Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

Meni je Note benzinac jedno vrijeme bio napet. Odličan auto za malo novaca. Nissanovi motori uglavnom bez greške

Link to comment
Share on other sites

On 07. 12. 2018. at 15:41, ivan.martinko said:

Nije losa nego nije mi sjela. Veliko visoko glomazno, tesko, 4x4 trosi dosta. Ko benzinac.
Preskupo odrzavanje i tak. Uglavnom zavrsena prica..
Za moje potrebe je manji, obicniji auto, B ili C segment i bok.

Imam ti ja Scenica, 2006., dci, 146 tkm, exception oprema

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam se maknut od dizela al ak ti se da, malo vise detalja i slike, stavi, rega, cijena itd..

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ivan.martinko said:

Jesu to renoove masine ili? 1.4 16v i 1.6 16v..
Ima nissan takve motore?
Slabiji su od renoovih..

Kak su slabiji kad je Nissanov ovaj kaj imam u Micri 1.4 88KS a Renault tu ima 1.4 sa 75KS. 

Link to comment
Share on other sites

moj  megane  II1.4 16v je imao 98 ks.. postoji i sa 82, da oni stariji..

i 1.6 16v postoji sa 110ks i onaj sa manje neznam kolko 90ks valjda.. 

Link to comment
Share on other sites

je kod mene je u scenicu taj, a u scenic 3 je nešto slabiji, čitaj ekološkiji, i s 6 brzina

Link to comment
Share on other sites

Ima kolega s posla toga u Megsu II, 83kW čini mi se, veli da mu fali 6. brzina po AC. Vrti se dosta visoko preko 130 km/h i onda i troši.

Za prigradsku kako on vozi 15 km do posla veli da mu je potrošnja cca 6-6.5 po ljeti. Inače jako hvali motor u autu.

Toliko je meni twingo trošio, čak i nešto više :)

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

To je slicno sve ko u mom bivsem megsu 2, 5 brzina na 130km/h se vrti na 4000okr i trosi.

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš puno grada ili kao kolega s posla međugradske vožnje, ne dira te to puno ?

Meni recimo pomalo idu na živce predugi omjeri mjenjača na scenicu dci. Po AC prede u 6-oj, ali po gradu je druga priča, moraš vrtitti ko benzinca.

Link to comment
Share on other sites

Za gume pogledaj na eKupi ili negdje. Nevjerujem da razlika može biti više od 20% u oba smjera. Naravno samo za orijentaciju.

Meni izgleda auto zanimljivo. Relativno malo km. 8000km godišnje. Ne znam što da mislim. Lako moguće. Ja bi pogledao auto i ostavio 1000 eura za.moguce popravke.

Link to comment
Share on other sites

 

a kakvi su ti 1.2 tce motori sa 115 ks, koliko vidim imaju lanac, on se mijenja, kad?

 

 

 

Renault_Megane_1.2TCe_chain_cam_700.jpg

Link to comment
Share on other sites

iz tog motora je izveden 0.9 tce mislim, sve slično samo jedan cilindar manje..

kak da znam da je lanac loš? čuje se, zvoni, zveči?

Link to comment
Share on other sites

osim kaj ces zaobici DPF  , kaj ces dobiti ak uzmes auto u tom cjenovnom rangu?

novcano isto, trosit ce slicno novaca na gorivo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma ne želim više dizel i bok.. to sam raskrstio.. 

imao sam davno jedan, pa sad ovaj i tak, ne sviđaju mi se....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domba said:

Za gume pogledaj na eKupi ili negdje. Nevjerujem da razlika može biti više od 20% u oba smjera. Naravno samo za orijentaciju.

Meni izgleda auto zanimljivo. Relativno malo km. 8000km godišnje. Ne znam što da mislim. Lako moguće. Ja bi pogledao auto i ostavio 1000 eura za.moguce popravke.

??

Ja sam izračunao 11000 km godišnje što je realno za benzinca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

 

veli uvoz austrija, 17 cola felge, kolko to dođe jedna zimska guma?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.2-tce-bose-58000km-koza-reg-1g-jedinstven-oglas-27072149

Dimenzija ti je 205/50/17. Imam ju na 1.4tce i dunlop ws5 gore, 950kn po gumi trenutno. Manja dimenzija ti je 205/55/16, a ne kao na generationu 205/60, pa mozes u toj cijeni uzet i čelične s gumama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

iz tog motora je izveden 0.9 tce mislim, sve slično samo jedan cilindar manje..
kak da znam da je lanac loš? čuje se, zvoni, zveči?


Nije baš isti motor, 1.2 tce je direktaš, a 0.9 ima injektore klasika u grani.
Ostalo je slično
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1.2 TCe je jedan od motora koji hoće popiti. Ulje. I već rečeno za lanac. Nije se proslavio, već zamjenu dobio u vidu 1.3 TCe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pije ulje odmah u startu? I ak je nov? Ko npr vw 1.2 tsi? Pa gdje ga pusta, kroz cilindre? Karike, turbina, glava?

Bojim se dat 9500€ za tak nesto, inace auto izgleda skroz ok ovak. Ima dost opreme. Ali ak je motor nepouzdan, radije bih stari 1.6 16v. On je pijanica benzina al drugih mana nema.. i moze izvrtiti pola milijuna km bez ozbiljnijeg kvara..

 

A kakav je 1.2 tce u cliu? Gledam i il on ima remen il ja krivo vidim..

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-fluence-1.6-16v-oglas-27206110

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-fluence-1.6-16v-oglas-26476425

Il skuplje s malo km i mladje

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-tce-100-12-000-eura-oglas-26927587

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.4-16v-oglas-27154622

 

Letimicno pogledao oglase u 5 min.. previse razmisljas..zacrtaj si lovu..svakako ostavi 1000-1500e rezerve za gume , servis i nenadane probleme...ipak kupujes rabljeno..uzmes godisnji jedan dan i rjesis problem

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.