Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

1 hour ago, ivan.martinko said:

Meni se bijeli scenic isto svidja..
Kaj, siber zna pustati kisu? Ili kroz njega sunce przi. Makar je dost zatamnjen pa se nebi trebalo osjetiti.
Iskreno ja taj siber nikad nebi ni koristio..
Klima i bok..

 

Tako sam i ja razmišljao - ne treba mi to gore, sunce bolje prži, na starom autu ima šanse da procuri negdje. Kao da renfaulti ne cure dovoljno i bez toga :)

1 hour ago, ivan.martinko said:

Ova elektricna parkirna kocnica s pocetka linije 3 jel radi kak spada il se to kvari? Kak to radi, na sistemu elektromotora?
Znam da frendica to ima na novom golfu 7.
Ja sam di sad imao sve na sajle.
Malo me strah toga na autu starom 9 godina al valjda ima zamjenskih tih mehanizama.. ili rabljenih..

Misliš na renaultu el. parkirna?

Imam ja na scenicu 3 iz 2012, susjed isto na benzincu iz 2009. Radi bez greške. Samo treba ili dijagnostika ili trikovi kad se mijenjaju pločice. Mali ELM za par $ bez problema stavlja kočnice u servisni mod. Ak te zanima prije eventualne kupnje kak to izgleda, ima na YT videa.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radi i moja električna iz 2005., uz početne mušice koje sam sam riješio. I super mi je stvar. Sama otpušta i to puno nježnjije nego na drugim markama koje sam imao prilike isprobati. Sama zategne pri gašenju auta, a može se i otpustiti i ostaviti auto u brzini ako je strah od kakvog zaleđivanja preko noći

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači Sisak je 50min daleko od Zagreba. Nemreš bliže. [emoji3] Dam se kladit da pitaš lika, da bi došao u Zagreb, ili je tu i tamo u gradu.
Da, sisak je blizu. Mozda i stignem skocit samo za vikend jer u tjednu radim i u 17h je vec mrak..
Al to moram zicat buraza il kuma jer mi se ne ide busom itd..
Budemo vidjeli jos, stvarno ste prava ekipa, usro sam se sa vagom tdi, iako je yeti stvarno udoban i vrlo upravljiv, nisam znao da je to s ekologijom takvo gadno s**nje. Reko mi je jedan frend to godiste ti je bilo u dizelgejtu. Nisam istrazio dovoljno.
Frend drugi ima golf 5, 1.9 tdi pumpa diza motor euro 4 i sam sarafi po njemu. Mehanicki egr ocistis za cas a dpf je neki primitivni.. ali sa ovim novijim CR motorima dodali su jos 25 senzora. Tu stvarno nemrem nist.
Vracam se na svjecice i bengu, euro 4, tko zna kad budu i to zabranili..
Dolaze hibridi, struja a to je sve jako skupo.. al opet nafte ima i to je biznis koji se broji u milijardama milijarda, nebu to nestalo. tko zna kud to vodi..
Misliš na renaultu el. parkirna?
Imam ja na scenicu 3 iz 2012, susjed isto na benzincu iz 2009. Radi bez greške. Samo treba ili dijagnostika ili trikovi kad se mijenjaju pločice. Mali ELM za par $ bez problema stavlja kočnice u servisni mod. Ak te zanima prije eventualne kupnje kak to izgleda, ima na YT videa.
 
Sa kojom aplikacijom? Ak imas link na ytb stavi tak da se eventualno nekom pomogne. Meni, bilo kome..
ali kompa kaj si ocekivao od tdi motora u autu sa 4x4 pogonom sa dpfom , dvomasenim i egrom .. nije to megane 1.4 da ces sam mjenjat bobine  na parkingunema majci , hoces premostiti dpf, treba i softverski i hardverski
megane 3 je dobro sklopljen auto, vozio sam vise dcija dodusei  to su solidni auti. Za benzince ne znam ali ak su oni stare konstrukcije, tu onda nema nekih vecih tj skupljih problema.
BTW sa meganom 3 dizel bi imao daleko manjih problema nego sa tom skodom nesretnom (koji ce ti  vrag 4x4 anyhow)
A znam sad sve, bio sam glup...
Bit ce bolje..
Link to comment
Share on other sites

Nisu hibridi skupi niti za nabavku, još manje za održavanje (tehnički i AO su posebna radost) a najmanje za točenje, ali dobro, drugi put o tome...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidis ja imam vag 1.9TDI PD 2007... Nema dpf..kupljen pred 4 godine?il nesto vise neznam...170000 imao tad...jucer prebacio 217000 km...90% je u gradu..kratke relacije..ama nikakvih problema i serafljenja po motoru.

