Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

22 hours ago, direstraits said:

Prilikom davanja upute navigacije pojačaj ton kao što inače radiš s radijom. 

Puno ti hvala. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

htio bih zamijeniti žarulje na prednjim svjetlima za maglu na meganu 3. Da li je to netko već radio ili me može upiti gdje da to odradim?

Stavio bih LED žarulje koje sam nabavio, no, u ovlaštenim servisima mi traže preko 200kn za zamjenu (samo ruke).

Link to comment
Share on other sites

Jel ima netko ideju jel mogu na otpadu skinuti rucke za zatvaranje vrata i pricvrstiti ih nekako vijcima i slicno ili je jedini nacin uzeti cijeli panel?

Mislim megane mi ima ok opremu, sve kaj mi treba ali da su rucke za zatvaranje vrata dodatna oprema nemrem to shvatiti.. pa svaki auto to manje vise ima.. megane 2 je to imao po defaultu. A meg3 samo u varijantama sa jacom opremom? Nevjerojatno..

Koliko vidim par sarafa drzi rucku..

 

 

fe2d09e323301d93122ffa41f821b855.jpg9de326aa4021333076adb90cc7a60e9b.jpg99b4e9124084349a27d4ab3bf84bccaf.jpgaa672eef418c69e2c41dae7c6d581cb2.jpg604dd5760d4aeb1855aee568540478a0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na zadnju sliku sam si cijelu glavu izvrnio dok nisam shvatio da je sa auta s volanom na desnoj strani.

Iskreno, ja mislim da nisam ni imao tu ručku na Megu 3. Koristio sam onu rupu ispod komandi podizača stakala.

Link to comment
Share on other sites

Onda bi na vozačevoj strani komande za retrovizore bile zavucene iza rukohvata jer nije ista pozicija prekidača?
Ja bih uzeo cijele panele.
 

Edited by grgaph2
Link to comment
Share on other sites

Da, tak i ja, ali prakticnije je imati normalnu rucku.. mislim da nije problem jer je panel isti samo bi sa unutarnje strane trebale ic nekakve sajbice i matice, ionak uskoro skidam desni radi zamjene granicnika pa bum se poigral i sa tim ruckama, samo ih moram nabaviti..
Ak netko ima rucke moze i u losem.stanju da vidim dal to uopce mogu ukomponirati. Onda ih kasnije lakiram il nabavim novije i bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pa to je 2 mm tanka oplata od stakloplastika kompozita. Nekoliko rupica i vijci sa maticama. Nikakva nauka.

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio na oplatu nego bas na vrata, na metalni dio, skoro svaka takva rucka je zavidana direkt u vrata, da je samo na oplati da jace povuces ti ostane sve u ruci

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tako je. I na Meganeu 2 se šarafi u oplatu i onda još u lim na gornjem i donjem dijelu rukohvata.

Link to comment
Share on other sites

Pa ova moja oplata je vjerojatno uvrnuta u lim, pretpostavljam da sva vrata imaju pripremu za te rucke, samo neki imaju rucke a neki ne.. tak da ispod oplate na limu vjerojatno postoji navoj, samo treba uvrnuti neke imbus vijke, to je najmanji problem..

Link to comment
Share on other sites

Normalno da nemas, kad imas expression opremu, gornji ide kroz oplatu šaraf u lim, a dole ostaje fiksirano u oplatu, s druge strane ostaje ti rupa za ruku na sadašnjem mjestu. Kao i volan koji imas ide u kombinaciji sa srebrnim usisima zraka bočnim, ne crna, a lajsna prednjeg kokpita u drugoj boji, mekša sjedala. Lakše naći/zamjenit-nadoplatit orginalne ali i to je problem kod prodaje imas auto mix (onaj koji zna). Ako se neslažeš slobodno lupi crvenu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ponekad nakon malo naganjanja dogodi mi se da motor promijeni zvuk, dobije baš dubok zvuk kad dodam malo gasa. Recimo, kao kad skineš filter zraka pa voziš tako.
Istodobno primjetno izgubi na snazi, nije baš da skroz crkne, ali se osjeti kod ubrzavanja da nije to to.
Stvar se popravi kad ugasim pa upalim motor.
Ima netko ideju što bi moglo biti? Ovako po simptomima mi izgleda kao da neki aktuator ostane u položaju u kojem ne bi trebao biti (turbina, EGR?).
Motor ima 234kkm i nikad ništa nije rađeno na njemu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.5dci 110 sa DPF-om. Euro 5, sa 240Nm.
Malo mi je čudno da je regen jer to nisam nikad skužio kad radi, a auto vozim 5 godina. Ovo se prvi put pojavilo ima par mjeseci.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uvijek dok regenerira ima dublji reskijeg zvuk.. U biti tek onda motor prodiše. Moj je maloprije završio regeneraciju😁

Link to comment
Share on other sites

Kako mi ne rade zaruljice na ventilaciji za osvijetljenje ponoci bacio bi se u pothvat izmjene istih.. ne radi mi ni na volanu osvijetljenje za komande tempomata. Sad nisam siguran jel to uopce treba svijetlit. Mislim na svim autima do sad sta sam imao svijetlilo je.. Jel moze neko provjerit kako je kod njega na megane 3.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

A fck kameno doba. Spoj neimanja nepovratnih ventila za spricanje stakla+ 4 mlaza koja jadno izgledaju me nije tolko razocaralo. Jel neko zna od kojeg auta pase strcaljke sa maglicom za meg3.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.