Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Jel netko radio naknadno podešavanje petih vrata na autu pod garancijom?
Prijatelj koji radi u Baotiću kaže da je to bolje ne dirati, jer se onda promijeni položaj spojlera, pa na većim brzinama zna biti neželjenih zvukova.

Link to comment
Share on other sites

Je da ne podnosim Baotić, ali kolega ti je dobar savjet dao. Ne diraj...

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Škripuckanja i cvrčanja zna ima u novom meganu. Ništa (za mene) iznenađujuće s obzirom da je to Reno. Ako gledam moj meg3 neka škripuckanja su se javila vrlo rano od novog auta, ali nisu se naknadno pojavila nova sa kilometrima. Trenutno na 63 tkm i jedino ih značim da mi rješe škljocanje iz bunkera. Ne uspjevaju to u servisu riješiti već dvije i pol godine. Ako kojim slučajem uspiju bit će dosta tih i prilično utegnit bez glupavih zvukova. 

Pratim dalje ovaj topic 

Link to comment
Share on other sites

Nemam zvukova...blizu 6tkm

On 10. 10. 2018. at 9:25, Nino said:

Jel netko radio naknadno podešavanje petih vrata na autu pod garancijom?
Prijatelj koji radi u Baotiću kaže da je to bolje ne dirati, jer se onda promijeni položaj spojlera, pa na većim brzinama zna biti neželjenih zvukova.

Kolega Dugoselac, koji je tvoj??viđam jednog svijetloplavog??i bijelog

Par meni vidljivih neravnina sam uvidio, ali to sm ja dok perem auto :)99% ljudi ne bi to vidjelo niti vidi, nije strano ni drugima

Peta vrata...skužio sam da na dva mjesta rubni spojler dotiče lim(plastika na lim), točno po mm na svakoj strani, mislim da to ne bum ni dirao...toliko od moga

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shogo said:

Nemam zvukova...blizu 6tkm

Kolega Dugoselac, koji je tvoj??viđam jednog svijetloplavog??i bijelog

Par meni vidljivih neravnina sam uvidio, ali to sm ja dok perem auto :)99% ljudi ne bi to vidjelo niti vidi, nije strano ni drugima

Peta vrata...skužio sam da na dva mjesta rubni spojler dotiče lim(plastika na lim), točno po mm na svakoj strani, mislim da to ne bum ni dirao...toliko od moga

Moj je svijetloplavi.
Ma to sa tim petim vratima nije tak strašno.
Samo me zabrinjava kada ga budem prodavao, da će netko misliti da je auto bio udaren zbog tih nejednakih zazora.
Zato sam to mislio srediti dok je još pod garancijom ,ako se može i ako mi to štelanje neće stvoriti neke druge probleme.
Još sam od nedavno na autu primjetio neko lupanje kada prelazim preko neravnina.
Tih zvukova prije bilo.
Lupanje kao da dolazi iz ovjesa. Kao da nešto nije utegnuto kao prije.
Trebao bi prekontrolirati ovjes pa vidjeti jeli sve ok.

Naravno da to moja žena niš ne čuje i kaže da sam paranoičan....
 

Link to comment
Share on other sites

Hehehehehe

Ma, blinkam kada te vidim, pa jel ideš prema Lupoglavu kada??Ili supruga...Moga skužiš, jedini je, malo nas je

Link to comment
Share on other sites

90% njih u Baotiću, ali i širje pojma nema.. rade tamo, znaju li uopće di rade i šta rade....kad nešto trebas, a ono glave u zidu kao da nikad auta nisu vidjeli......čast izuzecima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, shogo said:

Hehehehehe

Ma, blinkam kada te vidim, pa jel ideš prema Lupoglavu kada??Ili supruga...Moga skužiš, jedini je, malo nas je

Žena radi u školi u Brckovljanima pa nju viđaš svakodnevno na toj relaciji.
Ona se vozi autom, a ja na posao sa vlakom :)
Meni ostaje samo vikend vožnja...

