Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Ajmo ostali, jedno pitanjce...grijanje super, postavke više manje, osjetim hladno na autocesti u donjem dijelu po nogama...netko skužio??Samo autocesta i veće brzine

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, shogo said:

Ajmo ostali, jedno pitanjce...grijanje super, postavke više manje, osjetim hladno na autocesti u donjem dijelu po nogama...netko skužio??Samo autocesta i veće brzine

U R4 je puhalo po nogama..? 

1 minute ago, zeko said:

Na twingu i dusteru to ne osijetim. Cudno

Nema toga ni u M3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakva izolacija, ajd ne kuri, čini mi se da kada postigne npr 25c koje sam zadao pusti hladniji zrak, tj. Upalim reciklažu i ne puše...bum pitao u servisu, nije ni bitno...stoviš baš izolacija na ovom autu odlična

Link to comment
Share on other sites

Npr. u bmwu F30 ako stavis "grijanje" na 24°C, a uključen je automatski način rada, auto počinje baš hladiti u slučaju ukoliko skoči preko 24°C.

Ima auto problem kod nogu suvozača da postane iznimno vruće (valjda zbog DPF-a?) pa se temperatura u autu poprilično često mijenja pa ne znaš jel' ti ugodno ili nije od tog puhanja.

Ne znam jel' takvi auti imaju više senzora, pa kombiniraju pa ovo ono...ugl. nije mi se baš svidjelo, a u škodi je to manje "invazivno" i prijelaz je super.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš to sam i mislio, ne želi grijati ako je temp na 25c, pa onda održava ili ohladi...jebga

Link to comment
Share on other sites

shogo, iz tvog prijašnjeg posta se dalo zaključiti da ti na većim brzinama puše po nogama hladno izvana 

Link to comment
Share on other sites

Ajde detaljnije, da ne ispadnem sam sebi skačem, da, točno kada odrediš temperaturu ujutro, on grije, i na autoputu otvara svako malo upuh hladnog zraka, točno čuješ kako hladi neki vrag, možda je do kalibracije krilca koje pušta zrak, nemam pojma, samo autoput i samo ujutro, popodne ništa, za ne povjerovat ali tako je.

I u tom trenu klikneš recirkulaciju, i ništa, naravno

Jako mi dobro dođe autocesta, izbacim van sve frustracije i smeće koje motor nakupi u gradu

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

ne čini se normalno da otvara puštanje hladnog zraka na autocesti, prije bi trebao pritvoriti, jer bržom vožnjom auto sa sebe odvodi toplinu..

pošto svime upravljaju senzori, temperature, vlage itd, možda koji od njih se sblesira..

meni je isto čudno kak mi klima na grijanje puše malo jako malo slabo, ali na kraju učinak je ok.. za vikend ću na put pa vidjet kak grije na autocesti..

morao bi ok jer je termostat dobar..

plače mi se jer sam novi termostat prije par mjeseci za meg 2 prodao za bagatelu kad sam prodao auto, a sad vidim da paše i na sadašnji meg 3, na 1.6 16v motor, nema nikakve razlike, skroz je isti, čak isti indikator ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ugl ili staviti skroz automatski, ili skroz manualno,da nije ta "poluautomatska" je meni bilo rjesenje na tom bmwu dok sam ga vozio tih 4 5 dana do Austrije i okolo i natrag.

I ovako, btw, auto od 50k€, 140tkm, a škripi na dodir kao moj bivsi clio 2...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma. Pa na auto modu on ju pali sam automatski.. ne stalno ali ponekad da. Ak je unutra zamagljeno, treba. Ak rucno namjestam ok onda ju mogu anulirati. Al vec sam naviko da nist ne diram. Mislim da se kompresor ni ne pali ispod nule ili koliko stupnjeva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

preporuka strucnjaka je palit klimu za grijanje tokom zime periodicno radi necega...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

preporuka strucnjaka je palit klimu za grijanje tokom zime periodicno radi necega...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Da procirkulira ulje kroz sistem....nema nikakve veze sa grijanjem

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9 hours ago, Novy said:

Jel itko mijenjao ili provjeravao koje žarulje su prva ugradnja za kratka svjetla? 

Bosch ili hella zarulje u renaulte il dacie

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, shogo said:

h7...ili??Osram...

H7. Duga su OK. Kratka su ono, ne baš dobra. Nešto razmišljam bi li se moglo staviti nešto jače. Ali ako su unutra osram standard ili slične Boschove, neću ništa mijenjati. Ne da mi se staviti neke tipa Nightbreaker pa ih mijenjati svako malo.  

Link to comment
Share on other sites

Barem je kod novih auta lako promijeniti žarulju. Probaj sa General Electric, kažu da su u rangu NBU, ali traju dulje

s-l640.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.