Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Pozdrav,zanima me zasto auto kad ga upalim ujutro sam podigne ler gas na oko 1500 obrtaja i onda se vrati na normalo,ponekad dva tri puta ponovi. I jos jedno pitanje,motor mi je mastan po vrhu,te na onom crijevu od usisa,koji bi mogao biti razlog,inace motor je 1.6 81kw benzin, i nisam primjetio da troši ulje.

Link to comment
Share on other sites

Gdje se na Meg3 nalaze osiguraci za svijetla?Krepale mi pozicije (ko zna kada, upozorili me na tehnickom da ne rade), ja nadobudno zamijenio zaruljice kad one i dalje ne rade :D

Vidim iznad vozackog fara dvije kutijice sa znakom struje, jel to? 

IMG_20200201_144916.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovisi na koja mislis. Imas vanjske na rubu svijetla koja se pale automatski ako tako podesis i unutarnje. Koje si mjenjao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako mislis vanjske i unutarnje pozicije? 2015ta Meg3? 

Mijenjao sam one prema sredini auta, u rupi su zajedno s dugim svijetlima.

 

Link to comment
Share on other sites

Imas kutiju osiguraca u kabini ispod prokidaca za podizanje svijetla. Ako tu ne nades onda je vjerojatno u toj sta jw na slici. Samo ona je upsidedown montirana pa je malo vise posla doci do osiguraca.

Link to comment
Share on other sites

Nije u kabini, to sam prvo provjerio 😕

Da li znas koja je od ove dvije sa slike? Gornja koja ima ove nekakve crvene polugice ili ova manja koja je zakopana ispod? Opce na razumijem kako su zamislili da dodjem do ove donje. 

Link to comment
Share on other sites

Ta velika kutija ti ima osigurače na gornjoj i donjoj strani. Moraš okrenuti. Mislim da sam u svom threadu stavio legendu koji su koji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O čemu ovisi imali li auto srebrne detalje na volanu? Pertpostavljam da je vezano uz razinu neke opreme. Ali nije mi jasno kako to točno ide obzirom da neki nemaju ter srebrne detalje, moj ima srebrno samo u sredini/dolje na volanu, a neki imaju i srebrno oko kontrola tempomata. Može li se kupiti/promijeniti samo ta plastika oko kontrola tempomata?

Link to comment
Share on other sites

Možda ovisi o godištu?

Zna li ko jesu li isti poklopci retrovizora Generation i Berline?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zna li netko u koliko različitih (i koji su to) modula se čuva podatak o pređenim kilometrima? Naime, igrajući se pyclipom, slučajno sam naletio na 2 različita podatka u 2 različita modula? Može li to kojim slučajem biti greška?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, racerxos said:

Zna li netko u koliko različitih (i koji su to) modula se čuva podatak o pređenim kilometrima? Naime, igrajući se pyclipom, slučajno sam naletio na 2 različita podatka u 2 različita modula? Može li to kojim slučajem biti greška?

Koliko se razlikuju podaci?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, racerxos said:

Zna li netko u koliko različitih (i koji su to) modula se čuva podatak o pređenim kilometrima? Naime, igrajući se pyclipom, slučajno sam naletio na 2 različita podatka u 2 različita modula? Može li to kojim slučajem biti greška?

Daj ne drži nas u neizvjesnosti 

Link to comment
Share on other sites

Uvek se razlikuju km na tabli i u "motornom" kompjuteru, samo pitanje koliko se razlikuju :D

sto se tice mesta gde se sve cuva km, zavisi ponajvise od godista auta.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene razlika nije zanemariva, laganih 40000 km :)

Jedno je prikaz na samoj instrument tabli, a drugo je negdje u unutar injection ako se ne varam, moram pogledati ponovno. Moram još iskopati onda podatak iz abs-a

 

2020-02-16 20.57.23.jpg2020-02-16 20.58.17.jpg

Edited by racerxos
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, fabi said:

Neko skidao kilometre.. 40 iljada, nije ni puno

To bi mogao i ja, taman da padne ispod 100 iljada, ljepše je vidjet 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Jel netko zna gdje se nalazi računalo od abs recimo na meg 3 ili meg 4. Onaj di se skidaju km? 😁

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, STkaos said:

Na samom ABS-u.

Kod kotača? Kod motora? 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macan said:

Jel netko zna gdje se nalazi računalo od abs recimo na meg 3 ili meg 4. Onaj di se skidaju km? 😁

Umm.. Pitaš za prijatelja? 🙃

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.