Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

3 hours ago, Alen said:

Meni se na clio dci bolidu od 65KS rainexpert potrošile prilično po rubovima.
 

U Istri su svi na Uniroyalkama 😂

Moj ima 60 KS... pa ćemo vidjeti..

Link to comment
Share on other sites

Evo sad bas dosao doma, magla i - 2 stupnja vani, uspio sam na Dzamiji dozivit da su mi malo proklizale GY PerformanceGrip zimske na Superbu, i to bez gasa, cudo kak je sklisko! Sa Savama na Meganu ili CC na Laguni bi to bilo daleko vece proklizavanje, ovak su pustile samo par cm, zaista odlicne gume. Auto se na njima ponasa inace kao tenk, pogotovo u kombi s 4x4.. Stare su godinu dana i imaju mozda 5-6 tkm, ako i toliko. Stavio sam ih u sijecnju prosle godine. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Max said:

Evo sad bas dosao doma, magla i - 2 stupnja vani, uspio sam na Dzamiji dozivit da su mi malo proklizale GY PerformanceGrip zimske na Superbu, i to bez gasa, cudo kak je sklisko! Sa Savama na Meganu ili CC na Laguni bi to bilo daleko vece proklizavanje, ovak su pustile samo par cm, zaista odlicne gume. Auto se na njima ponasa inace kao tenk, pogotovo u kombi s 4x4.. Stare su godinu dana i imaju mozda 5-6 tkm, ako i toliko. Stavio sam ih u sijecnju prosle godine. 

Mislim da i tvrđi ovjes kod Škode radi razliku kod ovakvih situacija. Prebacivanje težine je manje, bolji kontakt sa podlogom pa i više gripa. Megane i Laguna su sigurno udobije, ali vjerojatno i više ljuljaju. Moj megane je valjda kod terenac, koliko je udaljen od podloge i kad gledaš koliko ima mjesta pod blatobranom :D 

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

A gle, i Suoerb je odignut od podloge jer je 4x4, visi je od obicnog al ne znam tocno koliko. Stvar je u gumama, npr. Meg na ljetnim GY drzi odlicno, naravno, u granicama prednjeg pogona. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pitanje... Na Laguni nigdje nemam naljepnicu na koliko se pumpaju gume...ima netko 205/60R16 i n koliko ih pumpate??

Poslano sa mog 5024D_EEA koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod mene stoji za prednje 2.2, a stražnje 2.1 bar. Čini mi se malo nisko, ali tak je navedeno za sve 3 dimenzije.

IMG_20200109_155500.thumb.jpg.51f8ad3a50b04bd3ba99fe3e3d258d3b.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 23. 01. 2020. at 22:31, Max said:

Evo sad bas dosao doma, magla i - 2 stupnja vani, uspio sam na Dzamiji dozivit da su mi malo proklizale GY PerformanceGrip zimske na Superbu, i to bez gasa, cudo kak je sklisko! Sa Savama na Meganu ili CC na Laguni bi to bilo daleko vece proklizavanje, ovak su pustile samo par cm, zaista odlicne gume. Auto se na njima ponasa inace kao tenk, pogotovo u kombi s 4x4.. Stare su godinu dana i imaju mozda 5-6 tkm, ako i toliko. Stavio sam ih u sijecnju prosle godine. 

GY i Sava se ne mogu uspoređivati :) Sa Octaviom nikad ne znam na čemu sam. Imam osjećaj da bočno drži kao na tračnicama, a onda odjednom osjetim inerciju i težinu šasije kada legano ode po boku ili si produlji preko nosa. Nikako da dobijem osjećaj za zavoj u tom autu.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje... Na Laguni nigdje nemam naljepnicu na koliko se pumpaju gume...ima netko 205/60R16 i n koliko ih pumpate??

Poslano sa mog 5024D_EEA koristeći Tapatalk


2.4 - 2.3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To je Sava eskimo HP2?

Da nije problem u visokim temperaturama?

