Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Išao sam jučer istražiti situaciju, uzeo malog u kolica i po Golikovoj gor-dol! Odokativno, svaki drugi auto se klizao kod kočenja. Vidi se trag na cesti da je drek podloga.

Stoga, challenge za Internet - dođite na Koncarev parking, popijemo cugu na moj račun. Sjedamo u Vaša kola i idemo na Golikovu. Imamo tri ležeća i zavoj da me razoružate zimskim setom guma! :)

Šalu na stranu, naručio CC+, sutra ih oblačim na auto. Ne očekujem da se one neće klizati jer podloga je govno, ali ću biti na miru da imam top cjelogodišnje gume koje su po suhom i mokrom u samom vrhu svih guma. 

Kolega mi predložio da zamjenim prednje na zadnje, jer na ruku i oči su zadnje gume mekanije i manje oštećene. Ali tek onda bi potencirao s**nje da mi guza bježi, a ne prednji kraj. Što sad, što na snijegu ubuduće...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Posljednjih par dana sam imao priliku voziti na zimskim gumama Sibir snow i Lanvigator. 🤣

Jedan auto 1.3 jtd i 180 tkm, drugi fObija 1.0 i 60 tkm. Oba proklizavaju u trećoj na izlazu iz krivine kao da su s 200 KS, a pri kočenju ih ima u svim projekcijama. 🤣 A gume nove. 

cars driving GIF

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Gume su gore, prvi dojam je pozitivan (što se moglo i očekivati). Krećemo brojati kilometražu i kako se vozi! Thx svima posebno mata na topiku kojeg je održavao živim i informativnim.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma CC je super, ja da nemam ljeti puno jako brzih km na autoputu uzeo bi ih sigurno za Superb 4x4. Ovak me malo frka bilo da cu ih skurit A i imam ionak dva seta original 18' felgi pa ajde.. 

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Vuco said:

Gume su gore, prvi dojam je pozitivan (što se moglo i očekivati). Krećemo brojati kilometražu i kako se vozi! Thx svima posebno mata na topiku kojeg je održavao živim i informativnim.

Slobodno nastavi s dojmovima u Matinoj temi, vjerujem da ima zainteresiranih 👍

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Preporuka trgovine za gume kupit?
Trebam 205 60 16 ljetne. Po netu ima milijun trgovina pa da ne bauljam bezveze. Hvala.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

baš me zanima, meni mogu i te i 205/55, ove potonje su dosta jeftinije, ali mislim da bi se bilo udobnije voziti na 205/60 i nebi mi brzinomjer više pokazivao

Link to comment
Share on other sites

Ajmo brzinski trilema:

1. Uniroyal 205/60R16 92H RAINEXPERT 3

2. Fulda 205/60R16 EcoControl HP 92H

3. Continental 205/60R16 ECOCONTACT 5 92H

 

Nemojte sad bezveze mlatnut Continental jer je najpoznatiji a Fulda i Uniroyal nisu i te pametne savjete. Nešto iz iskistva i s mozgom me zanima. 

Gume idu na Grand Scenic 3.

Link to comment
Share on other sites

uniroyal buš po ljetu brzo "pojel" al obzirom da si na moru, može poslužiti i kao neka cjelogodišnja jer je mekana dugo..

ne brini zbog tih natpisa, pogotovo ak ti ih preporučuje netko tko broji svaku kap goriva u lipu.. ti natpisi su zastarjeli, danas je svaka guma u EU eco ak ima potrošnju goriva A ili B

ova conti je eko guma ali nema ništ drukčiji ceertifikat

dok uniroyal ima potrošnju C a držanje na mokrom A

Fulda također ali i držanje B

 

205-60-16-ljetne-uniroyal-rainexpert-3-dot0418-495kn-kom-slika-96386689.jpg

 

fulda.jpg

205-60-R-16-92H-Continental-EcoContact-5-extra-big-406-889.png

Edited by ivan.martinko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uniroyal je dobar, ali se troseeee brate mili!

Koliko ti je tezak Scenic? Jer ja na 1.600kg teskom autu nakon 1 sezone i ca. 10tkm moram se dobro cesati po glavi kako cu s njima izgurati 2 sezonu!

Guma je dobra, ali se za moj pojam prebrzo trosi i rekao sam da je NIKAD vise necu kupiti! I sta mi se dogodi, unistim jednu gumu i morao sam na kraju kupiti 2 (na istoj osovini) iste takve Uniroyalke. Druge 2 su mi bile predobre, da bih mijenjao sve 4 odjednom. Pa za ubit se.

Link to comment
Share on other sites

To trošenje i mene brine. Sad imam za Scenicu ljetne Pirelli P7 iz 2017 i razmišljam pomalo o zamjeni. Na cliu mi se pokazale odlične te uniroyalke, čak i po hladnom. Ali troše se po rubovima. Sve me strah što bi bilo s njima na tonu i pol teškom autu. I još nešto, uvijaju se mekane bočnice na tim gumama dosta. A na scenicu 205/60 visoka guma.

Na cliu evo 3. generacija zaredom kišnih uniroyalki, prvo imao neku preteču rainexperta, neki "rallye" nešto su se zvale, onda rainexpert zaboravio koja generacija i sada rainexport 3. Odlična za kišne sezone kakva bila ova jesen, a ceste po Istri pune vode, nema uređene bankine, nema grabe uz cestu, potoci teku...

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vip3141 said:

morao sam na kraju kupiti 2 (na istoj osovini) iste takve Uniroyalke

A zašto si ponovno kupio uniroyal? Mogao si i bilo koje druge. 

Link to comment
Share on other sites

Pa uzasno mi je na autu vidjeti razlicite gume, pogotovo na vecim colazama. Kod mene su te ljetne 18".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naručio sam na kraju Continental pa ko ga *ebe.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da,ekološki. Ne vozim stazu a van otoka ako odem,odem do Dubrovnika 130km. Na autocestu jednom u 5 godina.... Nadalje,nemam se šta opravdavat.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo Uniroyal ovo ljeto 185/55/15...

Po kisi su bolesno dobre. Sad koliko ce se istrositi po suhom s obzirom da su mekane... Ali ok, ja ionako ne radim puno previse km...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma trose se na bolidima od milijun konja..normalna voznja i trajaće dosta a kao što je već puno puta napisano drže odlično pogotovo po kiši.



Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

imal ih na modusu nove, brzo se trose u odnosu na druge, vozil sam ih manje od dve godine i bile su vec lagano za zamjenu u roku par mjeseci... dubinu profila nisam mjeril... e sad, da sam zadrzal auto stavil bi opet iste gume gore jer bolje nema za tu di sam ja...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Ma trose se na bolidima od milijun konja..normalna voznja i trajaće dosta ...



Nije istina. Evo ja sam primjer. Vozim prilicno penzionerski - autoput tempomat na 140, ostale ceste nesto sitno iznad ogranicenja.

Dakle isti vozac, auti slicni (2.0 diesel i jedan i drugi, podjednako kW, podjednako teski ...) i sa Conti Premium Contactom5 glatko izgurao 4 god. i 40tkm, a sa Uniroyalkama bit ce pitanje hocu uspjet 2 god i 20 tkm.

Mozda sam ja mrvicu specifican, zato sto mi je autoput i otvorena sigurno preko 80%, ali opet druge gume izdrze puno duze.
Link to comment
Share on other sites

ja sam ovdje dvojio umjesto rainsport-rainexpert i gy ultragrip prije godinu dana. dimenzija 205-55/16

odgovorili su me od rainsporta zbog mekane bočnice (ne kužim se al zvučalo je kao nedostatak.)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.