Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Nisam znao, valjda je slika na web stranici Japan Racinga od tih većih colaža. Kako bilo, dobro dođe takva guma koja štiti rub felge.

Link to comment
Share on other sites

Nisu malo tvrđe ove XL?

Gledao sam jednom cjenike i čak su nešto jeftinije bile od onih bez te oznake, čudno.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam jesu li tvrđe, možda konstrukcijski zbog veće nosivosti. Nisam do sada imao iskustva sa XL gumama.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alen said:

Nisu malo tvrđe ove XL?

Gledao sam jednom cjenike i čak su nešto jeftinije bile od onih bez te oznake, čudno.

 

4 hours ago, Black.Tip said:

Ne znam jesu li tvrđe, možda konstrukcijski zbog veće nosivosti. Nisam do sada imao iskustva sa XL gumama.

Jesu dosta su "tvrđe"bocnice jer imaju vecu nosivost tako da kad guma poprilicno izduši nemozes opticki primjetit da je praznija..Razlika izmedju 1 i 2 bara je tesko uocljiva golim okom...

Edited by macak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, macak said:

Razlika izmedju 1 i 2 bara je tesko uocljiva golim okom...

Hmmm, u kojem profilu?

Link to comment
Share on other sites

evo danas uocio ogromnu razliku izmedu 2.5 i 2 bara na 225 35 19 gumi...

nego, kad smo kod guma, ima li itko ili zna ikoga tko ima falken fk 510? gledao sam reviewove, ali zanima me iz 1. ruke...u gore navedenoj dimenziji 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, direstraits said:

Hmmm, u kojem profilu?

60.A mogu mislit sta je na nizim...Nesto izmedu run flat I obicne gume je XL.Cak sam negdi naisa na info sad dali je tocna da sve ispod 45 su "XL"...

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, direstraits said:

Tu se već primijeti razlika. 😉

Je primjeti se jer auto pliva ali opticki ko neide za tim i nema "sluha"tesko...0.4-0.7 da skuzi..Nemoj ubrajat nas fanatike. Za neke stvari...

Edited by macak
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macak said:

60.A mogu mislit sta je na nizim...Nesto izmedu run flat I obicne gume je XL.Cak sam negdi naisa na info sad dali je tocna da sve ispod 45 su "XL"...

taj info sam i ja uhvatio

Link to comment
Share on other sites

U 195/45R16 je gotovo nemoguće naći gumu dobrih karakteristika i voznih osobina a da nije XL. Osim ako se želi izdvojiti oko stotinjak eura po komadu. Ja svoje sve gume punim dušikom i redovito kontroliram pa se oko toga ne brinem da bi samo tako ispustila od stajanja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Black.Tip said:

U 195/45R16 je gotovo nemoguće naći gumu dobrih karakteristika i voznih osobina a da nije XL. Osim ako se želi izdvojiti oko stotinjak eura po komadu. Ja svoje sve gume punim dušikom i redovito kontroliram pa se oko toga ne brinem da bi samo tako ispustila od stajanja.

Imaš Pilot Sport 3, ja ih sad uzeo i dobio ih za 800kn komad, za tu gumu super cijena, jer bolje cestovne u toj dimenziji nema... 

Link to comment
Share on other sites

Za razliku u cijeni između tvog Michelina i mog Uniroyala sam si pokrio jednu novu alu felgu...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Black.Tip said:

Za razliku u cijeni između tvog Michelina i mog Uniroyala sam si pokrio jednu novu alu felgu...

Javi kad ti se Uniroyal krene trošiti jesi li pokrio i što si pokrio... :lool: U životu nisam vidio gumu koju podereš doslovno u par tisuća km kao Uniroyal... Na oko se troši...

Edited by GTT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam uzeo Rainsport 3, uzeo sam novi Rainsport 5 koji s time više nema problema frende

Link to comment
Share on other sites

Just now, Black.Tip said:

Nisam uzeo Rainsport 3, uzeo sam novi Rainsport 5 koji s time više nema problema frende

Super “frende”, javi kak ide s njima, jer sam ih i ja gledao i dobio savjet od nekih gumara da je problem smanjen, ali ni blizu uklonjen, pa ti sad vidi.

Link to comment
Share on other sites

Ako ih na Twingu poderem tako brzo kako kažeš, častim te s pivom i čevapima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Black.Tip said:

Ako ih na Twingu poderem tako brzo kako kažeš, častim te s pivom i čevapima.

Onda se ne voziš kako spada 😛

Link to comment
Share on other sites

evo danas uocio ogromnu razliku izmedu 2.5 i 2 bara na 225 35 19 gumi...
nego, kad smo kod guma, ima li itko ili zna ikoga tko ima falken fk 510? gledao sam reviewove, ali zanima me iz 1. ruke...u gore navedenoj dimenziji 
Imao sam prije dosta godina Falken gume al sam zaboravio model, jbt kak je to drzalo cestu, to nije bilo istina, ko da se guma lijepila za cestu!
Sad sam bio bas nedavno oko tih guma nekaj kombinirao i gledao Falken i nije mi se sviđalo to sto su u naziv ubacili ECO pa sam odustao od Falkena... na kraju uzeo Michelin ps4
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozio sam Falken na 206 RC novi, ubij me koji (to je bilo davno) i guma je bila fantasticna. Falken je dobar, samo nije toliko zastupljen bio kod nas, pa ljudi nisu toliko upoznati s njim.

Link to comment
Share on other sites

Falken FK452 u 225/35R19? Pitao bi legu jesu to te na kojima se vozio ko po tračnicama sa Meganom GTom...no nažalost u buksi je i ima pravo samo dvije posjete na mjesec xD

Edited by Black.Tip
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.