Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Golemo preskocio zupcasti a nisu se stigli ventil/klip!!!

Ma bolan Renault je to

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dragi svi koji ste me savjetovali ili samo u mislima bili uz mene, hvala Vam. Nakon sto sam se vratio kuci, Lagunu 3 (s velikim L), sam odvezao prijatelju koji ih poznaje kao svoj dlan. Nasao je " razlog prijave gresaka, ali ne i uzrok". Razlog su izgrizene instalacije, a uzrocnik je ostao nepoznat, da li je bio mis ili misica, ne zna se. Te prekinute instalacije su ostetile stazni remen, te zupcasti remen, koji je preskocio. Na svu srecu, motoru nije nista, te sam s takvim autom odradio jos 450 km bez problema.

Jos jednom VELIKO HVALA SVIMA SA FORUMA na savjetima, te je to jos jedan od razloga da ce RENAULT i u buduce biti "a car number one for me".

 

 

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

 

 

Cekaj sad malo.. Kako moze zbog pregrizenih instalacija da preskoci zupcasti kais? I kako izgrizene instalacije mogu da ostete PK kais? Bice da zupcasti nije dobro namesten kada je menjan, ako je ikada menjan, ili je auto neko palio na "gurku".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ahoj ekipa....

Imam zanimljiv problem na svojoj lagunici... naime, kad sam kupio autić, klima mi je slabo hladila, pa sam odfurao na punjenje i falilo je plina, nadopunili smo isti, te je klima radila super cca dva mjeseca, i nakon toga ista stvar, onda smo nadopunili plin, stavili boju u sustav i očistili kompresor od masti, jer je bio dosta zamašćen...

nakon dva mjeseca opet ista stvar, plina fali, klima slabo hladi no boje nema nigdje na sustavu, jedino je opet kompresor mastan... majstor pretpostavlja da bi trebalo promjeniti kompresor, što je naravno najskuplja situacija.... 

molim vas vaša iskustva i mišljenja u čemu j eproblem, i kako ga otkloniti?

Link to comment
Share on other sites

Mozda ti curi na unutarnjem isparivacu moj savjet ti je imas od wurtha za začepljivanje klima sistema kad ti drzi 2 mjeseca vjerovatno nije velika rupa probaj s tim to ti je jeftinija varijanta dodje oko 200-300kn

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

A kompresor sam ja nedavno mjenjo jer je bio blokiro nasao sam za 1150 kn novi sad koliko ce radit ne znam al za tu cijenu nek izdrzi 2 godine koliko je garancija pa dobro

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za 1000kn prije 3g kod Hrastinskog reparirao kompresor i dan danas sve radi ko vurica (nisam ni punio plin u meduvremenu). Istina, on više nije na Baštijanovoj, ali siguran sam da nije zatvorio butigu neg preselio nekud.

Link to comment
Share on other sites

Mozda ti curi na unutarnjem isparivacu moj savjet ti je imas od wurtha za začepljivanje klima sistema kad ti drzi 2 mjeseca vjerovatno nije velika rupa probaj s tim to ti je jeftinija varijanta dodje oko 200-300kn

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

A kompresor sam ja nedavno mjenjo jer je bio blokiro nasao sam za 1150 kn novi sad koliko ce radit ne znam al za tu cijenu nek izdrzi 2 godine koliko je garancija pa dobro

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

Hvala puno Izzy, i vama dečki za info od Hrastinskog...

Izzy, daj molim te info u kojem dućanu si našao kompresor za tu lovu, jel bio novi ili si polovnjaka uzeo za tu lovu?

Dečki kaj mislite jel sigurnije reparirati ili uzeti za soma kuna novi, ako je novi ?

Link to comment
Share on other sites

Dečki kaj mislite jel sigurnije reparirati ili uzeti za soma kuna novi, ako je novi ?

Novi kompresor je sigurno soma eura a ne kuna.

Link to comment
Share on other sites

A kompresor sam ja nedavno mjenjo jer je bio blokiro nasao sam za 1150 kn novi sad koliko ce radit ne znam al za tu cijenu nek izdrzi 2 godine koliko je garancija pa dobro

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

kaže Izzy u par postova gore 1150 kn...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da novi 1150 kn u trgovini uzeo starline marka al za te novce nek radi 2 god ja zadovoljan u odnosu na druge cijene

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je dobro meni trazili 4000 hrk za nov al sreca nije do njega bilo hihihi

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Laguna mi se prestala zakljucavati sama kad se udaljim s karticom.

