Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

U fazi sam kupnje novih ljetnih guma u dimenziji 185/60-15H. Po stranim testovima gledajući najviše mi se dopala Dunlop Blue Response. S montažom i balansiranjem bi me došla za keš 570 kn komad ovdje u Splitu.

Stare gume Michelin ES još nisu došle do graničnika potrošnje, dakle šara još kupi kamenčiće :bigl:

Ali na moju sramotu, pogledah u rokovnik u koji upisujem sve što mijenjam na autu i ugledah slijedeće:

03.03.2010. 232.000 km kupio 4 nove Michelin ES, DOT 4809

 

Danas je 09.10.2014., na satu je 325.000 km:buum:  

 

Da čekam još 7.000 km da bude okrugli broj ili da mijenjam što prije?  :luda: 

Link to comment
Share on other sites

Ti si ko moj prijatelj. Napravio 120k km na Michelinkama i prodao ih za 300km. Znadeš najbolje kako odvode vodu, pa se ravnaj po tome.

Link to comment
Share on other sites

samo jedno kratko pitanje, sto mislite o gumama - Vredestein snowtrack 3

165 65 14 za Clio 2 Ph1?

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Vredestein cjelogodišnje, nisu bile loše. Ali koliko vidim u tvojoj dimenziji je Goodyear Ultragrip 15-ak kuna skuplji pa bih radije uzeo dokazano dobru gumu. 

Link to comment
Share on other sites

U fazi sam kupnje novih ljetnih guma u dimenziji 185/60-15H. Po stranim testovima gledajući najviše mi se dopala Dunlop Blue Response. S montažom i balansiranjem bi me došla za keš 570 kn komad ovdje u Splitu.

Stare gume Michelin ES još nisu došle do graničnika potrošnje, dakle šara još kupi kamenčiće :bigl:

Ali na moju sramotu, pogledah u rokovnik u koji upisujem sve što mijenjam na autu i ugledah slijedeće:

03.03.2010. 232.000 km kupio 4 nove Michelin ES, DOT 4809

 

Danas je 09.10.2014., na satu je 325.000 km:buum:  

 

Da čekam još 7.000 km da bude okrugli broj ili da mijenjam što prije?  :luda: 

da nemaš michelin nebi ziher toliko napravio :)

ak ćeš htjet javi pa ti ja malo provjerim cijene

 

samo jedno kratko pitanje, sto mislite o gumama - Vredestein snowtrack 3

165 65 14 za Clio 2 Ph1?

dobre su vredestein

 
 

Imao sam Vredestein cjelogodišnje, nisu bile loše. Ali koliko vidim u tvojoj dimenziji je Goodyear Ultragrip 15-ak kuna skuplji pa bih radije uzeo dokazano dobru gumu. 

ako su malko samo skuplje onda bolje gy....

Link to comment
Share on other sites

Malo mi je dimenzija skupa, ali evo zanima me Dunlop BR. Druga je na testovima, tiša od konkurencije, jedino se malo jače troši, što mi u biti i odgovara nakon nepoderivog Michelina

Link to comment
Share on other sites

Zimske su mi vec u banani GY UG7.

Preporuka za neke odlicne gume u dimenziji 175 65 14?

 

Gledam cijene u lasicu, i za 50€ se da nac jako dobra guma..

E sad pitanje je koja bi zadovoljavala uvjete (snijeg, bljuzga, mokra cesta, kocenje po mokrom i sve kaj idu iz te uvjete)

Link to comment
Share on other sites

/

budi sretan što nema/š ili  dimenziju 185 55 15, ona je još skuplja :)

mislim se preći na 185/65 ili 195/50 

Sovim prvim bi izgledao kao koza pa više naginjem na 195

Link to comment
Share on other sites

gledah ti za gume....

nekih par desetina kuna bi mogao jeftinije što ti je neisplativo.

jesi razmišljao možda uzeti savu ili kleber ili uniroyal?

nisu loše gume nikako

185 65 15 nikako nebi preporučio.

previsoka ziher

Link to comment
Share on other sites

original na njemu su bile 175/65 14, pa sam nabavio original felge 15'' i stavio (kako piše u uputama za rukovanje za dozvoljene dimenzije) 185/60 15. To mi sada OK izgleda, ne znam dali bi 195 stvorilo veću rupu u blatobranu, ipak su nešto nižeg profila?

Link to comment
Share on other sites

malko su niše al zanemarivo,

npr,

ja sam na cliu 2 vozio 185 55 15 , 185 60 15, 195 50 15, i manje više je to sve isto

neprimjetne razlike

Link to comment
Share on other sites

ak si bio zadovoljan sa gy, uzmi si ug 8 ili ug 9

A dunlop winterresponse, cini mi se da se tak zovu..

Michelin alpin a4

Continental ts 850

 

Jel ima ko iskustva s navedenim gumama?

Link to comment
Share on other sites

Rupa bi bila veća za 13,5mm, a isto tako bi za tu vrijednost kompletno auto leglo.

u odnosu na original dimenziju samo bi bio 7mm u promjeru manji, a to znači 3,5 mm niže do asfalta

Link to comment
Share on other sites

A dunlop winterresponse, cini mi se da se tak zovu..

Michelin alpin a4

Continental ts 850

 

Jel ima ko iskustva s navedenim gumama?

dunlop nemoj....

conti zakon

bridgestone zakon

michelin a4 može

Link to comment
Share on other sites

u odnosu na original dimenziju samo bi bio 7mm u promjeru manji, a to znači 3,5 mm niže do asfalta

 

Ja sam gledao odnos tvoje trenutne gume 185/60/15 i 195/50/15.

 

post-14075-0-45312400-1412932346_thumb.p

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

@penezic, pa za dunlop bas vele da je odlicna a za conti da se brzo trosi a za michelin da je prerazvikana sa prosjecnim osobinama kakrakteristikama odnosno ne izdvaja se od ostalih po nicemu...

Link to comment
Share on other sites

Imam na cliu michelinke a na corsi dunlop i zadovoljan sam sa njima. Obje su u dimenziji 175/65/14. Preporod nakon savinih zimskih.

Na proljeće uzimam nove ljetne u ovoj dimenziji ( za corsu ) pa ću uskoro prikupljati iskustva i savjete.Najvjerojatnije se ide u Sloveniju po njih.Pratit ću ovu temu pa slobodno napišite svoje prijedloge

Link to comment
Share on other sites

to što pišu je jedno, a praksa je drugo.....

kažem da sa conti i bridgestone i goodyear nema frke.

michelin je ok

dunlop velim da nije ono što bi trebao biti

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.