fw4pb6.jpg

 

2zrkz8x.jpg

Link to comment
Share on other sites

.fizički paše

 

treba vidjeti kako se ponašaju sijalice.. da nebi trbalo s instalacijama isto raditi neke promjene

Edited by pufy
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je u prethodnim postovima u ovoj temi rečeno da ne paše...

Link to comment
Share on other sites

evo ja ću probati drugi tjedan staviti vuru ph2 u svojeg clia pa da se to razjasni ;)

 

a hrky je isto tako dobro došao kod mene pa možemo na njegovom cliu direktno probati..

Edited by pufy
Link to comment
Share on other sites

da.. to bi bilo zanimljivo..

kako rastaviti i sastaviti armaturu ua 30minuta.. :D

Edited by pufy
Link to comment
Share on other sites

ma armatura se rastavi i sastavi bez problema za pola sata...naravno mislim na onaj gornji dio da se do sata dode...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.