Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Pozz svima, trebao bih savjet u vezi metlica brisaca? Koje su kvalitetnije, Bosh ili Valeo? Ili imate neke druge za preporuciti?

Hvala ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imo valeo prije tjedan dana stavio bosch i mislim da su valeo bolji moje misljenje

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Elf Evolution Full Tech FE 5W-30

Motorno ulje Elf Evolution 900 FE (prije Solaris DPF ili Solaris FE) 5W-30 je nova generacija sintetskih tehnologija maziva za dizel vozila opremljenih filterom čestica. Tailor-made za Renault vozila sa DPF filterom čestica.

Važno je zadovoljiti specifikacije: RENAULT RN 0720

Hvala!

To bi bilo ovak nekaj:

http://www.grandoil.hr/katalog/proizvod/100359/ulje-elf-evolution-full-tech-fe-5w-30-5l

Ovo mi izgleda najpovoljnije trenutno. Znam da se ne smije reklamirati, ali da li ima netko iskustva s tim grandoilom?

Link to comment
Share on other sites

da to je to ulje, za Grandoil ne znam jer nisam kod njih kupovao ali već dugo posluju valjda je ulje original...

Link to comment
Share on other sites

Pozz svima, trebao bih savjet u vezi metlica brisaca? Koje su kvalitetnije, Bosh ili Valeo? Ili imate neke druge za preporuciti?

Hvala ;) 

Preko godinu dana imam BOSH i pitanje je koliko su još bile na njemu prije nego sam kupio auto. Trebam ih sada zamijeniti ali za čudo su i dalje dobri

Link to comment
Share on other sites

Hvala!

To bi bilo ovak nekaj:

http://www.grandoil.hr/katalog/proizvod/100359/ulje-elf-evolution-full-tech-fe-5w-30-5l

Ovo mi izgleda najpovoljnije trenutno. Znam da se ne smije reklamirati, ali da li ima netko iskustva s tim grandoilom?

Prosli mjesec sam kupio u Auto Kreše 5l za 180kn.

Provjeri da li je jos uvijek akcija na motorna ulja.

Sto se tice bravice sve uredno radi a Laguni fali jos koji km do 200 000.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

eto u ocekivanu Godota (narucen tek za srijedu u servis radi "Parking brake fault") jutros parkirna  ostala zategnuta i ne otpusta.Zvao Renault assistance, a oni 

poslali nekog diletanta iz HAKa koji je tri minute klimao prekidac, otspojio akumulator i otisao neobavljena posla. Dakle pitanje postoji li mogucnost "rucnog" otpustanje 

kao sto sam imao na Espaceu ? 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

eto u ocekivanu Godota (narucen tek za srijedu u servis radi "Parking brake fault") jutros parkirna  ostala zategnuta i ne otpusta.Zvao Renault assistance, a oni 

poslali nekog diletanta iz HAKa koji je tri minute klimao prekidac, otspojio akumulator i otisao neobavljena posla. Dakle pitanje postoji li mogucnost "rucnog" otpustanje 

kao sto sam imao na Espaceu ? 

Jel auto u garanciji? Ako je onda je, onda su to trebali riješiti na licu mjesta ili odšlepati auto u servis uz zamjensko jer je auto u ne voznom stanju. Samo ako diletant iz HAK nije uspio odspojit ručnu, ne može ga povući na šlepu. U svakom slučaju, drago mi je da nisam nadoplatio el. ručnu, kad tad se moraju dogoditi problemi pa makar kad akumulator otkaže.. 

Link to comment
Share on other sites

Meni u srijedu mijenjali sva 4 diska s pločicama (sve ATE iz DE) i jučer navečer stražnji desni kotač sam koči (nisam primjetio to bio dan i pol u međuvremenu (ali nisam ni prešao više od 30km). Nije bilo da je skroz zablokiran tak da sam se dogegao do parkinga i pozvao šlepu. Sad čekam iz servisa da čujem opravdanje...

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je radilo do promjene, pa teško da se neš friško zapeklo :p

Ugl, očistili su klip čeljusti i sad je OK. "Bio je zmazan jer je u kombinaciji potrošenog diska i pločica više bio vani". Zašto to nije napravljeno kad su mijenjali ostaje upitnik, al dobro. Kao ak se ponovi treba mijenjati tu čeljust...

 

Sumnjam da su kineski dijelovi jer je stari iz respektabilnog dućana u Njemačkoj dijelove poslao, al ko će ga više znati. I nije kinez montirao. A sad dal su dali šegrtu ili je majstor radio - nisam imao pola dana stajati sastrane (jer su i vilice naprijed mijenjali i viseće pa se nakupilo vremenski)

Link to comment
Share on other sites

Kad se već priča o električnoj ručnoj kočnici.

Ima li načina kako "ručno" isključiti ručnu kočnicu? Naime, ide zima, bljuzgavica, smrzavica... Bojim se da mi se u nekoj kombinaciji ne zaledi ručna pa da je onaj elektromotorić ujutro neće moći odblokirati...

Link to comment
Share on other sites

Kad se već priča o električnoj ručnoj kočnici.

Ima li načina kako "ručno" isključiti ručnu kočnicu? Naime, ide zima, bljuzgavica, smrzavica... Bojim se da mi se u nekoj kombinaciji ne zaledi ručna pa da je onaj elektromotorić ujutro neće moći odblokirati...

Ja neznam na koji nacin iskljuciti je za stalno ja jedino sto radim kad pocnu mrazevi , kad parkiram auto otpustim rucnu i tako je ostavim .... Nek ona pišti da nije zategnuta baram sam miran da nece smrznuti

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam, ne može. Može se disable-ati, ali ostane upozorenje "check parking brake"

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kontakt, pritisnuti nožnu, pritisnuti prekidač nadolje i držati. Upozorenje na ploči ignorirati. 

Link to comment
Share on other sites

Kontakt, pritisnuti nožnu, pritisnuti prekidač nadolje i držati. Upozorenje na ploči ignorirati. 

Tako i ja radim

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ak prošle zime nije zablokiravala kad je znalo 10-ak dana za redom biti -20 u jutro onda nema zime :drivar:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.