Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

kome se ne gleda test od početka može i od ovog vremena dolje.

Iako su uvjeti i test ekstremni, ali Bridgeston križam sa liste poželjnih

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Da da. I ja isto. Nije mi krivo što se brzo troši, kupio sam ju jer je na prvim testovima bila bolja od PS4, pa hajde da probam. Problem je što nakon samo par mjeseci postaje totalno neupotrebljiva. Grip u normalnim uvjetima 0 bodova. E sad, je li što kolega kaže možda do toga gdje je proizvedena, ne znam. Baš ću pogledati piše li gdje. 

Jedino ne znam hoću li ih stavljati sada za mjesec-dva opet ili ću kupiti neke druge, i ako da koje.

Edited by VedranSB
Link to comment
Share on other sites

Ima li ikakve veze ako uzmem gume sa indeksom brzine koji je mom autu nedostižan? Guma koja ide do 240km/h je jeftinija od one koja ide do 210km/h. Čini mi se da je svejedno jer Clio ne ide ni 190km/h koliko je deklarirano za njegov indeks T, ali ovo je ipak 2 razreda iznad pa radije pitam.

 

image.thumb.png.1a46c9b3b35f539bc2923a2bd17da35b.png

Link to comment
Share on other sites

@borny gume koje imaju veci index brzine su tvornicki bolje balansirane. Tako da moze biti samo bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Našao iste kakve sam imao, GY Efficientgrip Performance - zaštita felge, dot 4921, 82H, cijena prihvatljiva. 

@riceburner Nešto mi zvoni da je T što ima i smisla obzirom da ga ni na laganoj nizbrdici na AC nisam uspio natjerati preko 175km/h po GPS-u. Sa 4 osobe, nešto prtljage, ravnom cestom i bez klime ni makac preko 155km/h. Smijeh :laugh: Svejedno mi ustvari, glavno da mogu i ove veće indekse uzimati.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, borny said:

Našao iste kakve sam imao, GY Efficientgrip Performance - zaštita felge, dot 4921, 82H, cijena prihvatljiva. 

@riceburner Nešto mi zvoni da je T što ima i smisla obzirom da ga ni na laganoj nizbrdici na AC nisam uspio natjerati preko 175km/h po GPS-u. Sa 4 osobe, nešto prtljage, ravnom cestom i bez klime ni makac preko 155km/h. Smijeh :laugh: Svejedno mi ustvari, glavno da mogu i ove veće indekse uzimati.

cek, tvornicki je na 14 ili 15? ako je 14 onda postoji mogucnost da je T, cliaci sa 15 su homologirani na H zbog sporta...

recimo primjer  Kodiaq, napravili su homologaciju prema vRSu tak da su svi na V homologirani i naravno radi kaska moras uzet gumu do 270 kmh i za osnovni benzinac :rtfm::wall:  dobro je jedino za stylere jer mogu stavit 20" na osnovnog benzinca bez atesta ikakvog :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ima li ikakve veze ako uzmem gume sa indeksom brzine koji je mom autu nedostižan? Guma koja ide do 240km/h je jeftinija od one koja ide do 210km/h. Čini mi se da je svejedno jer Clio ne ide ni 190km/h koliko je deklarirano za njegov indeks T, ali ovo je ipak 2 razreda iznad pa radije pitam.
 
image.thumb.png.1a46c9b3b35f539bc2923a2bd17da35b.png

Gume s vecim indexom brzine su u pravilu tvrđe i brže postanu valjak
Link to comment
Share on other sites

postoje no name gume koje su kvalitetne, samo kaj je problem kod nas svih (osim izuzetaka) kojima se neda istraživati i možda riskirati za takvu gumu pa odmah uzme neki premium brand koji ne mora nužno biti dobar (hint: bridgestone) 

ja sam evo na Dunlopu već treću sezonu (zimske). Dunlop ljetne su odradile već dvije sezone, koje su plaćene 600kn po komadu na nekoj akciji. Nisam primjetio nikakve probleme, ripna je postojana, na oba seta.

