Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Zar ljudi kupuju poslovne gume? 

🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, petak said:

Zar ljudi kupuju poslovne gume? 

🤔

Poslovne gume za poslovne aute

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zar ljudi kupuju poslovne gume? 
[emoji848]
Ja sam skoro kupio Outlet gume. Ali premalo km radim godišnje.
A i premali popust za 5 godina stare, neupotrebljene gume.

Ima ljudi koji će se i tu naći. Uglavnom poslovni auti [emoji2][emoji2]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije htio Slovenac prodati felge bez guma pa sam uzeo sve u kompletu.
Puno se trguje rabljenim gumama.

Link to comment
Share on other sites

Gledam jučer na Citroen Nemo od prijatelja, zimske Sava Eskimo S3 gume s još prilično mesa. Kaže on možda ću ih nakon sezone baciti, čini mi se da im ima 5,6 godina, a i počele su se nekako mrviti. I stvarno, prstima možeš otkidati lamelice, bože sačuvaj ožiljaka i nedostajućih komadića na gaznoj površini. Ajde da vidimo DOT (on o tome pojma nema, nije baš u autosvijetu doma) kad ono piše 3912. Čestitam, rekoh, skoro 8 godina im je

Link to comment
Share on other sites

tražim/istražujem koju ću gumu uzeti za ljetni setup za folciku i naletim na Vredestein Ultrac Satin

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/vredestein-225-40-r-18-92y-ultrac-satin-xl/604618f8cf65213001bc417abbbc260e

ostao sam šokiran kad sam otvorio tyreviews 
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Ultrac-Satin.htm

Planirao sam uzeti Yokohamu Advan Fleva V701 jer sam njih imao na Hondi u 16" i bio sam prezadovoljan. Ali mislim da ću ovaj put probati Vredestein jer me ugodno iznenadila cijena s obzirom na ono šta nudi.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Krule said:

tražim/istražujem koju ću gumu uzeti za ljetni setup za folciku i naletim na Vredestein Ultrac Satin

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/vredestein-225-40-r-18-92y-ultrac-satin-xl/604618f8cf65213001bc417abbbc260e

ostao sam šokiran kad sam otvorio tyreviews 
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Ultrac-Satin.htm

Planirao sam uzeti Yokohamu Advan Fleva V701 jer sam njih imao na Hondi u 16" i bio sam prezadovoljan. Ali mislim da ću ovaj put probati Vredestein jer me ugodno iznenadila cijena s obzirom na ono šta nudi.

Vozio ju iza na 197, odlična guma, naprijed sam imao P4S, Vredestein nije posustajao za njom. Doduše bile su nove, a ja sam napravio s njim parsto km.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GTT said:

Vozio ju iza na 197, odlična guma, naprijed sam imao P4S, Vredestein nije posustajao za njom. Doduše bile su nove, a ja sam napravio s njim parsto km.

I ja nakon tebe jos par tisuca..

potvrdujem, iako je u “zivahnoj” voznji guzica znala proplesati...no tesko je reci koliko je tu do gume, a koliko do razigranosti tj koliko bi sa P4S na svim kotacima bilo drugacije.

u svakom slucaju bio sam zadovoljan, a P4S naprijed je ostavljala dojam da moze trpiti i vise nego sto 197 nudi.
 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam svojedobno gledao Vredestein, ali odustao sam jer sam vidio neke filmice di su se gume doslovno raspale, a i uzasno su teske kad ih se usporedi s ostalima.. Cijena bas i nije toliko niska. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 07. 03. 2020. at 21:19, petak said:

Zar ljudi kupuju poslovne gume? 

🤔

Da. Iza ljeta planiram prodati svoje Conti PremiumContact koje će tada imati tri odvožene sezone. Super guma, ali malo pretvrda za moj ukus.

Mislim da ću probati s Michelinom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Društvo, tko vozi ili ima iskustva sa gumama u 195/45 16?

Trebam kupiti nove gume i iskreno sam malo začuđen ponudom, pogotovo kod nas je slabo. Ima u Vulkalu Uniroyal Rainsport 5 i Dunlop SP Sport Blueresponse. Furlan ima Pirelli Nero GT, Proxes T1R i CF2. Ima tko kakvu preporuku i gdje kupiti? Nekako mi se izbor ne čini velik, nisam našao ni Pilot Sport 4 u toj dimenziji niti slično. 

Link to comment
Share on other sites

Ja vec godinama uzimam Uniroyal RS3 u 195/50/15 i 195/45/16 i ultra sam zadovoljan, sve se zna o njoj tako da nema potrebe ista govorit. 

Rs5 nisam probao jer su "nove" ali negdje sam ubrao da su po karakteristikama(drzanje) kao RS3 ali da bi trebale duze trajat. 

Ostale nisam probavao, ali ni izbor nije neki ludi. 