Jedino sta je nov kupljen u HR, sluzbeni auto ( tip iz ITa u PIA Hrvatska ga vozio)

90 posto je iz uvoza sa 200000km manje na satu nego sta ima

Tak da je to sve relativno. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ivan.martinko said:

Sa kojom aplikacijom? Ak imas link na ytb stavi tak da se eventualno nekom pomogne. Meni, bilo kome..

Origigi Clip ili ELM 327 + Pyren, imaš na temi o dijagnostici sve. Spoji se na ECU blok od kočnice, imaš očitanje svih mogućih parametara i prebacivanje u servisni mod nakon čega komp odšarafi motoriće skroz koliko moeže van tako da možeš kod promjene pločica vratiti klip na mjesto. Inače ti smeta otraga motorić i prijenos, ako se to ne napravi i pokušaš vratiti klip eto sranja. Cijeli taj sustav el. parkirne je prilično jednostavan.

Evo dva linka s YT kako ekipa to radi bez Clipa ili dijagnostike. Da li je ispravno ili ne tako, nemam pojma. Pogledaj na videima, lijepo se vidi kako to izgleda i kako radi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imao sam pyren i negdje al sam zagubio cijeli onaj link sa google diska.. ak je netko to downloadao nek molim ponovo stavi link. Ja sam jednom sherao al sad sam to negdje zagubio..

Znam da je bio link na googledrive..

Moze i na pm.

Tnx..

Vidis ja imam vag 1.9TDI PD 2007... Nema dpf..kupljen pred 4 godine?il nesto vise neznam...170000 imao tad...jucer prebacio 217000 km...90% je u gradu..kratke relacije..ama nikakvih problema i serafljenja po motoru.

Jedino sta je nov kupljen u HR, sluzbeni auto ( tip iz ITa u PIA Hrvatska ga vozio)

90 posto je iz uvoza sa 200000km manje na satu nego sta ima

Tak da je to sve relativno. 

Dizel bez dpf mozes voziti kak i gdje hoces.. to su bili dizeli.. ovo dalje je zivi uzas.. posebno vw..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ivan.martinko said:

Dizel bez dpf mozes voziti kak i gdje hoces.. to su bili dizeli.. ovo dalje je zivi uzas.. posebno vw..

Ja bi dodao još i bez EGRa ili sa začepljenim. Moj clio zadnjih 100t km uno ljepše diše sa zatvorenim EGR-om. Ali to su te stare generacije dcia, bez puno senzora i dodataka.

Link to comment
Share on other sites

Samo da se nadovezem na Sisackog. Auto ima svjeze tablice, registriran je u zadnjih cca 2-3 tjedna maksimalno.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Molim savjet, frendica kupuje auto ovog cjenovnog ranga. 

Plus i minus za oba, ja ne znam.bas te male aute ?

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fiesta-1.0-gtdi-automatik-tiptronik-nije-uvoz-oglas-27003857

 

Ili

 

https://www.njuskalo.hr/auti/nissan-micra-1.2-top-stanje-nije-uvoz-servis-ful-baotic-klima-oglas-26903478

 

Ja sam skloniji Fordu ali volio bi cuti misljenja..

 

Inace, sredio sam joj super cijenu za Fiat 500 skoro novi jer je za njega zapela i samo je to htjela ali sad kad razmisljam i kad sam joj pokazao druge opcije je malo i sama zastala u daljnjoj realizaciji kupnje Fiata. ?

Link to comment
Share on other sites

Ak je mali fiat 500 to je stvarno malecko. Onaj 500L ili XL su ok.
Od ova dva i ja bih dao prednost Fordu..

Onaj bijeli scenic, regan u 3.mj lik vozi samo 6 mjeseci i prodaje, kaze radi kupnje novoga. I jos kaze da ce sad staviti nove zimske conti gume jer ima ljetne.
Zakaj ga prodaje tak brzo.. samo da ne naletim na nekog macka u vreci opet..

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Max said:

Molim savjet, frendica kupuje auto ovog cjenovnog ranga. 

Plus i minus za oba, ja ne znam.bas te male aute ?<span>

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fiesta-1.0-gtdi-automatik-tiptronik-nije-uvoz-oglas-27003857

 

Ili

 

https://www.njuskalo.hr/auti/nissan-micra-1.2-top-stanje-nije-uvoz-servis-ful-baotic-klima-oglas-26903478

 

Ja sam skloniji Fordu ali volio bi cuti misljenja..

