Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

kao sto vec rekoh nekoliko puta. lidl ima extra garanciju. za konzum bas i nisam tako cuo. 

Link to comment
Share on other sites

Ja poslao ženicu sutra ujutro u lidl. Nadam se da neće doći doma s testerom :)

 

A vidi ovoga iz Plodina, akcija od sutra :)

U pola cijene :)

 

post-749-0-53383800-1421260768_thumb.png

 

Onaj iz Konzuma, evo cijene koga zanima:

post-749-0-35562200-1421261374_thumb.png

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

A onaj u Konzumu?

Ta dva su ti kao jaje jajetu, no ako dodje do reklamacije (vjerojatnost koju kod ovakve robe nije za odbaciti), vjeruj mi da radije zelis kupiti onaj u Lidlu ;) Iz osobnog iskustva u nekoliko navrata
Link to comment
Share on other sites

Ja poslao ženicu sutra ujutro u lidl. Nadam se da neće doći doma s testerom :)

A vidi ovoga iz Plodina, akcija od sutra :)

U pola cijene :)

attachicon.gifScreenshot - 14.01.2015 - 19:33:59.png

Onaj iz Konzuma, evo cijene koga zanima:

attachicon.gifwekY1qSHdO.png

Ima li detaljnijih karakteristika za taj iz plodina. Evo par za ovaj iz Lidla/Plodina: puni 6 i 12 V, ima obični i zimski mod punjenja, impulsno punjenje, a ovaj noviji i display koji pokazuje trenutni napon akumulatora (ako se ne varam). Ja imam iskustva sa onim starijim modelom iz Lidla (bez displaya) i mogu reci da je pozitivno.
Link to comment
Share on other sites

Ima li detaljnijih karakteristika za taj iz plodina. Evo par za ovaj iz Lidla/Plodina: puni 6 i 12 V, ima obični i zimski mod punjenja, impulsno punjenje, a ovaj noviji i display koji pokazuje trenutni napon akumulatora (ako se ne varam). Ja imam iskustva sa onim starijim modelom iz Lidla (bez displaya) i mogu reci da je pozitivno.

lidla/konzuma

 

plodine imaju skroz drugi tip punjaca

Link to comment
Share on other sites

lidla/konzuma

 

plodine imaju skroz drugi tip punjaca

 

naravno - lidla/konzuma

lapsus calami

Link to comment
Share on other sites

Lidl preferiram zato jer možeš vratiti neprehrambenu robu i dobiti nazad novce bez ikakvih natezanja i nuđenja zamjene. Čak i ako je ambalaža u lošijem stanju. Kod svih drugih gubiš živce na mudrovanja i otezanja, zamjene za isto, za nešto drugo...

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Evo poceo zezat na focusu iz 2007 pa sam odma to zamjenio da nebi bilo problema vise... 10 minuta radili zmigavci i pozicije i vise nije htio upalit (istina puno kratkih voznji zadnjih mjesec dana bez ijedne duze relacije ali svejedno)... ipak auto koji vozi baka pa nemogu dozvolit da ima probleme da ne upali auto...

 

ugl stavljen tudor (exide) high tech 47Ah /450A plaćen 417 kn

jamstvo je 2 godine

 

serijski akumulator je bio 39Ah/390A

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

20150115_095535_zpsbszhdvwv.jpg

navecer bude testiranje. kako imam obicaj sve skupljat tako nisam ni gore spominjan aku bio bacio. radi se o AGM akumulatoru i napon mu je bio 5.4V *onakav punjac kao eihnel ga nikako nije mogao napuniti ni nis napraviti s njime.

 

nakon sto sam nadolio malo destilirane vode jednu celiju napon je porastao na 7.7V, nakon toga sam ulio u svaku malo al i dalje nema slobodne tekucine i napon je evo dugi dan tih 7.7V

 

danas cu ga spojit na ovaj novi aku, pise da je najnizi napon punjenja 7.3V ili tako nesto. tako da ako mi ozivi ovaj akumulator punjac sam isplatio 3 puta jer je isti kostao 5ookn 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

aquarius ovakav odnos prema asortimanu je za svaku pohvalu, e sad ili je to tvoj ducan ili si jako savjestan :dobroje:

Nažalost, ovo prvo nije. Možda ovo drugo. Kaže se da ne treba drugome željeti ono što ni samom sebi ne bi poželio. Uvik se stavim u ulogu kupca, ne bi ni ja volija da mi netko uvali staru i nevaljalu robu. U mojoj firmi nema nekakvih "akcija" po 20-30-40%, nama su godinama uvijek iste cijene, a kvaliteta robe nam je danas, usudio bih se reći, i bolja, ali ne smijem previše o poslovnim detaljima  :cool:

Link to comment
Share on other sites

Meni na Cliu original akumulator izdržao od 2003g do 9mj.2014- dakle 11g [emoji1]

Na Laguni samo 8g [emoji4]

Kod promjene akumulatora koristim punjač i s njime održavam struju dok akumulator promijenim.

Po ljeti rijetko nadopunjujem aku, ali po zimi mogu reći svakih 10-ak dana spojim na 2-3 sata.

Akumulatori su obloženi stiroporom ili filcom.

Nije rijetkost da original poživi 8 ili više godina. Uostalom, nalazi se u potpuno novom autu, pa je logično iz masu razloga da niti jedan slijedeći neće trajati kao prva ugradnja. 

