Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

1 hour ago, ivan.martinko said:

Koliko to ispada sa shippingom?

Summary

Order Total Amount: 103,31 EUR

VAT Value: 19,32 EUR

Cost of Delivery: 21,18 EUR

Payment Cost: 0,00 EUR

Amount Due: 124,49 EUR

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nisam nikad odande kupovao.. kolko treba da dođe? koja pošta donosi u ZG?

to je skoro 25% jeftinije od lagerosa..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, direstraits said:

Kliješta su u 99% slučajeva problem, onaj 1% su sajle ručne. Očistiti, podmazati, eventualno reparirati, zamijeniti sajle. 

Kaže mehaničar da bi bilo najbolje staviti druga kliješta jer da je dosta problematično nešto prčkati po ovima što imaju za ručnu na sebi. Nezna dali se može nešto dobiti s tim da ih rastavi, očisti i podmaže. Jedino da probamo pa ako ne prođe reparirat

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, olympya said:

Kaže mehaničar da bi bilo najbolje staviti druga kliješta jer da je dosta problematično nešto prčkati po ovima što imaju za ručnu na sebi. Nezna dali se može nešto dobiti s tim da ih rastavi, očisti i podmaže. Jedino da probamo pa ako ne prođe reparirat

A kako budweg i ostali repariraju kliješta, tako može i bilo ko drugi. Pod uvjetom da nema obje ruke lijeve.

Link to comment
Share on other sites

Nova klijesta su oko 1000 kn a repariraju se za 200 kn..
Nemoj stavljat rabljena.

Link to comment
Share on other sites

Ne da ti se to raditi ovim našim lijenim "mehaničarima" tu u hrvatistanu :)

Za vrijeme dok reparira jedna kliješta može napraviti 3 druge stvari i naplatiti više. Čast izuzecima, ali većinom su lijenčine koji bi samo na gotovo mijenjali dijelove.

@olympya

A da konzultiraš drugog mehu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jel ovo realno gore ova stranica poljska kakva vec je , set diskova zadnjih za megana 100eur + 20 shipping

 

malo me buni kaj pise da su i za 1.5 i 1.9 i 2.0dci

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, homer said:

Tu stranicu i ja škicam vec neko vrijeme i razmišljam za rsa uzet oem diskove i plocice, ali su mi sumnjivo jeftini. Makar ide preko paypala, pa vjerujem da ne bi trebalo biti problema. 

Za 80 eura Brembo diskovi i Ferodo pločice za megane 3, 280 mm disk. Zaštićeni protiv hrđanja diskovi i balansirani, Ferodo OE pločice na megane 3. Tako da je cijena tu negdje, ni jeftino, ni skupo. 

53 minutes ago, hrvojexyz said:

jel ovo realno gore ova stranica poljska kakva vec je , set diskova zadnjih za megana 100eur + 20 shipping

 

malo me buni kaj pise da su i za 1.5 i 1.9 i 2.0dci

Za megane 2 ide 240 mm disk stražnji na sve hatch modele s 4x100, i cijena jednog diska s ležajem je oko 50 €, par eura gore ili dolje, zavisno od antikorozivne zaštite itd. 

Npr. DELPHI BG9028RSC, 42 €, s antikorozivnim premazom, ležaj i senzor. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alen said:

Ne da ti se to raditi ovim našim lijenim "mehaničarima" tu u hrvatistanu :)

Za vrijeme dok reparira jedna kliješta može napraviti 3 druge stvari i naplatiti više. Čast izuzecima, ali većinom su lijenčine koji bi samo na gotovo mijenjali dijelove.

@olympya

A da konzultiraš drugog mehu?

Ma dobro nove čeljusti imam za 400 kn, radim u autodijelovima. Kit za reparaciju je 30 kn tako da što se tiče dijelova lako za njih. Ali se savjetujem sa vama što je najbolje i što se može. Da znam dali potrošit 30 kn ili 400 kn ili ništa ?

Link to comment
Share on other sites

400 tj.kupi nove celjusti.. Tak sam ja dao reparirati pa sam svejedno za par mjeseci kupovao nove.. Nije ona izreka bezveze ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, direstraits said:

Za 80 eura Brembo diskovi i Ferodo pločice za megane 3, 280 mm disk. Zaštićeni protiv hrđanja diskovi i balansirani, Ferodo OE pločice na megane 3. Tako da je cijena tu negdje, ni jeftino, ni skupo. 