Samo nemoj njoj blinkati.
Prvo - vjerojatno te neće ni skužiti, a drugo - samo ćeš je zbuniti pa će još neko s**nje napraviti na cesti :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne, moja je opaka vozačica, slično zanimanje ima kao tvoja, vozi c1 :):):)isto na vlak ide u ds :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam radio popravak petih vrata jer se isto boja bila izgulila na mjestu gdje su udarala u branik. To sam dao popraviti u baotiću ali mi se čini da nisu napravili neki posao, izgleda da i dalje udara, opet se polako vidi kako se gubi boja.

imam 17" felge sad na njemu a zimske gume bi stavio 16" ili čak 15", naravno na čelične felge. ne znam koje točno felge moram geldati jer vidim da ima svakakvih oznaka na njima. Gdje mogu vidjeti kakve felge treba ako bi stavljao 15" ili 16" gume?

 

Link to comment
Share on other sites

piše u prometnoj da paše, na 15" idu gume 195/65 a na 16" idu 205/55.

Kakva oznaka felge onda mora biti? jer vidim da ima i razmak rupa i još par stvari a ne bi htio baš kupiti krive.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam u Baotiću na podešavanju petih vrata i zbog lupanja u ovjesu.
Peta vrata ne znaju podesiti. Objašnjavaju da je to sve plastika i da se to ne može riješiti.
Kako su vrata struganjem oštetila i donji branik, to su kao ispolirali koliko se moglo.
Meni se čini da nisu ništa po tom ni radili - još uvjek se vide tragovi struganja na laku.
To mi je nevjerovatno da je to takav nerješiv problem.
No dobro, mislim da nema smisla kod njih po tom pitanju inzistirati jer neće ništa napraviti.
Mislim si da možda odem još do nekog drugog servisa, recimo ZAK pa da probam tamo.

Interesatnija stvar je po pitanju ovjesa.
Tu su mi riješili problem izmjenom prednjih amortizera.
Nakon 11000km otišli prednji amortizeri, za ne povjerovati!
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probaj i kod nekog kvalitetnog autolimara za štelanje petih vrata.

Nevjerojatno,auti sve skuplji i sve lošiji.Na dvojkama pucaju opruge a na četvorkama krepavaju amortizeri....krasan napredak...?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Užas...no, zato su tu da mijenjaju...pa cindric vrbovec ti je pod nosom, odje... Baotića, nisu za tačke, a ne auto...kod mene nema dodira dole, samo jedna točka ali ne vrata nego.spojler/difuzor sa strane vrata, sve se bude riješilo, u to budi uvjeren!

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Probaj u SLO. Renault servis u Škocjanu, Autocenter Krašna.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio u baotiću i rekli su mi da mi 15" felge ne budu pasale, da moraju biti 16". Ja rekao pa piše mi u prometnoj da mogu ići 15" i on kaže, ovdje ja to ne vidim. 

Napisali su mi da mi treba felga 6,5J 16C ET41 5x114.3

šta će se desiti ako se uzme felga sa većim ili manjim ET? da li to utječe na stabilnost ili ovjes?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daj ne zezaj...pa u katalogu na webu stoji da ide 195/65/15...barem na moj dci 110???

I pitao sam u Cindriću, ide...

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

ozbiljno kažem. zato ni meni nije jasno. ja isto imam taj motor. znači ipak može? a koje dimenzije felge? 6,5J 15 5x114,3?

jel netko zna gdje je najbolje uzeti čelične felge? 

Edited by ninja
Link to comment
Share on other sites

evo sad su mi javili iz homologacija@renault.hr da ove dimenzije mogu ići

205/55 R16 (91)H, 6.50 J 16 - 41 

205/55 R16 (91)V, 6.50 J 16 - 41

205/50 R17 (93)V, 7.00 J 17 – 43

195/65 R15 (91)H, 6.00 J 15 - 35 (**)

(**) nije dopušteno s promjerom kočionog diska 296 mm

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.