Drugo, suprotno uvriježenom mišljenju, akumulatori češće rikavaju ljeti nego zimi. I tu dolazimo do tvoje zadnje rečenice; akumulatori koji se nalaze u svojoj kutiji (pogotovo u bunkeru kao kod bmw, mercedes,...) ili koji imaju barem filc oko sebe, traju duže nego ovi koji se nalaze u motornom prostoru bez ikakve zaštite

Link to comment
Share on other sites

20150115_095535_zpsbszhdvwv.jpg

navecer bude testiranje. kako imam obicaj sve skupljat tako nisam ni gore spominjan aku bio bacio. radi se o AGM akumulatoru i napon mu je bio 5.4V *onakav punjac kao eihnel ga nikako nije mogao napuniti ni nis napraviti s njime.

 

nakon sto sam nadolio malo destilirane vode jednu celiju napon je porastao na 7.7V, nakon toga sam ulio u svaku malo al i dalje nema slobodne tekucine i napon je evo dugi dan tih 7.7V

 

danas cu ga spojit na ovaj novi aku, pise da je najnizi napon punjenja 7.3V ili tako nesto. tako da ako mi ozivi ovaj akumulator punjac sam isplatio 3 puta jer je isti kostao 5ookn 

Ajd, baš me živo zanima ovaj eksperiment

Link to comment
Share on other sites

Kupio Konzumov punjac, garancija 24mj.

Ne ocekujem cuda,ako ne bude bio dobar imam stari dobar Bosch punjač pa ce i dalje biti u funkciji.

Link to comment
Share on other sites

@milos:

Taj punjač iz lidla ima neki napon ispod kojeg se neće upalit vrijedi i za 6 i 12 v...pročitaj upute zaboravio sam koje su točno vrijednosti...

Link to comment
Share on other sites

7.5V ak se ne varam za 12V akumulatore. videcu kad dodjem doma tj oko 7h

Link to comment
Share on other sites

Jeste, šogiju se dobrano ispraznio aku jer ima alarm (Fiat Punto - tko to krade???). Spojio sam Lidlov i nije se htio upaliti pa sam donio stari koji ništa ne pita nego puni i krenuo je. Makar, danas sam pazario još jedan Lidlov punjač jer ih baš trebam za održavanje akumulatora (motor i traktor). Za to su više nego odlični!

Link to comment
Share on other sites

Nije rijetkost da original poživi 8 ili više godina. Uostalom, nalazi se u potpuno novom autu, pa je logično iz masu razloga da niti jedan slijedeći neće trajati kao prva ugradnja. 

Drugo, suprotno uvriježenom mišljenju, akumulatori češće rikavaju ljeti nego zimi. I tu dolazimo do tvoje zadnje rečenice; akumulatori koji se nalaze u svojoj kutiji (pogotovo u bunkeru kao kod bmw, mercedes,...) ili koji imaju barem filc oko sebe, traju duže nego ovi koji se nalaze u motornom prostoru bez ikakve zaštite

 

Moj aku je riknuo usred ljeta. Auto normlano upali i ispeljam ga iz dvorišta. Pola sata kasnije mrtav. Nakon 200km vožnje ugasim auto i nije htio upaliti. Skroz mrtav.

Znači, najbolje da aku obučem :)

 

Btw, aquarius, koristi multiquote. Ne moraš naštancati 3 posta u par min.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Evo poceo zezat na focusu iz 2007 pa sam odma to zamjenio da nebi bilo problema vise... 10 minuta radili zmigavci i pozicije i vise nije htio upalit (istina puno kratkih voznji zadnjih mjesec dana bez ijedne duze relacije ali svejedno)... ipak auto koji vozi baka pa nemogu dozvolit da ima probleme da ne upali auto...

 

ugl stavljen tudor (exide) high tech 47Ah /450A plaćen 417 kn

jamstvo je 2 godine

 

serijski akumulator je bio 39Ah/390A

 

Na(do)punio prije ugradnje? Inače, trebao bi biti dobar taj Tudor, koliko vidim, taj po karakteristikama odgovara Exide Premiumu. Samo održavanje i sljedeći put ćeš ga mijenjati kada se Njemačka bude kod nas zaduživala ;)

Link to comment
Share on other sites

Ima li detaljnijih karakteristika za taj iz plodina. Evo par za ovaj iz Lidla/Plodina: puni 6 i 12 V, ima obični i zimski mod punjenja, impulsno punjenje, a ovaj noviji i display koji pokazuje trenutni napon akumulatora (ako se ne varam). Ja imam iskustva sa onim starijim modelom iz Lidla (bez displaya) i mogu reci da je pozitivno.

 

ispravka : Lidl/Konzuma

 

Kupio Konzumov punjac, garancija 24mj.

Ne ocekujem cuda,ako ne bude bio dobar imam stari dobar Bosch punjač pa ce i dalje biti u funkciji.

 

Jel taj iz konzuma odgovara po funkcijama ovome iz lidla? Nisam mogao naći nekakav manual pa pitam...

Link to comment
Share on other sites

Moj aku je riknuo usred ljeta. Auto normlano upali i ispeljam ga iz dvorišta. Pola sata kasnije mrtav. Nakon 200km vožnje ugasim auto i nije htio upaliti. Skroz mrtav.

Znači, najbolje da aku obučem :)

 

Iskreno, to su futrolama za aku mi je malo dvojbeno. Uvijek se sjetim one navodne zgode sa strojarskog fakulteta: "profesore, kako termos-boca zna treba li grijati ili hladiti?" :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Sve identično ima 4 moda rada, do 120Ah i 4.0A. Za aukumulatore 6 i 12V

Obloga štiti od prekomjernog zagrijavanja i hlađenja. Toplinska izolacija ko i fasada na kući.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

ovaj lidlov se masu koristi vani tako da ima masu recenzija o njemu.

jedino sto je po specifikacijama "slabiji" za 0.2 ampera. zania me bas kolko je glasan tj dal ge me zivcirat jer ce u stanu da radi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.