Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Tek sam vlasnik 8-9mj i imam ju u planu imati još dosta godina (ako sve bude oke) pa ne želim riskirati s polovnim koje su već prešle 100-150tkm u najboljem slučaju i onda za neko vrijeme opet kupovati.

A i novo je novo pogotovo kad je original (bar je moje mišljenje takvo).

Link to comment
Share on other sites

Znam, sve sam pretražio i vidio te reparirane ali odlučio sam da uzimam novo i to je to.

Upravo danas naručena i tokom idućeg tjedna bit će montirana.

btw. i to nije taj kataloški broj koji meni treba ;)

Edited by RoBi86
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vlasnici Laguna III kakva su vam kratka svjetla? 

Prvenstveno sam se odlučio mijenjati H7 obične žarulje sa žarnom niti jer su mi iz nekog razloga pre slabe. Podešavanje visine snopova nije previše pomoglo - spusio sam ih niže čak na 3 ili 4 te je osvjetljenje malo jače ali snop je onda puno kraći. 

Odlučio sam se za LED H7 koje sam naručio s Ali-a. U 2 sam navrata naručivao jer su mi se prve činile relativno slabe (iako su bile bolje od standardnih sa žarnom niti). 

Druge koje sam naručio odnosno trenutne koje imam su 50W i 10 000 LM odnosno svaka LEDica je 25W i 5000 LM. 

U nekim periodima kao da ok svijetle a nekada su kriminal odnosno kao da su na razini standardnih halogenih H7. Farovi su čak ispolirani pa ne bi trebalo biti do njih.

Da li ste imali takvih ili sličnih problema?

Link to comment
Share on other sites

prvo nisi legalan sa tim kineskim budževinama, ali ajde da se sad ne fokusiramo na to.

Problem je u ogledalima u tvojim projektorima koja su potamnila i izgubila onaj fini kromirani sjaj. Tu ti nema pomoći osim promjene projektora ili da ih daš nekome na obnovu što ne mora uvijek uspjeti. Tu je i rekostrukciju fara u bixenon što radi recimo Jens u Zg, ali i to košta, i također nije legalno, pa si opet na početku

Ako si baš zapeo za led onda onaj Osram od oko 1000 kn, ništa kinezi. Svaki led, a izgleda naročito taj tvoj pati od pregrijavanja. Zato i ima onu kockicu na kablovima tj. kontroler koji nakon nekog vremena smanji napon kako žarulja nebi crkla, ali onda i svjetlost opadne. Taj Osram navodi toleranciju do 15%, a možeš mislit kako rade kinezi. Kad ih upališ svjetle kao na s klasi, a nakon nekog vremena niti upola. Koliko para toliko muzike, uvijek bilo.

Naravno ni Osram nije legalan, a li oni to ne kriju. Kao recimo onaj naš efrolg, elfrog ili kako li se već zovu, jezik da polomiš

''Legal advice
Detailed guarantee terms can be found at www.osram.com/am-guarantee.
These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads in any exterior application. Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Several countries do not allow sale and use of these products. Please contact your local distributor for information on the availability in your country.''

 

https://www.osram.com/ecat/LEDriving HL H7 Gen2-LED high and low beam lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3143582/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4059095/

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da ne otvaram novu temu, dosao sam doma i kod parkiranja mi se javilo check parking brake i blinka svijetlo na kocnici. Cujem motoric kako radi ali kao da odustane i vrati se u prvotni polozaj. Ujutro je normalno radila rucna.

Ima ko ideju sto pogledati prije nego odem u servis? Jel moguce da je dk vremena i hladnoce ili neke slicne gluposti?

 

Edit: auto je presao 3000km autoputa u zadnjih 10 dana i pun je soli, jel ima kakav senzor ili jack ispod koji je mozda prljav od soli?

