Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Počelo mi na ekranu javljati "Service due in 30 days".
Kako auto više ne servisiram kod ovlaštenog servisera, očito da mi treba reset servisnog intevala.
Kako se to napravi? Da li trebam ići radi toga na dijagnostiku?
Upali auto i stisni tipku kojom prebacuje na boardu dodji do service i pritisni i drzi 10ak sekundi poništit ce ti servis

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobro jutro,da li neko zna ili mu se dešavalo da pri prvome paljenju Laguna 1.5 dci 81kw pri prvom paljenju ne radi na otprilike 1100-1200 obrtaja kao kada je hladan pa da spušta obrtaje kako se grije već radi na oko 900 ili malo manje i trese se mašina,kad ugasim motor i ponovo upalim radi normalno.Ne dešava se uvijek-povremeno se dešava.

Hvala.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobra vecer,
Imam pitanje/problem. Gumena brtva vratiju prtljaznika se lijepi na vrata i iskace iz svog lezista. Ljepljenje je toliko jako da se mora dobrano povuci vrata prtljaznika da se otvore.
Ima netko nekakvi prijedlog da se brtva premaze necime da se vise ne lijepi ili nesto drugo?
A da Laguna je 1.5 dCi, 195.000 km, bez vecih kvarova, osim da je bilo problema s instalacijama (mis ili neka druga zvijerka) ali nije do Lagune.
Lp.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prvo dobro operi brtvu i vrata prtljažnika gdje ih dodiruje brtva. Kad se posuši, brtvu našpricaj silikon sprejem.

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno, za vikend radim na tome, javim rezultat. Hvala jos jednom.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

imaš ponekad u Lidlu onaj W5 za gumene brtve po 9,99kn

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, agricola said:

imaš ponekad u Lidlu onaj W5 za gumene brtve po 9,99kn

Imaš sad, 10 kn doza.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ispricavam se sto nisam prije objavio rezultat ovog rada ali zaboravio sam.

Uzeo sam ovaj cistac gume u Lidlu (10 kn) i ocistio sve brtve vratiju i sad nakon 2 tjedna, gle stvarno funkcionira, i brtve se vise ne ljepe, i gepek se normalno otvara.

Hvala puno na savjetu....

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja s tim mažem svake zime 2-3 puta i nema nikih problema

Link to comment
Share on other sites

Ovo "nikih" je vezano za koja područja u hr?

Čuje se često, odakle je izvor?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 13. 04. 2019. at 18:19, asterix said:

Ovo "nikih" je vezano za koja područja u hr?

Čuje se često, odakle je izvor?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

ne znam iz kojeg je to kraja, a meni je izvor rahmetli Vlatko Marković

https://www.index.hr/sport/clanak/Evolucija-jednog-predsjednika-Od-nema-nikih-problema-do-j**e-mi-se-za-sve/603949.aspx

Edited by agricola
Link to comment
Share on other sites

On 13. 04. 2019. at 18:19, asterix said:

Ovo "nikih" je vezano za koja područja u hr?

Čuje se često, odakle je izvor?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

BiH

Link to comment
Share on other sites

On 05. 09. 2018. at 11:56, Luka said:

Ima li netko ideju kako rješavati kožu koja je počela pucat na vozačevom sjedalu na Laguni (vidi sliku)?

Capture.PNG

Imam indetican problem na svojoj Laguni na sjedalu vozaca, ako si svoj problem rijesio napisi nam kako i gdje.

Link to comment
Share on other sites

To je bio auto koji sam gledao za uzet prošle godine, nisam ga uzeo, tak da nisam od pomoći po ovom pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nema rješenja osim dat taj komad ili cijelo sjedalo petapecirat. Rađeno je sa skajem koji je krut, a taj dio se stalno pritišće i s vremenom ispuca. Kod mene je tako otkad sam je kupio (5g) i ne planiram ništa po tom pitanju jer nema funkcionalni efekt.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pozdrav,

vozilm lagunu 3 godine i stvarno osim redovnih servisa  (ulje i svi filteri) nemam nikakvih problema pa sad ih ja tražim. Zanima me da li kod vas kad startate auto (nebitno ljeto/zima) i također nebitnio da li je auto na radoj temperaturi ili ne da tek "sastavi" na 3-4 "zub" ? 

Link to comment
Share on other sites

Vozim L3 dizel, 2.0 nikad nikad nikakvih problema sa paljenjem kresne odmah

Link to comment
Share on other sites

Mene je mučio kraći filter nafte i ulazio je zrak pa je znao verglati.
Skužio sam da imam problem nakon promjene filtera. Stavio sam Bosch uložak koji je kraći 3 mm.

Link to comment
Share on other sites

On 07. 06. 2019. at 23:52, Dtopal said:

Pozdrav,

vozilm lagunu 3 godine i stvarno osim redovnih servisa  (ulje i svi filteri) nemam nikakvih problema pa sad ih ja tražim. Zanima me da li kod vas kad startate auto (nebitno ljeto/zima) i također nebitnio da li je auto na radoj temperaturi ili ne da tek "sastavi" na 3-4 "zub" ? 

Nope. Pali ko vurica cijelu godinu

Link to comment
Share on other sites

Mala zezancija s RLink sustavom danas..

Prvo sam jutros sjeo u auto i skužio da se sat na autu vratio sat unatrag. Umjesto 7:15 piše 6:15h. Kak se to desilo? Niš mi nije jasno, nisam vozio auto dan-dva, sve što se u međuvremenu dešavalo je da je stajao na parkingu netaknut.

Idem u settingse da ručno postavim vrijeme kad ono opcija SET TIME siva tj. nije dostupna. Opet sam zbunjen jer sam prilično siguran da sam tu funkciju već koristio (možda krivo brijem).

Mislim si fuck that, idem na FACTORY RESET koji sam već koristio u jednom navratu kad se nešto bilo smrznulo na tom RLinku. Međutim, nakon reseta ista priča sa satom, a sad dodatno mi ne prepoznaje ni SD karticu s mapama. "No maps found" vidim na displeju, ne prepoznaje uopće da je kartica u čitaču ("no SD card to remove"), a sat i dalje pokazuje sat unatrag bez mogućnosti ručnog podešavanja vremena.

Po čemu se uopće ravna taj sat ako su sve live funkcije isključene?

Ima li netko komentar koji bi mogao pomoći?

Zahvalan.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.