Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Ja se bojim da ces se jako namucit da ti tu priznaju garanciju. Iako je to suludo. 

Link to comment
Share on other sites

A na L3? bez problema sa trapom? Otisao jedan vertikalni stabilizator na megu ili oba?

Na L3 amortizeri mijenjani zbog kuckanja pri niskim brzinama, a inace linkovi stabilizatora izgurali preko 200k. Otisao lijevi link stabilizatora na meganu. A ni desni ne zvuci najbolje. I zamijenjene kvake na vratima. S tim da straznja desna ne reaguju uopce nakon zamjene. Opet reklamacija, opet renol kvoliti. Se*em im se u kvoliti.

Link to comment
Share on other sites

Ja se bojim da ces se jako namucit da ti tu priznaju garanciju. Iako je to suludo. 

da, idiotizam, ovlasteni dealer nije napravio servis a ne ja.

ak treba, pisat cu u renault u francusku ili di god treba.

Link to comment
Share on other sites

Znači Dealer kod nas ti to kaže, taj isti dealer ti to i uveze i proda, i ti preuzmeš auto znajući da je to u igri??Ili sam mašio fudbal ili su te zajebali...

Naš dio grupacije uveze auto koji je trebao biti u intervalima Njemačke grupacije...smiješno ili igra s tim autom, ne vjerujem više nikome!nažalost

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, cekaj... jes ti osobno dovezo auto iz njemackog Renault salona, jel ti ga neka posrednicka firma dovezla ili si ga kupio prek naseg Renault ovlastenog?

Prvo bez panike, obrati se servisu di je odrzavan, a pretpostavljam i kupljen. Prvo s njima probaj. Vrlo moguce da ce ti platiti servis i usuglasit se s nasima da sve u bazi i knjizici bude uredno. Pa ne moze ti prodat auto s valjanom garancijom ako ona nije valjana!!! Nije svabo lud da se zaebava s tim. S druge strane ak je neko zaebo s servisima i popusena je garancija, onda ti nije smio prodat auto s "garancijom" neko auto s "izgubljenom garancijom". Njemu je tu stravicno puno na kocki ak je nekaj zmuljano.

Frendu je ispostavljen racun za auto na kojem nije bio iskazan porez i naravno u Hr je to bil problem i mogo je il jos jednom platit neku ruznu cifru il nabavit novi racun na kojem je iskazana brutto cijena (dakle s porezom). Lik nam je u njemackoj isti dan napravil novi racun, sve prepisal i iskazal cijenu kak spada i preporuceno poslal u hr. Za par dana doso papir i sve rijeseno. Tak da polako, civilizirano, ne odma ici u Francusku :zubo: 

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Ninja nije mi jasno, napisao si da ti je upisan zadnji servis na 11400km u 5 mj. 2017. Kako su ti onda prosle 2 god? 

Link to comment
Share on other sites

Moj slučaj. Kupio sam novi Generation 2011. u vreme sajma automobila u Beogradu. Prodavac u ovlašćenoj AK mi saopštava da je u toku sajamska akcija, te da auto ima produženu garanciju od 5 godina. Tri godine idem na mali servis u ovlašćene AK. Ne sjećam se šta je bilo u pitanju, ali dođem reklamirati neku sitnicu, i saznadoh da mi je auto van garancije. :oo: Radnik reče da će poslati mejl "Renault Nissan Srbiji" (RNS), ali da ih i ja pitam. Stiže mejl iz RNS da moj auto nije u produženoj i da se obratim AK koja mi ga je prodala. Džaba moje tvrdnje da mi je rečeno da sam ga kupio u akciji, stranice sa neta da je u to vreme bila akcija. Ne hebu. Odem dao AK u kojoj sam ga pazario, izvlače se na foru da prodavac koji mi je prodao auto više nije njihov radnik i da je to vjerovatno njegova greška, ali  da ja nemam ugovor o produženoj... Odhebu me ladno. Već sam mislio odustati kad prevrćući po "papirima" od auta ne pronađoh ponudu AK za kupovinu automobila, i na samom dnu ponude skraćenice da se auto prodaje u sajamskoj akciji 2011. S tim sam otišao u AK, poslao mejl RNS, i dobio odgovor od RNS-a (od iste kuje koja me je prethodno odhebavala) kako je nemam ugovor o produženoj, ali eto njima je stalo do kupaca, te će se smilovati i narediti svojoj službi da me ipak ubace u program produžene garancije... 

Pouka, hebi im majku majčinu! Oni su tebe kao kupca doveli u zabludu i na njima je da otklone posljedice.

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, tako će moj slijedeći auto, otom potom, biti s provjerenog mjesta...pa čak i na novi treba paziti...jer te maznu s hrpom stvari :)

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Dovezla mi je posrednicka firma.

Ja sam nasao auto na netu, oni su nazvali, provjerili auto, rekli su im da je sve super i onda sam ja rekao neka ga dovezu.

Napravljen je servis ali samo zamjena filtera kabine i nista drugo. Jos su oni stavili naljepnicu na bok onog stupa izmedju vrata da se slijedeci servis mora napraviti 25.3.2018.

Budem im napisao mail pa cu vidjeti sta budu rekli.

