Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

@hans

Kod mene se nije ništa palilo na Cliu 3. Pedala spojke nije aktivirala prekidač, i nije se mogao uključiti tempomat. 

Link to comment
Share on other sites

Moja laguna 2.0 150ks troši 7 litara, grad 70% što je OK?

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moja laguna 2.0 150ks troši 7 litara, grad 70% što je OK?

Da, meni je u Zagrebu 8-10L. 

Link to comment
Share on other sites

treba to biti negdje u meniju pod ''units''

Sve mi je na metric vrijednostima provjereno no I dalje mi je dalje vrijednost na glavnom ekranu kada je ugasena navigacija u F umjesto u C. Nije strasno no zanima me kako to promjeniti

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliko god glupo bilo nikad nisam kupova ulje osobno, pa evo prvi put. Ima sam pouzdanog servisera. Da li je moguce da je ovo dot starosti ulja?

IMG-20170702-WA0019.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ne. To su raznorazne oznake - vrsta plastike, broj alata, oznaka proizvođača, datum (sedmica, mesec, godina) proizvodnje i slično pri proizvodnji ambalaže. U principu sve to može da ukazuje na neki datum proizvodnje proizvoda koji je spakovan u takvu ambalažu ali nikako ne označava u bilo kom smislu sam proizvod. Npr. Nama u firmi se desilo da smo jednom 'pronašli' u skladištu 1000 PE boca koje su bile stare čak 5 godina - sam proizvod koji ide unutra je uobičajene starosti ali boca je u tom slučaju bila dosta starija.

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko gdje nabaviti level senzor xenona prednji sve sam probo ali bezuspješno a novi dodje 900kn malo previse

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zna li neko gdje nabaviti level senzor xenona prednji sve sam probo ali bezuspješno a novi dodje 900kn malo previse

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

https://moto-dynamic.com/level-sensor-xenon-laguna-iii-orygina-538211456r,3,1307,1488

probaj tu pogledati (ne znam koliko su pouzdani ali barem je nekakva informacija)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Molim Vas sve za pomoc. Upalio mi se alarm CHECK INJECTION SYSTEM, CHECK CRUISE CONTROL. Molim Vas da mi kazete da li je sigurno da s tim alarmom se vozim 500 km ili ne?

Hvala!!!!

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel ti se promjenio rad motora ??? Jesi li probao ugasiti auto da se sam resetira i opet upaliti hoce li opet upaliti gresku? Jer moze biti neaktivna greska a ako se ne ugasi sama od sebe onda ima nesto barem ja tako mislim. Jer meni se jednom u voznji javila Check injection i nikakvih nije bilo razlika u radu. Stao ugasio auto i nakon par min opet upalio i nista

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel ti se promjenio rad motora ??? Jesi li probao ugasiti auto da se sam resetira i opet upaliti hoce li opet upaliti gresku? Jer moze biti neaktivna greska a ako se ne ugasi sama od sebe onda ima nesto barem ja tako mislim. Jer meni se jednom u voznji javila Check injection i nikakvih nije bilo razlika u radu. Stao ugasio auto i nakon par min opet upalio i nista

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Ugasio jesam, ali nisam jos pokusao upalit. Kad ga upalim javit cu vam.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ugasio jesam, ali nisam jos pokusao upalit. Kad ga upalim javit cu vam.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

IZVJESTAJ:

Rad motora se nije promjenio. A nakon gasenja i cekanja od 2 sata, greska je jos prisutna. Bez obzira na gresku, ja cu krenuti na put u nedjelju jer moram kuci.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

IZVJESTAJ:Rad motora se nije promjenio. A nakon gasenja i cekanja od 2 sata, greska je jos prisutna. Bez obzira na gresku, ja cu krenuti na put u nedjelju jer moram kuci.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Sveznali google me prebacio na renault forum uk i tamo je neki lik pisao da je imao isti problem na scenicu 3 i da je bilo do "nekog senzora prije turbine" . Onda opet neki spominju da se ovo check cruise pali kad je upaljen tempomat . Jel kod tebe bio upaljen tempomat?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sveznali google me prebacio na renault forum uk i tamo je neki lik pisao da je imao isti problem na scenicu 3 i da je bilo do "nekog senzora prije turbine" . Onda opet neki spominju da se ovo check cruise pali kad je upaljen tempomat . Jel kod tebe bio upaljen tempomat?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Da bio je upaljen tempomat. Sto to znaci da mogu samo vozit tih 500 km?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Posto sam ja imao problem sa check injection i antipollution dok mi je ostao upaljen tempomat javila mi se na sec ta greška. Tada sam isao prema moru. Evo sad vec 3 tj ni antipollution ni injection a Cruise pogotovo...nista vise ne javlja. Iako ja znam gdje mi je problem na autu.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako radi normalno, normalno vuce, nema cudnih zvukova i ima normalnu potrosnju, teraj slobodno.

Link to comment
Share on other sites

Osim što ignoriram "Check antipolution sistem", zaj... me suvozačeva brava. Kad je otključan često se vrata mogu otvoriti samo iznutra ili tribam ponovo zaključat i otključat pa onda funkcionira.

I da, zaboravio pitat, ima li u Laguni upozorenje kad rikne koja žarulja, jer ako ima kod mene to ne funkcionira?!

 

Link to comment
Share on other sites

Tebe izgleda hebe onaj mehanizam unutar brave (plastični komad na koji naliježe zupčanik motorića brave). Ja sam srećom sve to davno prošao s mojom Lagunom 2, mislio sam da su na Laguni 3 taj problem riješili. Što se tiče upozorenja kad ode žarulja na Laguni 2 to postoji i kod mene radi. 

Link to comment
Share on other sites

Tebe izgleda hebe onaj mehanizam unutar brave (plastični komad na koji naliježe zupčanik motorića brave). Ja sam srećom sve to davno prošao s mojom Lagunom 2, mislio sam da su na Laguni 3 taj problem riješili. Što se tiče upozorenja kad ode žarulja na Laguni 2 to postoji i kod mene radi. 

Jbg... na Vectri sam ima ta upozorenja i kontrolu tlaka u gumama pa me malo razmazilo...;) Kako si riješio problem s vratima?

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je na L3, ali na L2 ima mali plastični komad (taj koji ode) posebno kupiti. Skinuo bravu rastavio je i promijenio taj komad, sad radi perfektno.

Link to comment
Share on other sites

Na laguni 3 nema upozorenja za zarulju kad pregori

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

Nema, ali kompjuter automobila pamti kao gresku, pri cemu ne obavestava na instrument tabli. Besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

Molim Vas sve za pomoc. Upalio mi se alarm CHECK INJECTION SYSTEM, CHECK CRUISE CONTROL. Molim Vas da mi kazete da li je sigurno da s tim alarmom se vozim 500 km ili ne?

Hvala!!!!

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Dragi svi koji ste me savjetovali ili samo u mislima bili uz mene, hvala Vam. Nakon sto sam se vratio kuci, Lagunu 3 (s velikim L), sam odvezao prijatelju koji ih poznaje kao svoj dlan. Nasao je " razlog prijave gresaka, ali ne i uzrok". Razlog su izgrizene instalacije, a uzrocnik je ostao nepoznat, da li je bio mis ili misica, ne zna se. Te prekinute instalacije su ostetile stazni remen, te zupcasti remen, koji je preskocio. Na svu srecu, motoru nije nista, te sam s takvim autom odradio jos 450 km bez problema.

Jos jednom VELIKO HVALA SVIMA SA FORUMA na savjetima, te je to jos jedan od razloga da ce RENAULT i u buduce biti "a car number one for me".

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.