 

Inace, sredio sam joj super cijenu za Fiat 500 skoro novi jer je za njega zapela i samo je to htjela ali sad kad razmisljam i kad sam joj pokazao druge opcije je malo i sama zastala u daljnjoj realizaciji kupnje Fiata. ?

evo kolega s alfista prodaje auto od žene, pa je koliko toliko sigurna kupnja baci oko ak trebaš preporuku javi

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fiesta-1.25-oglas-27150278

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 04. 12. 2018. at 8:35, MP3 said:

Ne znam da li je možda ovo netko s foruma. Auto izgleda stvarno TOP!

 

https://www.index.hr/oglasi/renault-scenic-1-6-i-16v-reg-07-19-1-vlasnik-133-600-km/oid/1424071

Preko kolege znam 1.vlasnika, auto je iz Pule,dao ga je u Osijeku u autokuću staro za novo, za nešto manje nego se sad prodaje ;)

Link to comment
Share on other sites

Molim savjet, frendica kupuje auto ovog cjenovnog ranga. 
Plus i minus za oba, ja ne znam.bas te male aute [emoji23]
https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fiesta-1.0-gtdi-automatik-tiptronik-nije-uvoz-oglas-27003857
 
Ili
 
https://www.njuskalo.hr/auti/nissan-micra-1.2-top-stanje-nije-uvoz-servis-ful-baotic-klima-oglas-26903478
 
Ja sam skloniji Fordu ali volio bi cuti misljenja..
 
Inace, sredio sam joj super cijenu za Fiat 500 skoro novi jer je za njega zapela i samo je to htjela ali sad kad razmisljam i kad sam joj pokazao druge opcije je malo i sama zastala u daljnjoj realizaciji kupnje Fiata. [emoji16]
Fozio sam 2.5g Fiestu Mk 7.5 baš kao što je ova osim što je bio 1.5 TDCI.
Fantastičan auto odličnih manevarskih sposobnosti, ugodne i tihe plastike, lijepe unutrašnjosti. Potrošnja nevjerojatno niska. Zadužio ga novog i vozio 2.5 g do 68.000 km kad je doživio totalku, ne mojom krivnjom (dobro, možda malo [emoji4])
U isto vrijeme imali smo Corsu koja je totalna suprotnost osim dobrog motora.

O Cliu 4 znamo sve pa ne treba puno pisati.
Ford ima dobre benzince sa nekim manana ako se ne održava dobro (kao i svaki drugi). Prednost dajem 1.25 motoru zbog riješenih tih stvari u odnosu na 1.0
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hmm. Kaze covjek da zadnjih mjesec dana pali lampicu abs-a tu i tamo sam od sebe, rece mu majstor "senzor neki"..
Kaj bi to moglo bit, -senzor abs-a moze biti vise stvari?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Hmm. Kaze covjek da zadnjih mjesec dana pali lampicu abs-a tu i tamo sam od sebe, rece mu majstor "senzor neki"..
Kaj bi to moglo bit, -senzor abs-a moze biti vise stvari?

Tu ga jednostavno moras spojiti na dijagnostiku da vidis sto je. Od elektronike, preko senzora, pa do ozicenja. Ukratko nesto sto je potrebno da ABS radi ne radi kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, riceburner said:

sve smrdi, auto ima friske tablice i već se prodaje dalje... 

a ne mora značiti...najvjerojatnije čovjek preprodaje aute i hoće nekaj zaraditi, no to ne mora značiti da je auto loš, u svakom slučaju treba ga dobro provjeriti..

meni isto već dugo tu i tamo se upali abs greška... mislio sam da ću riješiti problem kad sam mijenjao glavčinu na prednjem kotaču i tu sam stavio novi senzor abs-a jer je stari naravno puknuo kad smo ga skidali, no nije se ništa promjenilo i dalje se tu i tamo upali, a nemam vremena se uhvatiti u koštac s tim da vidim šta se dešava...

uglavnom auto odlično koči ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, twingokile said:

uglavnom auto odlično koči ?

a jesi probao jel radi abs? tipa da se zaletiš i naglo kočiš, osjetiš da auto onak potrzava a ne blokira samo tako lako..

Link to comment
Share on other sites

Rabljeno se kupuje od nekog provijerenog ili osobe koju znas. 

Dobro ti max kaze kupit ces opet kramu s hrpe km koja nije propisno odrzavana. 

Moj savijet kupi novi auto na lizing s ratom do 1500kn i mir.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.