 

Link to comment
Share on other sites

Na L3 amortizeri mijenjani zbog kuckanja pri niskim brzinama, a inace linkovi stabilizatora izgurali preko 200k. Otisao lijevi link stabilizatora na meganu. A ni desni ne zvuci najbolje. I zamijenjene kvake na vratima. S tim da straznja desna ne reaguju uopce nakon zamjene. Opet reklamacija, opet renol kvoliti. Se*em im se u kvoliti.

E steta bas. 

Link to comment
Share on other sites

Netko vozio u četvorci 90 i 110 dci-a??

Realno, pa kod nas na dva kraja države dva auta za probu, doduše tako navode na netu...dogovorio sam s Cindrićem jedan dan navratiti...nude ove 5 pakete sada, i trošarina od 1.9 ide u drugačiji proračun + opet nove eco norme...

Imamo Dustera s 90 motorom i on ide jako dobro, fali mu sape na većim brzinama ali bože moj...pa sada stoji probati 110tku i vidjet dali više opreme ili više konja...otom potom

Karavan ili Berlina ostaje vidjet, iako ja lajkam karavana jako, žena ne :(

Link to comment
Share on other sites

E a nisam ja neki rejser, stisnem tu i tamo, treba mi snage za preticanje, za godišnji i put...itak

No većinu vremena sam ipak na obilaznici i u gradu, gdje mi se čini da je i 90 dostatan u tom muvingu...probam - vidim

Link to comment
Share on other sites

Ja bih sačekao novi 1.5 dCi sa 115 ks, on će nešto bolje da ide, a potrošnju goriva će realno sniziti. 

Link to comment
Share on other sites

Baš ti hvala :)

Ima neka finta s vozilima u dolasku i lageru, pa idu i za manje love :)

Link to comment
Share on other sites

Nakon sto sam po drugi put poslao mail u autokucu gdje je kupljen auto, dobio sam lagani odjeb sa objasnjenjem “nismo tebi prodali auto, obrati se onome od koga si ga kupio”. 

Nisam to ocekivao od svabe, pogotovo autokuce.

Edited by ninja
Link to comment
Share on other sites

Znači stvari kao kod nas. Vidio, kupio, sad razguzi i rješavaj sam.

Link to comment
Share on other sites

Napisao sam im da neka mi ponude neko rjesenje ili cu pisati Renaultu pa cemo vidjeti. Ipak su oni ovlastena autokuca a ne drze se servisnih intervala i prodaju auto sa nevazecom garancijom.

Link to comment
Share on other sites

A cuj nikad ne znas, ipak su to svabe, ako im zaprijetis ne vjerujem da ce riskirati, pogotovo ako su ovlasteni za Renault.

Link to comment
Share on other sites

Ovi hoce, ne dira ih sto sam rekao da cu se zaliti renaultu.

eto, vise se ni svabima ne moze vjerovati da je sve na posteno

Link to comment
Share on other sites

Pedera ima svugdje... svabo domicilni bi to prek odvjetnika rjesil. Tu funkcionira odlicna stvar zvana Rechtschutz. Platis godisnje par sto eura i pokriven si vecinu normalnih sporova koji ti se u zivotu mogu desit. Sve me zanima kak bi odgovoril da dobije dopis od njemacke odvjetnicke kuce. Ma i svabi su puni caka, neki to rade u rukavicama, a neki direktaca. Velim, gmazova ima svugdje.

Link to comment
Share on other sites

Ovi hoce, ne dira ih sto sam rekao da cu se zaliti renaultu.

eto, vise se ni svabima ne moze vjerovati da je sve na posteno

A i pitanje dal su to svabe uopce, to se toliko izmjesalo zadnjih destljeca da vise ne znas jel pricas sa bugarom, rusom ili kakvim albancem mozda... uzas. A nis, pisi onda Renaultu, nadrobi im sve i svasta pa mozda popuste, ne mogu vjerovat da ne zele priznati garanciju na novom autu jer se nisu drzali servisnih intervala i naravno da te na to nisu upozorili prije kupnje... Ciganija i to zesca.
Link to comment
Share on other sites

Ne mora biti sve crno. To što nisi promijenio ulje na vrijeme ne bi trebalo utjecati na jamsttvo na druge komponente auta koji nemaju nikakve veze sa uljem. Ali bi to podrazumijevalo da za svaki redovni i izvanredni servis nastaviš ići u ovlašteni servis. Koja je vjerojatnost da ti crkne motor ili turbina do 100kkm u odnsu na displeje, podizače stakala i slične gluposti.  Savjetovanje sa nekim odvjetnikom koji se bavi ovom tematikom bi ti dobro došlo. Za jamstvo na djelove na koje ima utjecaj izmjena ulja bojim se nema pomoći.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Otisao sam u baotic i tamo cu napraviti servis.

ako i kada nesto krepa, budemo se navlacili. Kao sto kaze novy, prije ce krepati podizac stakla ili neki display nego masina, jer to su vec provjerene masine, nije neka nova sa 3 cilindra i 120 ks.

Svaba je, stefan freutel. 

Recimo, na tom meganeu gepek nije bio poravnan, svjetla na gepeku su bila niza 2-3mm od svjetla na bokovima, i na braniku se vidjelo na 3-4 mjesta gdje gepek udara pa se sve boja izgulila (to sam tek vidio kad je auto dosao). Kad sam pitao svabu zasto svjetla nisu poravnata, rekao je , to je francuz. U baoticu su mi rekli da to ne smije tako biti i pod garancijom ce mi to poravnati i polakirati.

Edited by ninja
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.