Moje zimske na krstarici su se ovu "zimu" toliko isprpale da je to nevjerojatno, još mjesec dana će izdržati, ali su jako propale u odnosu na ovu jesen kad sam ih stavio. Doduše ima im i godina. Ali temperature su više proljetne nego zimske. Vjerujem da to dosta utječe na problem propadanja lamena na gumama

Link to comment
Share on other sites

To je istina, ali nisu bas tak puno km napravile ove zime, mozda 3500km. I to uglavnom lagane voznje po gradu. Ocito im je rok trajanja 4 godine. Sava HP2 

Link to comment
Share on other sites

Nisu ni moje. Nekih 6500 kn od 12 mjeseca. Uglavnom lokalna vožnja, Šibenik. Zadar, Split sve magistrala. Jedan izlet do Rijeke autoputom.

Goodyear ultragrip 8 Performance dot 3314. Kod mene su napravile ukupno 34000 km, godinu dana ih je vozio prijašnji vlasnik

Link to comment
Share on other sites

5 godina su stare. A nije da su baš stajale u skladištu.
To.je sve normalno

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 25. 02. 2020. at 11:31, petak said:

Nisu ni moje. Nekih 6500 kn od 12 mjeseca. Uglavnom lokalna vožnja, Šibenik. Zadar, Split sve magistrala. Jedan izlet do Rijeke autoputom.

Goodyear ultragrip 8 Performance dot 3314. Kod mene su napravile ukupno 34000 km, godinu dana ih je vozio prijašnji vlasnik

Na tom autu je to solidna km u lokalu. 

Link to comment
Share on other sites

To mi je neki prosjek za zimske mjesece. Cca 8000km  od 12 do 4 mjeseca.

Godišnje cca 20-22tkm.

Uglavnom, krstarica se vozi. Nije parkirana!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam dilemu možda i trilemu :tup:

Radi se o ljtnim gumama 225/50-17

Sa autom dobio sam Bridgestone Potenza S001, DOT 4016, 2kom - 6mm, 2 kom-7.5mm.

Kupio sa felgama Michelin Primacy 4, DOT 3719, sve 4- 6mm profila.

Ove 2 gume nisu u istoj klasi (sport vs touring) , gledanje testova nije puno razjasnilo. Obje gume nisu nešto posebno, na mokrom kočenju neka sredina, buka srednja itd.

1. dilema: koju od ovih ostaviti?

2. trilema: prodat obje i kupit Conti PremiumContact 6?

Lastane :help:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve lijepo potroši, izvozaj. Nećeš osjetit razliku prema continentalu. Nakon toga nove koje oces

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mata73 ustvari je jednostavno. Prodati ova dva rabljena seta guma i kupiti novi set Continental PremiumContact 6 :) Ne nužno tim redosljedom :D 

Edited by GTT
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Imam i ja jednu mozgalicu...
Između Michelin Pilot Sport 4, Michelin Pilot Super Sport, Pirelli P Zero, Conti premium contact, conti Sport contact, Dunlop sportmaxx rt2, Goodyear što odabrati?
Dimenzija je 205 40 18.

Link to comment
Share on other sites

Stari ne mozes omanut. To tj je kk da uđeš u klub pun dobrih komada. Nijedna nije losa, samo biraš. Nije da bus vozio po pisti [emoji2][emoji2]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BorisL said:

Imam i ja jednu mozgalicu...
Između Michelin Pilot Sport 4, Michelin Pilot Super Sport, Pirelli P Zero, Conti premium contact, conti Sport contact, Dunlop sportmaxx rt2, Goodyear što odabrati?
Dimenzija je 205 40 18.

Bježi od contija, super drži guma, al se troši gore od putra. Mislim da s michelinom nemreš fulat. I to ps4 za svaki dan, top guma. 

Link to comment
Share on other sites

@mata73 Dobro kaze GTT, sve prodaj i kupi PC6, jos bu ti i ostalo love za tank nafte 😀 Vjerojatno te Michelin nisu lose ali ja ipak nekak vise vjerujem novim gumama, nikad ne znas di ih je ovaj prije i kako vozio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.