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

Evo treci dan, ujutro kod prvog paljenja rucna malo zeza. Kada se auto zagrije i provoza malo, rucna radi normalno, ali greska i dalje ostaje. Ima ko kakav savjet?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Otiđi kod mehanicara

Tapatalk
 

To znam i sam. Pitam ako se ko susreo sa problemom ranije

Link to comment
Share on other sites

On 16. 12. 2019. at 19:51, frenchkey said:

prvo nisi legalan sa tim kineskim budževinama, ali ajde da se sad ne fokusiramo na to.

Problem je u ogledalima u tvojim projektorima koja su potamnila i izgubila onaj fini kromirani sjaj. Tu ti nema pomoći osim promjene projektora ili da ih daš nekome na obnovu što ne mora uvijek uspjeti. Tu je i rekostrukciju fara u bixenon što radi recimo Jens u Zg, ali i to košta, i također nije legalno, pa si opet na početku

Ako si baš zapeo za led onda onaj Osram od oko 1000 kn, ništa kinezi. Svaki led, a izgleda naročito taj tvoj pati od pregrijavanja. Zato i ima onu kockicu na kablovima tj. kontroler koji nakon nekog vremena smanji napon kako žarulja nebi crkla, ali onda i svjetlost opadne. Taj Osram navodi toleranciju do 15%, a možeš mislit kako rade kinezi. Kad ih upališ svjetle kao na s klasi, a nakon nekog vremena niti upola. Koliko para toliko muzike, uvijek bilo.

Naravno ni Osram nije legalan, a li oni to ne kriju. Kao recimo onaj naš efrolg, elfrog ili kako li se već zovu, jezik da polomiš

''Legal advice
Detailed guarantee terms can be found at www.osram.com/am-guarantee.
These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads in any exterior application. Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Several countries do not allow sale and use of these products. Please contact your local distributor for information on the availability in your country.''

 

https://www.osram.com/ecat/LEDriving HL H7 Gen2-LED high and low beam lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3143582/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4059095/

Uopće nisam vidio ovaj post -.- doduše nisam se pojavljivao dugo na forumu ali promaklo mi nekako.

Da nisam legalan to znam ali kad sam već mogao proći 2 tehnička pregleda šta ćeš... 

Ima smisla za tamnjenje ogledala u projektorima i vjerujem da je i to jedan od faktora. 

Što se tiče kupljenih ledica, niti jedne nemaju nemaju kontroler i baš sam primijetio u zadnje vrijeme kako svjetlost varira od toga da su dobre (može se reći normalne, ne pre blještave) do toga da su baš jako loše i da praktički moram maglenke upaliti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Za ekipu koja ima karavansku verziju s mogućnošću otvaranja zadnjeg stakla..

Imate li problem škripanja tog stakla u vožnji, posebno preko neravnina? Ako da, kako rješavate? Ima li nešto što se tu može podmazati?

Identični zvukovi kao i na krovnom otvoru od Meganea, škripuckanje koje nervira.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na L2 imao sam otvaranje zadnjeg stakla ali nikad nikakvih zvukova.
Vjerojatno jer sam gume špricao sa silikon sprejem pa pokušaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probam tako, hvala.

Bilo koji silikonski sprej?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bilo koji samo nemoj silikonsko ulje jer je premasno.
Možeš i cockpit sprej ili glicerin

Link to comment
Share on other sites

On 03. 05. 2020. at 11:06, mata73 said:

Bilo koji samo nemoj silikonsko ulje jer je premasno.
Možeš i cockpit sprej ili glicerin

Evo kupio danas WD silikonski sprej u Bauhausu (cca 60 kn), našpricao gumu koja prianja na stražnje staklo i problem je (čini se) riješen! Mir i tišina u vožnji!

Tako sam bio sretan da sam odmah potom pošpricao sve gume na autu koje prianjaju na sva vrata + gepek! Pretjerao sam, strusio skoro cijelu bocu i auto sad smrducka po tom spreju ali dobro, izluftat će se. 

Uglavnom, hvala na savjetu! Čitao sam na forumu o tom sprejanju gume silikonskim sprejem, ali imao sam dojam da je to više u kontekstu zaštite, nije mi padalo na pamet da bi to riješilo moj zvučni problem!

