Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

30 minutes ago, filipbabok said:

Ma kužim ja to. Ali što je s onim da autima najviše vrijednosti pada upravo u prvoj godini?
Da bi im trošak održavanja bio veći od pada vrijednosti vozila?

Razumljivije mi je nakon 3-5 godina ih vratiti pa uzeti nove, ali dobro... ?

Nakon 3 ili 5 godina ti auti imaju puno više kilometara i samim time im drastično pada vrijednost... U prvoj godini koliko god padne, svaku iduću pada više i ovako im se više isplati.

S time da oni imaju posebne dogovore i uvjete sa trgovcima i leasing kućama i pitanje je kakve uvjete imaju realno.

Link to comment
Share on other sites

odlično, hvala dečki svima na informaciji...

s obzirom da je navedeno da imaju tvorničko jamstvo, to bi bilo ukupno 3 godine? i ako je tako, postoji li mogućnost produljenog jamstva?

Link to comment
Share on other sites

Jer imaju tako ugovoren operativni lizing s ostatkom vrijednosti, da bi bila rata što manja.
Ma taj dio mi je jasan, znam za slucajeve da se vracaju nakon godine il dve, al nisam jos cuo da idu unutar godinu, da ne velim nakon manje od 6 mjeseci. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis, nisam razmisljao. Da, obalni dio HR svakako.
Nije bas bitno al me zanimalo. :)

Fala.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa....
molio bih vas vaše mišljenje po ovom pitanju....
frendica kupuje auto i pitala me za savjet jer i sama ne zna šta i kako; uglavnom naletih na ovo pa da čujem par informacija od iskusnijih...
http://www.autokuca-starkelj.hr/rabljena-vozila/#/used_cars/7140
znači auto s malo km  (skoro novo [emoji16]), ima povijest, kupujem od ovlaštenog dilera, vjerujem da bi auto trebao biti pregledan i ispravan, ima dobru opremu, disel mali potrošač, i na kraju cca 30 000 kn jeftinije nego da uzme novi s tom mašinom i opremom.... to je moje mišljenje, molim vas da me uputite ako nisam u pravu...
Kao sto su ti vec napisali auti su RAC (avantcar.hr), pregledani i uredjeni ako je sta trebalo.

Cijena je mislim fer i korektna.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cini se da jedino meni to  sa RACom se ne cini kao neka sreca... treba vidjeti kolika je realna cijena novog takvog auta.

Poznavajuci nase ovlastene , sumnjam da idu kupcima "niz ruku", odnosno da sami sebi izbijaju prodaju novih.

Malo sam nebudi lijen se bacio na renault stranicu, 115000kn je novi auto sa tom opremom, 5 vrata.

Eh sad, ak je to ovaj auto sa slike , tj s starkelj linka( a moglo bi biti i da nije jer pise da ih ima vise, pa kaj ostane..) ne cini se lose , 2018.g su navodno auti, ovaj ima i manje od 20 000km..I tvornicka garancija jos.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, hrvojexyz said:

Cini se da jedino meni to  sa RACom se ne cini kao neka sreca... treba vidjeti kolika je realna cijena novog takvog auta.

Poznavajuci nase ovlastene , sumnjam da idu kupcima "niz ruku", odnosno da sami sebi izbijaju prodaju novih.

Malo sam nebudi lijen se bacio na renault stranicu, 115000kn je novi auto sa tom opremom, 5 vrata.

Eh sad, ak je to ovaj auto sa slike , tj s starkelj linka( a moglo bi biti i da nije jer pise da ih ima vise, pa kaj ostane..) ne cini se lose , 2018.g su navodno auti, ovaj ima i manje od 20 000km..I tvornicka garancija jos.

 

Ovlašteni tu baš i nemaju nekog izbora... Uostalom, uvijek ima ljudi koji hoće novo auto...

Mislim da je super recept, za onoga tko može, kupiti auto u ranu jesen, neki povrat iz rentacara, voziti ga još nekih 3-4 godine dok ima garancije i bok...

Dakle, auto u startu kupiš 10-20% jeftinije, ali nemaš mogućnost biranja, boje, opreme i ostalih sitnica...

