Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

FK510

kako god, preksutra mi dolaze pa cemo vidjet kakve su

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam pametan kaj bi preporucio ujaku od 70 godina koji je njezan vozac i vozi Volvo S60 T4 2011. Imao je na moju preporuku do lani zadnjih 5 godina Uniroyal RS3 ali veli da su mu nakon 2 sezone postale jako bucne sto me bas cudi jer sam i ja imao iste, doduse prodao sam auto s njima nakon 2 sezone.. Ne radi puno km. Bitno mu je da je udobna i trajna guma i da ne izgubi kvalitetu brzo, a da nije preskupa. Ja znam sto bi kupio da dam na njegovom mjestu ali to ne zeli toliko platit. Gleda Nexen SU4 ili SU1, nisam skroz siguran, mozda Fuldu i tak. 

Ak imate kaj pametno za preporucit bio bi zahvalan 😀

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

On 28. 04. 2020. at 18:12, Ruske said:

FK510

kako god, preksutra mi dolaze pa cemo vidjet kakve su

zaboravio napisat par rijeci, nakon 50tak km sam izgulio tvrdji sloj od stajanja, sad su odlicne...drze fino, po kisi nisam imao jos problema...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Javi kad ti se Uniroyal krene trošiti jesi li pokrio i što si pokrio... :lool: U životu nisam vidio gumu koju podereš doslovno u par tisuća km kao Uniroyal... Na oko se troši...
Ne znam kako se ti to vozis. Ja sa prvim setom RS3 napravio cca 30 tisuca (4 sezone) . S drugim oko 25 (ovo je 3 sezona) i racunam da ce izdrzat i iducu sezonu
A drze ko zalijepljene
Link to comment
Share on other sites

Voziš li se jako ili slabo do umjereno s povremenim intervalima brze i žestoke vožnje?

2 hours ago, 98ztom said:

Za gumu srednje klase, samo pohvale.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to je relativno... Za mene je to većinom umjerena vožnja sa povremenim intervalima brže vožnje, dok bi za neke to konstantno bila brza vožnja.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ekipa koliko vjerujete onoj naljepnici na gumama? Onoj gdje pise od A do G za gorivo, od A do F za drzanje na mokroj cesti i buka.

Konkretno trenutno sam u potrazi za zimskim gumama.

Sve mi nesto cudno. U premium klasi guma, ima jedna guma sa A za mokro drzanje, ali je 71db. Opcenito za markirane gume (Markenreifen) nadje jos jednu, i ta je tisa 69db,  Ostalo sto gledam tesko da prelazi B za po mokrom. Koliko to uopce ima smisla gledati?

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam čuo da proizvođač sam stavlja te markice i da nema kontrole od nekoga pa mogu stavljati sto ih volja.
Suludo je da po tome neke premium imaju lošije ocjene od nekih za koje skoro nisam čuo.

Link to comment
Share on other sites

Ako je tako onda koja korist od toga?

Konkretno trebam za Corollu zimske gume. Hoću odlično držanje po mokrom i hoću da budu tihe. Dimenzija je popularna 205/55R16. Gledao sam na reifen.com...

Sve mi se čini da neće biti lako izabrati.

Link to comment
Share on other sites

A vidi da je čudna dimenzija imaš izbor dobra, loša, najgora i to je to. Ovako je prevelik :)

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Domba said:

Ekipa koliko vjerujete onoj naljepnici na gumama? Onoj gdje pise od A do G za gorivo, od A do F za drzanje na mokroj cesti i buka.

Konkretno trenutno sam u potrazi za zimskim gumama.

Sve mi nesto cudno. U premium klasi guma, ima jedna guma sa A za mokro drzanje, ali je 71db. Opcenito za markirane gume (Markenreifen) nadje jos jednu, i ta je tisa 69db,  Ostalo sto gledam tesko da prelazi B za po mokrom. Koliko to uopce ima smisla gledati?

Haha, ma daj, pa najpopularnije gume u Hrvata, Sava Eskimo S3 ima trakciju, potrosnju i temperaturu A. To je samo marketing. 

Link to comment
Share on other sites

Ako je tako onda koja korist od toga?
Konkretno trebam za Corollu zimske gume. Hoću odlično držanje po mokrom i hoću da budu tihe. Dimenzija je popularna 205/55R16. Gledao sam na reifen.com...
Sve mi se čini da neće biti lako izabrati.
Goodyear ultragrip ili conti wintercontact.
Nemas se sta puno misliti. Razlika izmedu njih i negih cunga lunga je valjda kunu dnevno
Link to comment
Share on other sites

Dunlop Wintersport5 ili GY ultragrip performance... inače odlično držanje i niska buka nisu baš prijatelji.. a ove dvije gume zato što imaju poboljšani aquaplaning resistance sa 2 uzdužna kanala..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam 205/55/16 ts860, evo 3 sezona ce sada i zadovoljan sam, a ljetne sam uzeo uniroyal rs3, znaci ubio je za jednu sezonu, najvise rubovi osli, naravno kako su vozene nije ni cudo

Link to comment
Share on other sites

Gledam gume za Lagunu, 225/45/18 i imam dvojubu, da li Dunlop Wintersport 5, ili Bridgestone Blizzak LM 005. Nasao sam ih za praktično istu cijenu od cca 1.000 kn po komadu. Vidim da je Bridgestone pobijedio na ADAC testu ove godine, doduše u dimenziji 205/55/16. Dunlop je isto super prošao, a čini mi se da je on i konstanta već dosta godina, dok mi se (barem prema testovima) čini da je Bridgestone dosta oscilirao. Imao sam Dunlopov Wintersport 3d i sjećam ih se kao super guma. Cijenio bih prijedloge i iskustva, ako ih netko ima s ovim gumama.

Link to comment
Share on other sites

On 27. 09. 2020. at 17:06, MB110 said:

Gledam gume za Lagunu, 225/45/18 i imam dvojubu, da li Dunlop Wintersport 5, ili Bridgestone Blizzak LM 005. Nasao sam ih za praktično istu cijenu od cca 1.000 kn po komadu. Vidim da je Bridgestone pobijedio na ADAC testu ove godine, doduše u dimenziji 205/55/16. Dunlop je isto super prošao, a čini mi se da je on i konstanta već dosta godina, dok mi se (barem prema testovima) čini da je Bridgestone dosta oscilirao. Imao sam Dunlopov Wintersport 3d i sjećam ih se kao super guma. Cijenio bih prijedloge i iskustva, ako ih netko ima s ovim gumama.

imam ja na svom GTI-u te dunlopice u 225/40/18..meni bile sasvim dobre kao zimske gume

Edited by Krule
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.