Koliko često bi to trebalo sprejati? Nakon svakog pranja?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jok, ja samo pred zimu da se vlažna guma ne zaljepi kad se smrzava.
Max 2x godišnje. Osjetiš pod prstima kad je guma svilenkasta onda je ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dobro jutro svima,imao bih pitanje ako netko zna,povremeno imam problem sa paljenjem bez nekih pravila topal-hladan,duže zavergla pa se ugasi onda neka isto pa iz trećeg puta upali,provjeren akumulator dobra,jel moguće do anlasera ili da gledam dalje,1.5 dci 2007.

 

Hvala.

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

On 09. 01. 2020. at 15:44, igor2307 said:

Uopće nisam vidio ovaj post -.- doduše nisam se pojavljivao dugo na forumu ali promaklo mi nekako.

Da nisam legalan to znam ali kad sam već mogao proći 2 tehnička pregleda šta ćeš... 

Ima smisla za tamnjenje ogledala u projektorima i vjerujem da je i to jedan od faktora. 

Što se tiče kupljenih ledica, niti jedne nemaju nemaju kontroler i baš sam primijetio u zadnje vrijeme kako svjetlost varira od toga da su dobre (može se reći normalne, ne pre blještave) do toga da su baš jako loše i da praktički moram maglenke upaliti.

Ja sam stavil xenon 6500K za 300 kn i prezadovaljan sam, čak i uz prljave leće. Svijetli čisto bijelo, snop mi ima dobar cut off i još nikad mi niko nije blical ni niš. Prije tehničkog sam ih ipak maknul iako imam perače farova, možda ne bi niko išel provjeravat nivelaciju i to

Edited by matheus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lijevi retrovizor na Laguni 3 ph 3 mi sve jace skripi prilikom otvaranja/zatvaranja.
Pokusao sam sa wd40 i tankok cjevcicom, ali nije bas nesto pomoglo (mozda par decibela manje).
Ima li koje drugo rjesenje za skripanje ili moram do mehanicara da ga rastepe?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ima li tko ideju što bi moglo biti i kako eventualno "popraviti u kućnoj radinosti" senzore na kvakama za keyless otvaranje vrata na Laguni 3? Naime, na suvozačevoj strani prednja i stražnja vrata uredno se otključaju kada ih krenem otvarati dok mi je ključ u džepu. Na vozačevoj je strani radilo jedno vrijeme i sada više uopće ne funkcionira. Da se razumijemo nikada nije radilo onako kako treba raditi - čim gurneš ruku i prekineš zraku senzora auto se otključava. Znači nekada sam morao povući kvaku i onda bi se otključao no sada uopće ni tako ne funkcionira.
Može li se taj senzor nekako očistiti ili nešto slično tome?
Tražio sam ali nisam pronašao tu temu baš za Lagunu 3.
Eto, ja sam našao na Youtubu filmic kolege koji je taj problem objasnio pomocu pakunga tableta. Radi se o tome da se reflektna povrsina unutar rucice kvake osteti i nestane. Ja sam u Bauhausu nasao samoljepljivu AL traku, odrezao komadice i zaljepio na kruzne otvore na tom mjestu i od tada sustav radi ko da je NOV, NA SVIM VRATIMA, CIJELO VRIJEME. Trosak 45 kuna.

Poslano sa mog SM-N976B koristeći Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 04. 10. 2020. at 19:12, BoroBoro1 said:

Eto, ja sam našao na Youtubu filmic kolege koji je taj problem objasnio pomocu pakunga tableta. Radi se o tome da se reflektna povrsina unutar rucice kvake osteti i nestane. Ja sam u Bauhausu nasao samoljepljivu AL traku, odrezao komadice i zaljepio na kruzne otvore na tom mjestu i od tada sustav radi ko da je NOV, NA SVIM VRATIMA, CIJELO VRIJEME. Trosak 45 kuna.

Poslano sa mog SM-N976B koristeći Tapatalk
 

Svaka čast, dobra a jednostavna ideja.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.