S tim da morate biti svjesni da su ti auti od starta voženi jako, i to čak ne od ljudi koji uzimaju rentacar, već od samih djelatnika rentacara... i oni baš ne gledaju temp. ulja i vode prije nego na stisnu do crvenog... dakle, do isteka garancije i bok...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tast je radio u rentacaru koji je imao ured u zgradi renaulta, aute su uzimali na 3 mjeseca, ja uzeo clio koji je vozila jedna cura koju smo znali, obilazila hotele na obali i napravila 7tkm u 2 mjeseca, onda smo ga mi kaparili i još je mjesec dana čekao u salonu istek ugovora. Auto imao i osiguranje plaćeno za godonu dana, dobio bi i pločice, ali su bile ŠI pa sam morao mijenjati. Strana hotelijerska firma je rentala aute svojim agentima na terenu, svaki je vozio jedan auto po sezoni tako da clio nije bio razgažen. Auto još uvijek vozi i nakon 14g :)

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, hrvojexyz said:

Cini se da jedino meni to  sa RACom se ne cini kao neka sreca... treba vidjeti kolika je realna cijena novog takvog auta.

Poznavajuci nase ovlastene , sumnjam da idu kupcima "niz ruku", odnosno da sami sebi izbijaju prodaju novih.

Malo sam nebudi lijen se bacio na renault stranicu, 115000kn je novi auto sa tom opremom, 5 vrata.

Eh sad, ak je to ovaj auto sa slike , tj s starkelj linka( a moglo bi biti i da nije jer pise da ih ima vise, pa kaj ostane..) ne cini se lose , 2018.g su navodno auti, ovaj ima i manje od 20 000km..I tvornicka garancija jos.

Tako je i ja sam okvirno sračunao da je novi cca 115-120 000 kn.

Ovaj bi realno mogao otići još nešto sitno dolje cijena i još ako imaš par mjeseci regu, to zbilja je povoljno.

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.6-16v-sport-oglas-26618728
 

tražim si neki auto za malo šarafit, ciljao sam na neki e36 ili slično ali uletilo je ovo. nisam još bio pogledati, ali na što pripazit? 

pretpostavljam treba pogledat da auto nije hrđav negdje. osim toga nisam našao da ovaj motor ima neke veće probleme. ova verzija nema varijabilnu bregastu. po netu sam našao jedino da su ljudi mijenjali bobine povremeno, ostalo sve klasika višemanje. 

još nešto?

 

hvala!

Link to comment
Share on other sites

Super, nema varijabilnu i gas je na sajlu. 

Malo ga prizemljiti, osvježiti, felgu neku dobru i gas. Fora unutrašnjost, mislim da nisam nikad vidio full kožu na cliu 2ph1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

što mislite o ovom cliu?

jel malo neobičan model il mi se to čini? tražim tako nešto..

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.2-tce-bose-58000km-koza-reg-1g-jedinstven-oglas-26844579

 

inače jel netko zna kakav je trgovac "Autopleter"?

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.6-16v-panorama-117700-km-1vl-servisna-1god-garan-oglas-25648177

zapravo na linku je megane, ne clio sorry..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

što mislite o ovom cliu?

jel malo neobičan model il mi se to čini? tražim tako nešto..

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.2-tce-bose-58000km-koza-reg-1g-jedinstven-oglas-26844579

 

inače jel netko zna kakav je trgovac "Autopleter"?

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.6-16v-panorama-117700-km-1vl-servisna-1god-garan-oglas-25648177

zapravo na linku je megane, ne clio sorry..

Po cemu tocno bi bio neobican? Nije socijala oprema kao vecina po oglasima i 1.2tce koji nije bas cesto viden u Megu III.

A autopleter kao i svaki drugi "soderas", mozes ubost ok auto, mozes ubost govno, treceg nema, tj. da ces naletit na vrhunski primjerak cisto sumnjam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Ma napisao je lik za megane "jedinstven" pa zato velim kaj ima tak jedinstveno. Bose oprema..

 

Joj pa ti kao da prvi put listas oglase na njuski ?

Svasta ljudi pisu, stvarno svasta

Link to comment
Share on other sites

Normalno je. I bolje.

Bar je meni bolje.

Auto izgleda odlicno, bio bi mi bolji samo da ima još panoramu i grijanje siceva.

Kupujes?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.