Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Nije do vrata nego do brtve. To sam već namještao na lijevim vratima, a sad mi zapinje na desnim. Spustiš prozor i lagano odvajaš brtvu od vrata (vrata moraju bit otvorena, naravno) i onda pomakneš brtvu u smjeru prednjih točkova, tj. prema retrovizoru. To mi je jednom u Auto kući Jerković njihov limar pokazao, samo što sam na silu brtvu skidao (zaboravio da tribam prozor otvorit :-) ), pa sad malo ružno izgleda

Jedno vrijeme sam koristio nekakav gel za gumu iz Lidla, pa sam podmazivao brtvu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Orošeni mi je stražnji lijevi far na Laguni.

Da li to znači da negdje pušta voda? Vele mi neki da je to serijski kod većine Laguna...

Kak sad to posušiti i spriječiti daljnje orošavanje?b575c043d9b53b25f3d80a0af90a527c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kod mene (još) nisam zapazio što ne znači i da neće biti.

Mala dopuna-ispravka: mislim da je tu pre problem sa Valeo proizvođačem svetala jer sam imao takav problem ranije na jednom Volvo-u a primetio sam i kod mnogo drugih automobila, doduše raznih proizvođača. Ipak, zajednička karakteristika im je solidna starost. Moj zaključak je da nam se to sigurno neće dešavati da vozimo novija kola. :aua:

Pokušaj da izvadiš sijalice i da tako ostaviš neko vreme dok se ne isuši pa onda sipaj vodu sa spoljne strane i pokušaj da utvrdiš kuda prolazi i prema tome preduzimaj mere tj. krpi. 

Edited by Astrea
Link to comment
Share on other sites

Orošeni mi je stražnji lijevi far na Laguni.

Da li to znači da negdje pušta voda? Vele mi neki da je to serijski kod većine Laguna...

Kak sad to posušiti i spriječiti daljnje orošavanje?b575c043d9b53b25f3d80a0af90a527c.jpg

Skines stop svjetlo imas s umutarnje strane jedan saraf nije problem i prodjes sa prozirnim silikonom rub i to je to a prethodno izvadi zarulju od rikverc svjetla i ostavi da se posusi ili fenom posusi

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na scenicu skinuo far, napunio ga vodom i gledao gdje kaplje. Svi rubovo su bili ok, curilo je posred sredine na spoju prozirnog i crvenog stakla. A mislio sam da je to sve iz 1 komada! Spoj presao trenutnim ljepilom iz pomoc igle i čačkalice. Na kraju far stavio u kartonsku kutiju, pregradio kartonom da ne puse direktno i probio rupu za fen. Nakon 20 min sve bilo potpuno suho

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

A odnedavno mi ne radi dobro brava na vozačkim vratima. Nekad ne zaključa, nekad ne otključa. Stisnem gumb nekoliko puta i provjeravam, ako želim biti siguran da je zaključana. Ostala vrata rade uredno. Našao sam isti problem na nekom stranom forumu - možda je razlog utor za mehanički ključ i ona tipkica na kvaki vozačkih vrata, kroz koje s vremenom u sustav ulazi prašina/vlaga? Probao sam u to prskati silikonskog spreja - kao da je malo pomoglo, ali ne znatno.

 

Crkava brava na vozackim vratima. Standardni problem na L3.

Link to comment
Share on other sites

Nije izasla s tvornicke traka laguna 3 a da joj brava nije crkla

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dajte mi recite moze li se ugasiti automatsko paljenje prednjih brisaca tj. senzor da ne reagira i kako ?

Evo sto pitam kolega mi ima lagunu 3 2008 i neisparan mu senzor to zna. Sad mu se desava da kad stavi u polozaj 1.(interval/auto) brisaci urade samo jedno brisanje i stanu .Ako promjeni brzinu intervala (kapljice) opet brisaci urade jedno brisanje i stanu. Ostale brzine normalno rade.

Ja sam pomislio da je u pitanju automatika ali ako neko zna sta bi drugo moglo biti nek da savjet

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel probao senzor iskopčati?

Odnosno konektor od senzora izvuče pa će vidjeti.

Nije . A govorio mi je da je prije par godina imao udes i mijenjao je staklo i da mu taj sto je mijenjao nije stavio neki gel i da njemu od tada senzor nije radio ali radio je interval ok . Sad mu i interval ne radi?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ekipa pozdrav! Dali neko zna koliki je kapacitet antifriza za Renault Lagunu III, 1.5 Dci te dali neko zna koji se stavlja tvornički (žuti je u pitanju). Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ekipa pozdrav! Dali neko zna koliki je kapacitet antifriza za Renault Lagunu III, 1.5 Dci te dali neko zna koji se stavlja tvornički (žuti je u pitanju). Hvala

Iskreno neznam znam samo kad sam mijenjao zupcasti i vodenu , majstoru donio 3lit G12 antifriza i evo dvi godine drzi -25°C

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

izgleda da mi je otisao prekidac automatske rucne kocnice (vec me je neko vrijeme zezal) pa me zanima da li ga je netko skidao,

odnosno koja je procedura za skidanje plastike centralne konzole ?

hvala 

Link to comment
Share on other sites

Koje ulje mi možete preporučiti za moju Lagunu 3 ph 3 1.5 dci (2013. g)?

Po defaultu ide Elf Evolution 5w30, ali kad pogledam koliko vrsta tog ulja ima izgubim se. S obzirom da je auto iz uvoza nisam našao knjižicu gdje piše točna specifikacija (one neke norme) ulja.

Link to comment
Share on other sites

Elf Evolution Full Tech FE 5W-30

Motorno ulje Elf Evolution 900 FE (prije Solaris DPF ili Solaris FE) 5W-30 je nova generacija sintetskih tehnologija maziva za dizel vozila opremljenih filterom čestica. Tailor-made za Renault vozila sa DPF filterom čestica.

Važno je zadovoljiti specifikacije: RENAULT RN 0720

Edited by Chupi
Link to comment
Share on other sites

Nazalost to sam vidio ali ne pomaze.Takvu sam imao na Espaceu tu je drukcija i na drugom mjestu

Imas onaj mali crni gumb između siceva, takav je kod svih novijih Renaulta od Megana 3 nadalje pa probaj izguglat barem od nekog drugog modela

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije izasla s tvornicke traka laguna 3 a da joj brava nije crkla

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

 

 

ima jedna :) 130000km

Edited by jsaric
Link to comment
Share on other sites

ima jedna [emoji4] 130000km

Sad ces i ti učlaniti se u klub bravara [emoji38]

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Preko 300tkm. Svaki dan otključava i zaključava, još uvijek originalne sve. 

Čuvaj to onda kao uči u glavi jer očito je riječ o tvorničkoj grešci ^^

Link to comment
Share on other sites

Čuvaj to onda kao uči u glavi jer očito je riječ o tvorničkoj grešci ^^

To je sigurno direktora Renaulta bilo auto

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.