Link to comment
Share on other sites

A kaj uzeti u 195/45/15 dimenziji?  Ako netko uopce ima na autu tu dimenziju 🤦🏻‍♂️😁

Kaj bi bio best buy?  Nije mi bitno jel se trose brzo ili ne jer budu prije ostarile nego se potrosile s obzirom na to koliko se bude vozila 5ica😃

 

 

Edited by živac
Link to comment
Share on other sites

On 08. 03. 2020. at 16:30, Krule said:

tražim/istražujem koju ću gumu uzeti za ljetni setup za folciku i naletim na Vredestein Ultrac Satin

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/vredestein-225-40-r-18-92y-ultrac-satin-xl/604618f8cf65213001bc417abbbc260e

ostao sam šokiran kad sam otvorio tyreviews 
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Ultrac-Satin.htm

Planirao sam uzeti Yokohamu Advan Fleva V701 jer sam njih imao na Hondi u 16" i bio sam prezadovoljan. Ali mislim da ću ovaj put probati Vredestein jer me ugodno iznenadila cijena s obzirom na ono šta nudi.

 

 

Ja sam ju uzeo za svoj BMW u 225/45/17.

Takodjer pogledao testove i dobio nekoliko preporuka onih koji su imali doticaja sa tom markom i odlucio probati.

 

2020-04-18_03-14-04

 

2020-04-18_03-15-03

 

 

Zanimljivo, gumu je dizajnirao poznati design studio Giugaro sto i pise na samoj gumi. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se Twingo u narednom periodu ne proda investirao bih u felge i gume. Na postojeći ovjes s kojim je auto spušten i ukrućen dosta, s obzirom na relativno slabih 100 konja, bi li izbor 16 cola felgi i guma 195/45R16 bio overkill za njega? Ne gledam ništa ludo, felga po komadu je cca 7 do 7 i pol kila, više me muči nedostatak guma koje nisu XL i sama cijena gume u toj dimenziji. Razmišljam paralelno o 15 cola i 195/50R15 no gledajući na tuđim autima model felgi koji biram, baš mi se i ne sviđa 15 cola, djeluju ipak premalo.

Drugo pitanje bi se odnosilo na izbor guma, tražim nešto vrlo dobrih voznih karakteristika, dobre upravljivosti i odaziva na upravljaču s naglaskom na performanse ispred toga koliko gume mogu odvoziti. Vanjska buka mi isto ne igra značajnu ulogu. Volio bih gumu iz high performance/ultra high performance spektra, ne bi išao na premium touring gumu iako se uglavnom u toj dimenziji nude takve kao npr Bridgestone Turanza T005, Continental Eco/Premium contact 5 i 6, Goodyear Efficient Grip perfomance, itd. Razmatrao sam i Uniroyal Rainsport 5 ali nema baš nekih konkretnih iskustava po internetu ili testova, stariji Rainsport 3 je imao mekane bočnice, što je bilo slučaj i kod Dunlopa Sport Bluresponse koji sam imao prošlu sezonu i guma me razočarala po pitanju držanja ceste jako. 

Link to comment
Share on other sites

Na RS 133 su ugradivane 17 cola tvornicki, tak da mislim da ne bi trebao imat problema s 16...

Link to comment
Share on other sites

Ok...a model gume? Vidim da se raspituju par postova iznad lege za Uniroyal Rainsport 5? Kakve su bile Michelin Pilot Sport 3? 

On 14. 04. 2020. at 9:36, GTT said:

Društvo, tko vozi ili ima iskustva sa gumama u 195/45 16?

Trebam kupiti nove gume i iskreno sam malo začuđen ponudom, pogotovo kod nas je slabo. Ima u Vulkalu Uniroyal Rainsport 5 i Dunlop SP Sport Blueresponse. Furlan ima Pirelli Nero GT, Proxes T1R i CF2. Ima tko kakvu preporuku i gdje kupiti? Nekako mi se izbor ne čini velik, nisam našao ni Pilot Sport 4 u toj dimenziji niti slično. 

Nemoj Dunlop, mene je razočarala jako koliko su mekane bočnice a baš sam išao prema Dunlopu jer slovi kao jedna od najboljih guma. Goodyear mi izgleda skoro pa identično Dunlopu a pošto su ista grupacija...moglo bi biti i isto razočaranje 🤔

Edited by Black.Tip
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naručio sam Uniroyal Rainsport 5 gume. Dimenzija 195/45R16 84V. Jedna od oznaka u nazivu gume je XL što je pretpostavljam u svrhu toga da je ojačana za veću nosivost. U imenu ima još oznaka FR za koju ne mogu naći što znači? Vidio sam još nekoliko guma s tom oznakom, npr Barum Bravuris 5... run flat gume su pod oznakom RFT koliko znam.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj rub koji stiti felgu

FR - (Felgen Ripen), rim protection against mechanical damage. 
tyre has a raised rubber bead running along the outside edge of the rim that offers damage protection.bd9dbc70e28473fe24e97915b113a984.jpg

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Baš me zanima kako će to ići uz moj rub felge. Slika je informativna. Felge imaju tvornički ostavljeno ruba za zaštitu u slučaju da dođe do manjeg oštećenja da se rub lakše sanira.

$_86.jpeg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.