Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Koji vam je... Kolko imam km na satu jedino da dižem. I ovako je sumnjivo meni 😁

Kolko sam shvatio mora se računalo od abs ručno prebrikat nemoš preko obd to jel se vidi na svakom servisu. Čisto me interesira.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovako na prvu, možeš se spojiti na cca 10-13 računala na autu i pročitati iz većine kilometražu.. kad je skidana kilometraža, rijetko tko ju skida na svakom računalu..

Druga opcija ti je registrirati auto na https://myr.renault.hr/ i tamo vidjeti kakvo je stanje ako je vođena kilometraža tamo.. plus je što jednom kad upišeš neku kilometražu ne možeš upisati manju.. minus je što nigdje ne piše kako radi i sinkronizira li se sa RLinkom itd.. S obzirom da auto ima permanentnu vezu sa serverom neovisno o tvojoj pretplati.. 101% sam siguran da Renault u duši svojih servera, u nekoj od svojih baza, ima približno točnu kilometražu tvojeg vozila.. Možda jedan upit na Rlink support u recimo Veliku Britaniju ili Njemačku da malo to provjere..

Link to comment
Share on other sites

Jesam ga rego na renault preko broja šasije al ništa od podataka... bitnih...Na jednom forumu sam čitao da možeš preko obd blokirat komunikaciju između računala abs i taha ali to se vidi na servisu. Al ne odma kod kupnje 😁 jedino ručno prelemit na abs računalu. Tj zamima me šta moram gledat ako gledam.

I reno nema na 13 mjesta kilometražu. Abs računalo taho i računalo od auta. Nema više

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da si ti miran s kilometražom... Amortizeri cvile na 30 000 i to ti je to.. naprogramirani su na toliko... 😁

Bez zajebancije jedan upit na rlink support i napiši im da si voljan poslat scan prometne ako treba...
Mda, zajebo sam se.. vin ima zapisan u svakom kompu.. odometar nema... 

Imaš odometar u instrument panelu i abs računalima sigurno ako baš želiš sam čačkat.. s time da kolko vidim na abs-u je read only..
Nevjerojatno mi zvuči podatak da bilo što može blokirati upis u ABS računalo pošto isto ima podatke o brzini svakog kotača i 99% sam siguran da samo povećava brojač..

image.thumb.png.e0c4f3d9bd62675837943c8c9c093fe2.png

Link to comment
Share on other sites

Ne blokira upis već sinkronizaciju taha sa abs... Tako da skineš taho a ne da povuc podatke sa abs... Tako su fino dečki objasnili na forumu 😁

Link to comment
Share on other sites

E to već da.. A vidi, ovo očitanje nije teško napraviti uz pomoć elm327.. A on košta $10.. Ostalo pitaj na PM da tu ne detaljiziram..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, macan said:

Kod kotača? Kod motora? 

Na meg3 je s desne strane u kutu ispod šajbe, jako nepristupačno i nije ga jednostavno izvadit. Na meg4, ne znam di je. 

Link to comment
Share on other sites

Pokušavam naći podatak o kilometrima iz ABSa, ali pod ABS->System Parameters->BRAKING SYSTEM imam  samo TRACTION CONTROL i tu nema podatka o kilometrima. Radim li nešto krivo?

Link to comment
Share on other sites

Nemaju svi meganei podatke u abs centrali o kilometrazi. zavisi od godista.

BMW pamti na 17 ili 18 mesta km, renault na par. renault spada u teze marke za vracanje km, najlakse fiat ili opel. Nemoguce (bar za sad) na VAG virtualnim tablama (info od pre tri meseca, ako se nesto nije u medjuvremenu promenilo). Mali OT.

@racerxos

nemoj se dzabe muciti. to sto ti je u motornom, to ti je prava km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, ima li tko kakva iskustva što se sad može učiniti? Kome se obratiti? Auto nije kupljen od privatne osobe nego od lokalnih dilera s registriranom djelatnošću.

Može li ovlašteni izdati neki papir/potvrdu da se kilometraže ne poklapaju?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, racerxos said:

Ok, ima li tko kakva iskustva što se sad može učiniti? Kome se obratiti? Auto nije kupljen od privatne osobe nego od lokalnih dilera s registriranom djelatnošću.

Može li ovlašteni izdati neki papir/potvrdu da se kilometraže ne poklapaju?

Ovlašteni nije mjerodavan već sudski vještak u sudskom postupku-tužbi... uglavnom zaboravi... to je ono što svi govore, ne skidaju švabe već mi... al to nemoš dokazati.... jer je to siva zona... ukratko tako mi kolega prošao...  našao u salonu u njemačkoj svoj auto jer nisu makli oglas, imao je 100 k više, tužba je bila tijelo 1. stupnja je presudilo u korist kupca... diler se žalio na kraju drugostupanjski sud dosudio u korist dilera, kolega mi platio još 4 iljade evra troškova a sud je potpuno ignorirao i nije umanjio vrijednost vozila zbog skinute km.... imam presudu evo tu pred sobom... šta je vama pa da se kažnjava skidanje km u HR svi dileri mogu odma zatvorit sve autosalone u HR...

ps. eventulano da dilera suočiš sa stanjem pa možda ti vrati novce... a ti njemu auto... probaj to...

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@racerxos jesi provjeravao auto po šasiji prije kupnje? Pošto soderaši pri kupnji auta odrade "servis" trebao bi dobiti potvedu na kojoj stoji da si suglasan i da si preuzeo vozilo a tamo ima naveden i podatak o kilometraži

Link to comment
Share on other sites

Auto je uvezen i ima djelomično popunjenu servisnu knjižicu te isto tako provjerom prema broju šasije se ništa posebno ne vidi jer taj netko (prvi vlasnik) očito nije išao redovno u ovlašteni servis.

Htio bih samo dobiti nekakav dokument koji će prikazati stanje kilometara tog motornog kompjutera čisto da imam nešto pokazati "dilerima", a da nije screenshot koji sam ja napravio iz pyrena.

Link to comment
Share on other sites

Pa jel moguće da je taj motorni komp mjenjan pa ostali podatci od drugog vozila?

Ili da je dio na abs koji pamti mijenjan i onda se ne poklapaju podatci... ne kužim se u to al mi je ovo palo na pamet prvo osim skidanja

@racerxos dali ti je auto uvoz iz Italije, jer oni su katastrofa svi, pa i ovlašteni jer ništa ne unose u baze podataka.

A što se tiče tužbi mislim da se u konkretnom slučaju radi o prijevari, ali prijevara ispod 1000 kn je privatna tužba. E sad tesko je u postupku bez vještaka dokazat za koliko je prevareni kupac oštećen, a još teže je dokazat da je upravo Đuro Smrad Šoderaš skinuo kilometre, jer on uvijek može reći da ga je takvog kupio od Đure Smrada iz xy države kojeg nezna i nikad ga prije nije vidio. I na kraju opet s**nje i čovjek koji uredno plati najviše popuši

Link to comment
Share on other sites

RAdi se o  40 000km razlike jesam dobro skuzio , bijeli megane 5 vrata ?  ako da ne beri brigu, dobro si prosao.  Tovarni, skinuto 200tisuca, svasta je moglo bit.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav. Imam problem. Ne mogu naći nigdje za iznajmiti krovne nosače za Megane 3 Coupe. Dali je netko imao sličan problem?

Link to comment
Share on other sites

Najam Dario kod Chromosa u Vukovarskoj ? Ja sam uvijek tamo išao. Nazovi, provjeri sa čovjekom i sve će ti reći.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.