Takodjer ne ispusta vise onaj zvuk beep kad zakljucavam pritiskom na tipku kartice. Ni otkljucavanje na senzor ne radi.

Sta bi moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

Isto je radila i moja prije par godina na godišnjem.

Druga je kartica bila u blizini pa je radila probleme.

Morat ćeš na Clip.

Link to comment
Share on other sites

Isto je radila i moja prije par godina na godišnjem.

Druga je kartica bila u blizini pa je radila probleme.

Morat ćeš na Clip.

Ne da je druga kartica bila u blizini nego je bila u suvozačkom pretincu.

Što je najgore, u čemu je  ''kvar'' skužila je moja žena. Odmah je zaključila da je druga kartica negdje u autu.

Dođe mi da pobrišem nick i prijavim se pod nekim novim :aua:

Link to comment
Share on other sites

Na godišnjem sam bio uvjeren 10 dana da je auto ispred hotela zaključan sve do jedne večeri kad sam sasvim slučajno otišao do auta bez kartice i povukao kvaku a ono otključano.

Odjurio u hotel i zaključao na tipku i jebao sve po spisku elktronici. Da bi za par dana bilo isto, i nakon što je žena rekla da joj je torbica sa rezervnom karticom cijelo vrijeme u autu, sve mi je bilo jasno.

Tad sam zaključio da mi ne treba alarm jer da je netko htio mogao je odvesti auto bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Meni mobitel pravio problem. Bili mi u dzepu mob i kartica i vjerovatno frekvencije se pobrkale i nije htio da zakljuca.

A beep koliko sam ja shvatio na svojoj se javlja samo kod hands free zakljucavanja a ako zakljucavas preko gumba na kartici ili na vratima onda beep-a nema

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod toga :)
Znate li zašto ne otključava odmah kada se približim autu i pokušam otvoriti vozačeva vrata? Otključa se tek nakon 4, 5, 6 pokušaja povlačenja brave ili uopće ne. Kad to isto pokušam ali s gepekom u više od 90% slučajeva radi odnosno otključam preko gepeka.

Link to comment
Share on other sites

Senzor vjerojatno ne registrira. Možda je zamućena ili prljava ona plastika preko njega.

Slazem se

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slazem se

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

 

senzor je baš na bravi?... odnosno kod one tipke za zaključavanje ili ?

Link to comment
Share on other sites

staviš ruku na kvaku, pričekaš sekundu, čuje se klik i možeš otvoriti vrata

Link to comment
Share on other sites

staviš ruku na kvaku, pričekaš sekundu, čuje se klik i možeš otvoriti vrata

Toliko sam zablokirao da sam u glavi pokušao vizualizirati bravu i sjetiti se gdje je senzor xD Pokušat ću ga sutra malo obrisati i ne pokušati odmah otvoriti vrata nego malo pričekati

Link to comment
Share on other sites

Moja isto ne kuži karticu ako je u istom džepu s mobitelom.

I valjda ima neki "protokol" otključavanja/zaključavanja koji ne skužim uvijek - mislim da neće otključati "handsfree" ako sam zaključao karticom, ili tako nešto... Također, nekad otključa čim uhvatim za kvaku, a nekad jednom povučem kvaku "na prazno" i tek onda čujem otključavanje.

A odnedavno mi ne radi dobro brava na vozačkim vratima. Nekad ne zaključa, nekad ne otključa. Stisnem gumb nekoliko puta i provjeravam, ako želim biti siguran da je zaključana. Ostala vrata rade uredno. Našao sam isti problem na nekom stranom forumu - možda je razlog utor za mehanički ključ i ona tipkica na kvaki vozačkih vrata, kroz koje s vremenom u sustav ulazi prašina/vlaga? Probao sam u to prskati silikonskog spreja - kao da je malo pomoglo, ali ne znatno.

I nešto sasvim drugo: na desnoj strani mi gumena brtva prednjih vrata gore zapinje za brtvu stražnjih vrata. Ne mogu baš ocijeniti jesu li pala vrata ili se nešto dogodilo s brtvom. Ima li još tko sličnih problema?

Link to comment
Share on other sites

Kvako moraš primiti cijelom rukom, a ne samo prstom na rubu. Tako te senzor registrira.

Vjerojatno su se vrata malo objesila, nije to teško podesiti, samo treba šarke od vratiju odšarafiti i ponovo namjestiti. Najbolje je to napraviti prije nego se guma potrga.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.