Za megane 2 ide 240 mm disk stražnji na sve hatch modele s 4x100, i cijena jednog diska s ležajem je oko 50 €, par eura gore ili dolje, zavisno od antikorozivne zaštite itd. 

Npr. DELPHI BG9028RSC, 42 €, s antikorozivnim premazom, ležaj i senzor. 

Kad smo već kod diskova i pločica, imaš kakvu preporuku za stražnje za scenic 3 s električnom ručnom?

5 rupa, s ležajem, baca mi šifru 432007556R, a to bi trebalo biti 260mm... to bi valjda trebali biti isti kao i za obični megane 3...

Imam neke ponude tu kod nas za ATE i SNR,  80€/kom samo za diskove :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, direstraits said:

Za 80 eura Brembo diskovi i Ferodo pločice za megane 3, 280 mm disk. Zaštićeni protiv hrđanja diskovi i balansirani, Ferodo OE pločice na megane 3. Tako da je cijena tu negdje, ni jeftino, ni skupo. 

Za megane 2 ide 240 mm disk stražnji na sve hatch modele s 4x100, i cijena jednog diska s ležajem je oko 50 €, par eura gore ili dolje, zavisno od antikorozivne zaštite itd. 

Npr. DELPHI BG9028RSC, 42 €, s antikorozivnim premazom, ležaj i senzor. 

 

Di su ti cijene kod nas ? Autokreso nudi neke shitty marke , pretpostavljam da je tokic tu negdje, lagerosa nisam jos kontaktirao.

Kod ovih izvana je jebada reklamacija jer diskovi bi trebali doc sa senzorom absa valjda i lezajem kotaca, ko zna kaj buju ovi izvana poslali.

Ja isto moram ili reparirat celjusti ili nove, to cu ostavit majstoru da odluci.

Link to comment
Share on other sites

Lageros onda al Isto bus pricekal.

Inace tokic ima ate, zimmermat, valeo, trw.

Megane ti je dobar ali to je auto star 13 godina, budi sretan da ima dijelova 4 premium marke.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Alen said:

Kad smo već kod diskova i pločica, imaš kakvu preporuku za stražnje za scenic 3 s električnom ručnom?

5 rupa, s ležajem, baca mi šifru 432007556R, a to bi trebalo biti 260mm... to bi valjda trebali biti isti kao i za obični megane 3...

Imam neke ponude tu kod nas za ATE i SNR,  80€/kom samo za diskove :)

Razlika je u promjeru ležaja. Imaju dvije varijante. Broj šasije molim. 

Link to comment
Share on other sites

Auto dijelovi Mesić... Ja sam tamo uzeo diskove... Bili najjeftiniji u Zg...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, direstraits said:

Za 80 eura Brembo diskovi i Ferodo pločice za megane 3, 280 mm disk. Zaštićeni protiv hrđanja diskovi i balansirani, Ferodo OE pločice na megane 3. Tako da je cijena tu negdje, ni jeftino, ni skupo. 

Za rsa oem prednji diskovi i pločice u pola cijene nego drugdje. Dakle oem renault vs brembo hc koji možeš dobiti kod nas za te novce. Da se razumijemo i oem je brembo, al o razlici u kvalteti se vjerojatno može pričati. Naravno, ako se stvarno radi o pravoj stvari na toj stranici. 

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, direstraits said:

Razlika je u promjeru ležaja. Imaju dvije varijante. Broj šasije molim. 

Poslano na PM :)

 

Link to comment
Share on other sites

Auto dijelovi Mesić... Ja sam tamo uzeo diskove... Bili najjeftiniji u Zg...
A gdje je to?
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, homer said:

Za rsa oem prednji diskovi i pločice u pola cijene nego drugdje. Dakle oem renault vs brembo hc koji možeš dobiti kod nas za te novce. Da se razumijemo i oem je brembo, al o razlici u kvalteti se vjerojatno može pričati. Naravno, ako se stvarno radi o pravoj stvari na toj stranici. 

Za RS Brembo proizvodi samo jednu kvalitetu. Tako da ako kupiš original Brembo za RS, dobiješ isto što i u Renault pakovanju. Razlika je samo u tome koji je tip diska, RS ima više različitih varijanti.

Link to comment
Share on other sites

Za stranicu Moto-dynamic mi je prošli vlasnik mog Megane-a preporučio. On je tamo kupovao i nije bilo nikakvih problema, tako da je stranica provjerena. 

Link to comment
Share on other sites

A gdje je to?
Mislim da je lik negdje u Španskom ili Malešnici ak se ne varam... Pogledaj na fb... Ima stranicu i kontakt.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.