Link to comment
Share on other sites

@riceburner Tvornički je 175/65/14 i 185/55/15, dodatno upisane 195/50/15 i 195/45/16. Neću stavljat 16" :zubo:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ja se ravnam prema 235 35 19 gumama, a ne onim tockovima od 16-17 cola...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E sad, tko je u zabludi? Mi koji na manje dimenzije stavljamo top gume ili ti koji na stavljaš 19" čang-šlang gume od 500kn/kom? Svjesno sam odabrao jeftiniji auto koji ću održavati i voziti kak spada, a ne ko kolega uzeti rabljenu Insigniu sa 245/45/18 gumama (do tada vozio Punta iz 2001.g) i onda tražiti rabljene gume jer su nove skupe.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 07. 02. 2022. at 20:14, frenchkey said:

Bridgeston križam sa liste poželjnih

Znači nećeš sa scenicom po grobniku jurit na briđstounu. 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, borny said:

@riceburner  Neću stavljat 16" :zubo:

a jesi neki Ćuner :rtfm: odi kupi Škodu da se Sara vozi u poštenom autu, a ne u Renfaultu sa 14 kotaćićkima i Performans gumama... :fuck:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Krule said:

postoje no name gume koje su kvalitetne, samo kaj je problem kod nas svih (osim izuzetaka) kojima se neda istraživati i možda riskirati za takvu gumu pa odmah uzme neki premium brand koji ne mora nužno biti dobar (hint: bridgestone) 

ja sam evo na Dunlopu već treću sezonu (zimske). Dunlop ljetne su odradile već dvije sezone, koje su plaćene 600kn po komadu na nekoj akciji. Nisam primjetio nikakve probleme, ripna je postojana, na oba seta.

Sad ispada da su Dunlop no name gume 🙂

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s kolegom Borny. Triba se pokriti koliko je lancun dug. Uzmi rainexper uniroyal. Ja sam ju vozio u dvije dimenzije i zaista za te novce best buy. S Fordom mi je došao Pirelli p7. Izvrsna guma. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, borny said:

E sad, tko je u zabludi? Mi koji na manje dimenzije stavljamo top gume ili ti koji na stavljaš 19" čang-šlang gume od 500kn/kom? Svjesno sam odabrao jeftiniji auto koji ću održavati i voziti kak spada, a ne ko kolega uzeti rabljenu Insigniu sa 245/45/18 gumama (do tada vozio Punta iz 2001.g) i onda tražiti rabljene gume jer su nove skupe.

 

true 👍 bolje lova na računu nego ulupana u auto :)

Link to comment
Share on other sites

ja se držim Ventus primea 3, zadovoljava moje potrebe. Bridgestone nisam nikad imao, a čini mi se i da neću. Conti, michelin i sl. možda ako ispadne dobra cijena, ali ne eco ni energy.

Sin recimo nema izbora prevelikog u 19''. Ali on si može priuštiti gumu od 1300 kn, ja ne

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, borny said:

ili ti koji na stavljaš 19" čang-šlang

ja imm bridgestone S005, neznam o kojim cang slang pricas

Link to comment
Share on other sites

On 05. 02. 2022. at 18:55, riceburner said:

poznanik iskrcao 60k eur za novi Audi i dobio je govno od hankuka gore, na slinavom pri kretanju i malo jacem rotoru lampice blinkaju ko na bozicnom drvcu...

ja kad sam narucivao novi auto prodavac se cudio da zakaj bi skidao novi hankuk i stavljao conti sport contact na auto, da guma ima A+ za potrosnju goriva, a Conti ima C...

gledam u salonu Kodiaq od skoro 400k kn to govno od hankuka gore...

 

Ne kuzim što fali Hankooku? A bome taj kodiaq i nije neki performans auto da mu treba pilot sport. Evo prošli vikend sam sa hankook zimuljama se vozio od Našica do Sl.Broda preko Čaglina Ruševa sa tim hankook zimuljama volim se brze provozati po zavojima pa sam svega doživio od Golfa V koji me pokušao pratit jer sam ga pretekao na ravnom, do stare E36 kojom je lik sjekao svaki mogući zavoj jer je mislio da se trkam sa njim dok sam vozio u svojoj traci lagano za njim. I gume se stvarno dobro drže svaka preporuka 👍

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Ventus 3 su odlične gume. Dali na Kojaku dolaze kakve eco verzije?

ako imas srece u 18 i vecim dobis S1 Evo 3 K127A, na 17 se dobiva iskljucivo Ventus Prime 3x K125A...

 

1 hour ago, Display said:

Ne kuzim što fali Hankooku?

Fali da iskrcas 450 000 kn audi ili 400 000kn skoda i onda ne dobis neku premium marku gume nego hankook...

ajd da ju dobim na daciji , ali na autima od 400k kn na vise ocekujem bolju gumu...

Link to comment
Share on other sites

Jučer fotkano. Od čega se ovako poderu lamelice?
Zimske save HP2, kupio 2018. Bile na snijegu dvije zime, ovo im je 4. sezona s time da ih ne vozim previše zadnje dvije. Mislim da ih ubija ovo toplo vrijeme, vani jučer bilo 10-15°C i sunčano.c908469f0902d6859a511ceeb2755ffb.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.