Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

  • 2 months later...
Mala zanimljivost. Isti taj prekidač, za A4 u ovlašćenom servisu košta 50 evra.

20€ na eBay

Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Danas mi je nesto pocelo lupat oko bregaste, cuje se kao traktorski motor jel neko ima iskustva s tim i sta bi moglo bit

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav,

ponovo problemi s parkirnom kocnicom, Ovog puta morao sam dignuti zadnji kraj i rucno otpustiti rucnu (velika strmina na kojoj sam bio

parkiran), Naravno nakon toga ekran crven i poruka parking break fault (sve se dogadjalo u Istri u ponedjeljak). Jucer smo se vratili doma i

prikopcao sondu ( i clip v146) , ali detektiranu gresku  nisam mogao obrisati. Pitanje je da li moram otvoriti kutiju s motorom za

zatezanje i otpustanje i unutra jos nesto napraviti pa probat obrisati gresku ili..

Kocnica nakon svega normalno zateze i otpust (bilo na prekidac bilo na gas u polozaju D ili R

hvala

Link to comment
Share on other sites

problem rijesen otkapcanjem i ponovnim ukapcanjem konektora na kutiju sa motoricem

Link to comment
Share on other sites

Klinac mi ubacio novčić u radio (CD). Može li se to ikako izvadit bez rastavljanja?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Teško osim ako je CD unutra pa ga on izgura ili tanki magnet ako je novcic pogodan za magnet

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ima li netko ideju kako rješavati kožu koja je počela pucat na vozačevom sjedalu na Laguni (vidi sliku)?

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ph2, zapravo ph3 (2014. god).

Što se radi u ovakvim slučajevima? Neko ljepilo?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ph2, zapravo ph3 (2014. god).

 

Što se radi u ovakvim slučajevima? Neko ljepilo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

onda je cijeli sic kožni? Ono s tkaninom su napravili s modelima kojim su polukožni sicevi. Nema druge nego dotapetara, da stavi pravi komad kože i da ga tu i tamo očistiš i nahraniš mlijekom za kožu

Link to comment
Share on other sites

Nije, djelomično je kožni, vidi se na slici, zar ne?

Tipična sjedala za GT razinu opreme.

OK, tapetar je očito rješenje, tnx.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Punjenje akumulatora? Prvi put mi se pojavila ova poruka.
Prva slika u vožnji, a druga kad sam stao i ugasio auto.e60184cdaec3cb31404d94d0b6ab1c88.jpg4840f68051f01b342a232594f0ef6fc0.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kartica mislim nema punjivu bateriju nego običnu,akumulator vjerovatno iako je bilo priče i o punjenju moba...

Link to comment
Share on other sites

Kartica ima običnu bateriju. Mobitel sam punio puno puta, ali ne i kad mi se ovo pojavilo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ili si ostavio svjetla (il neš drugo) pa si ispraznio prilično akumulator ili je isti pred krepavanjem pa je pod hladnoćom pokazao stanje. U potonjem slučaju preporučam ili zamjenu ili da bar u gepeku imaš novi i alat da te negdje ne ostavi

Link to comment
Share on other sites

Svjetla se automatski gase. Sad ionako imam u planu izmjenu remena, pa bi moga i akumulator promijeniti

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 14.12.2018. at 10:03, dado314 said:

Punjenje akumulatora? Prvi put mi se pojavila ova poruka.
Prva slika u vožnji, a druga kad sam stao i ugasio auto.e60184cdaec3cb31404d94d0b6ab1c88.jpg4840f68051f01b342a232594f0ef6fc0.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Puni akumulator. Iz nekog razloga detektovan pad napona. Postoji poseban modul koji to radi, prati napon akumulatora i po potrebi salje poruku na instrument tablu. Moj originalni aku je izdrzao punih 7 godina, posle sam prodao auto i ne znam dokle je gurao... Govorim za L3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Počelo mi na ekranu javljati "Service due in 30 days".

Kako auto više ne servisiram kod ovlaštenog servisera, očito da mi treba reset servisnog intevala.

Kako se to napravi? Da li trebam ići radi toga na dijagnostiku?

Link to comment
Share on other sites

pogledaj na netu, imaš prikazano kako da ga restartaš nije problem...

uglavnom, ubaciš karticu, tipkaš dok se na ekrančiću ne pojavi servis interval, i onda držiš tipku par sekundi (ili obje, ne sjećam se) dok se ne resetira...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.