Jump to content

Laguna 2 problemi


Tanatos

Recommended Posts

cek, imao si senzore pa si ih poskidao i nema greske?

Link to comment
Share on other sites

Od ph2 imam isto što je Filip okačio i nije bilo drugog kataloga.

Za brisače treba pogledati konektor na motoru, relej i ručicu.

Ako makneš jedan senzor onda će baciti grešku, a isključiti možeš jedino sva 4. Senzori nisu skupi i odgovaraju od ph1. Vjerojatno je baterija unutra prdnula.

Link to comment
Share on other sites

zasto sam ja naisao na sljedeca imena paketa:

confort

confort authentique

pack authentique

dinamique

confort dinamique

luxe dinamique

luxe privilegue

initiale

a kod nas pojednostavljena imena, kako pise gore na slici? kako prepoznati moj paket...ja sam procjenio po ovoj listi da je najvj luxe dinamique, a po slici gore bi bio samo luxe...

Link to comment
Share on other sites

Na desnom štoku imaš prvih 5 slova paketa. Iako to ne mora značiti skoro ništa jer su opremu dodavali na to.

Link to comment
Share on other sites

Ne vrijede puno ti paketi opreme kada nije isto za sva tržišta a i onda se već moglo debelo birati što želiš, a što ne. Meni taj paket opreme više dođe kao vizualni paket (dezen unutrašnjosti, izgled volana, felgi...)...

Initiale Paris se koliko znam nije prodavao na hrvatskom tržištu.

mata, treba mi ph2 katalog :D ovdje nema ph2 modela kako sam skuzio, ni opreme...a bome ni felgi kakve ova ima...

ugl sto se tice senzora: ako ga skinem prosto seljacki i stavim obican ventil, da li onda bude greska prikazana?

a sto se tice brisaca, ima li tko ideju sta bi bilo?

Senzor kiše.

Rekao bih da je.

Po ovim katalozima ispada da je moja nepoptuni Initiale. Nedostaje grijana sjedala sa memorijom i navigacija.

Ti katalozi su sr.nje. U njima piše da su na mojoj 300mm diskovi, a kad sam ja zadnji put provjeravao bili su 308mm  Moja ima i te siceve, ali nema navigaciju. Ali zato ima šiber. ?

Link to comment
Share on other sites

cek na desnoj letvi na vratima? ili sta mislis pod stok? netko je spominjao na pretincu ili u pretincu...ugl nisam primjecivao dal pise nesto drugo osim 1,9 dci

a od dodatne opreme sigurno ima zadnji rolo na 5. vratima, navigaciju...

Senzor kiše.

ima veze sa blokiranjem brisaca na pola? huh

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ima li veze, ali ja bi krenuo od njega. Meni je zbog senzora(nije lag kriva, ja sam loše spojio džek ) palio brisače i nije ih dao ugasiti bez izvlačenja osigurača. Najjednostavnije je pregledati džek u retrovizoru. Ako nije do njega problem je vjerojatno u polugama (škarama).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

B stup ili štok gdje se spajaju prednja i zadnja vrata tamo imaju 2 naljepnice. Na gornjoj na desnoj strani ima 5 slova paketa.

Link to comment
Share on other sites

cek na desnoj letvi na vratima? ili sta mislis pod stok? netko je spominjao na pretincu ili u pretincu...ugl nisam primjecivao dal pise nesto drugo osim 1,9 dci

a od dodatne opreme sigurno ima zadnji rolo na 5. vratima, navigaciju...

ima veze sa blokiranjem brisaca na pola? huh

Vidi šta ti piše s unutarnje strane pretinca, meni piše Initiale Paris, ali moja je uvoz iz DE.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su Argos naplatci, a kod Filipa Rhodes. :)

Meni najljepši Louxor.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

lijepi su luxor, ali meni se svidaju i ovi impulsion koji su na ovoj koju gledam...

da li dci 120 ima remen ili lanac? na koliko idu zamjene?

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

Nikako 120. U žešćoj varijanti 60tkm/4god, a u labavijoj 90tkm/5god.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MOLIM? stvarno?????? 90tkm za remenje? jbt ako me pamcenje dobro sluzi, na volvovom 2,0D je zamjena svakih 180 ili cak 240...

mislim meni apsolutno nije nikakav problem napraviti odmah veliki servis na laguni kad i ako ju uzmem (nadam se), ali ako je mjenjano npr na 120 ili 140, da ne radim bzvz...

mali ce ic svejedno, za tih 200kn necu propast

Link to comment
Share on other sites

120 je za 2.2 dCi. Meni sad istječe 5 godina, ali kilometre nisam ni približno dosegao.

Link to comment
Share on other sites

a mislio sam barem 120-140

Link to comment
Share on other sites

Meni pise laguna 2 1.9dci 88kw 120tkm ili 60mj.

20180519_184116.thumb.jpg.ab2ee5c43d04e4

Link to comment
Share on other sites

Haha, koji kraljevi!!! Pa taj Haynes sam sebi u usta uskače :)

Aha, ovaj je PRO pa je drukčije :D

e8b9441c2cfb780ca71a85dfd755a03b.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nikako 120. U žešćoj varijanti 60tkm/4god, a u labavijoj 90tkm/5god.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Bas tako i ja mislim, i radim.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi svoju prodao jer razmisljam uzeti Lagunu 3.

Moja je ph1 2003 godima

2.0 automatik Privege oprema za njemacko

trziste

170 000km

Plin - trosi 11l plina

Xenoni

U zadnjih godinu dana promijenjeno

Zadnji amortizeri

Prednji diskovi,plocice - rezani i buseni

Zadnji diskovi i plocice

Seleni zadnjeg mosta

Balans stange

Visece spone

Zupcasti

Nosac motora

Alu felge i celicne za zimske

7b10f70e70c68ba14468a697ce228be8.jpgcb605365ed9eadb8bdf43da34efd667b.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kakvi su automatici? konkretno na 2,2 dci 150ks

Link to comment
Share on other sites

zanemarite pitanje gore

slijedi drugo pitanje:

DF113 - sustav senzora svjetla na straznjim lijevim vratima - WTF?

i jos "sitnica" abs ne radi...kljucic na komandnoj ploci + abs zaruljica i na displayu poruke check abs i check esp...covjek kaze da mozda je povezano s time da je skurio osigurac od 12v ispod drzaca za ruku (tako je on to objasnio, sad dal je skuren osigurac stvarno neznam) i da od tad se pocela pojavljivati ta poruka za abs, prvo povremeno, pa onda stalno...ja danas odvozio 20tak km i stalno gorilo, probao jedno jace kocenje, bez silovanja jer jos nije moj auto, mislim da je blokiralo...esp nisam isprobavao

ostalo: manzeta unutarnja, amortizer iza, letva ima mrvicu lufta, mala tockica hrde na pragu iza kod zadnjeg kotaca, auto mrvicu vuce u lijevo (covjek kaze radi gume koja se ispraznjava pomalo - ja vec spreman za nove, ali nikad neznas dal je do letve ili cega...) - potrosna roba...samo abs me muci + ova greska gore sta ni ja ni covjek koji radi renole nije znao objasniti ni nac... (imao sam problemcic kod dizanja bas straznjeg lijevog prozora, iz nekog X-tog pokusaja je, nakon gasenja motora i ponovnog paljenja - mozda to povezano?)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.