Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Ma ovaj gad lijepi ali nepraktičan :)

IMG_20190504_190133.jpg

Edited by macan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Osobno meni se vise sviđa plava boja al jbg kad kupujes polovno nemoš birat :) al dobro boje su do ukusa :)

Link to comment
Share on other sites

Ugradit kameeu ili bar senzore...

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

imam zadnje samo senzore... i to je ok, al jako JAKO se mora pazit...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, macan said:

Zadnjih tjedan dana sam vlasnik megana 4.... auto je zaista prekrasan izvana i iznutra sa bose oprememom i to... ALI... užasno nepregledan prvenstveno bočno, moraš gurat glavu napred nazad kad izlaziš bočno zbog razmaka izmedju vrata,  nadalje visok sam 193cm i nije problem da meni glava dojde to krova već ako dignes sjedalo da imaš bolji pregled neće ti ni glava zapinjat al onda od onog dijela gdje je retrovizor i senzor za kišu i ostale pizdarije niš nevidiš desno, samo napred... onda moraš spuštat sjedalo da odeš ispod toga pa sad imaš preko 15 cm iznad glave al zato sad mjesta iza imaš još manje... gledao sam videje na youtubu i znao sam da nema puno prostora na zadnjoj klupi ali ovo da ti kompletno vidno polje blokira retrovizor i ti senzori to nisam vidio... E al bar auto dobro izgleda :) !!!

Kod mene ista stvar iako sam 182 cm, totalno je nepregledno kada se sjedalo skroz podigne i nista se ne vidi od retrovizora. Samo sto je super sto imam grandcoupea, pa i kad do kraja spustim sjedalo i povucem da mi bude fino komotno, ima mjesta nazad kolko hoces. :)

Link to comment
Share on other sites

Kaj bose ne trebao imati kameru? Meni je 4 bio skroz ok po vidljivosti, 190 sam. Jako dobro izgleda u ovoj boji!

meni je jedna ozbiljna zamjerka bila da mi vrh cipele zapinje kada mičem nogu sa gasa na kočnicu, čak sam mislio da se nekoj odšarafilo ali nije ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, smigman said:

Kaj bose ne trebao imati kameru? Meni je 4 bio skroz ok po vidljivosti, 190 sam. Jako dobro izgleda u ovoj boji!

meni je jedna ozbiljna zamjerka bila da mi vrh cipele zapinje kada mičem nogu sa gasa na kočnicu, čak sam mislio da se nekoj odšarafilo ali nije ...

Da, Bose bi trebao imati prednje i zadnje senzore + kamera. 

Ista stvar i kod mene sa zapinjenjem ali nista strašno.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi u pravilu da svaki sic u serijskom autu moze jos dole. A ne gore. Stvarno ne vidim ni najmanju mogucu ideju da osoba od preko 190 cm ima potrebu dizat sic imalo od najnize pozicije. :)

Znam da je sve stvar navike i nema tu potrebe za nekim misljenjima, svatko sjedi po navici i kak mu pase. Al evo sam da velim.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma ispada da bose ima taj neki svoj set opreme al ovo je ostalo sve nadoplata nemam ni rezervni točak već set za krpanje (tek sam skužio poslje da je iza subwolfer na mjestu za gumu rezervnu vidim idu žice reko pa nije tu valjda rezervar :) ), jako sam puno pregledavao te pakete više ćete možda vi znati šta se 2016. godine nudilo, ide nekako ovako zen (iako uopće nekužim to je valjda još niže od limited) limited, experience, buiessnes, intese, bose i gt line, ja naprimjer imam onaj fensi šmesni heads up display koji samo za ku....., kad stavim ruku ljevu gore na volan niš ne vidim pa sam već u tjedan dana to isključio, ambient led su po meni jedne od boljih što sam vidio zaista u svim drugim klasama auta, r-link2.... šta ja znam, moram ga updatejtat valjda.... ne da mi store opcije da skidam uopće možda zbog toga, neznam ni ja pola toga, što se motora tiče taj od 130 ks zaista je agresivan... malo dpf regeneracija me jeb.... al ide, svakih 5 dana hladnjak puše kad ga ugasim..... u 10 km ne zagrije na radnu temperatutu vani +15???!!! šta kad bude 0...., ništa se ne osjeti kad je pokrene nikave vibracije povečan ler gas i sl. kako drugi navode... jedino po čemu sam zaključio da se to dešava je da prekriži star/stop i ne da mu ugasit auto, vjerovatno iz tog razloga što radi regeneraciju....

ps. slobodno ako netko ima iskustva sa tim 1.6 motorom neka podjeli iskustva, jer ja još uvijek mislim da je termostata ili nečeg drugog...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

To je vjerojatno unos de, oni imaju bose bez kamere ali sa radarima i velikim ekranom ... stvarno je super kompletic, auto ima fakat sve kaj ti treba + vjerojatno i masažu ? Ak mu prekineš regeneraciju hladiti će ga neko vrijeme... za 1,6 me neugodno iznenadila potrošnja zimi, trošio je 7,6 - na istim relacijama mazda 6, 2,2 150 ks trošila je 7,3

Link to comment
Share on other sites

Je da iz njemacke obecane zemlje ?ima masazu, grijanja sjedala, automatsku rucnu i te sve divne stvari za pokvarit se i kukat tu na forumu ?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jadan, neko ti masira leđa hahaha, super - puno sretnih km želim!

Link to comment
Share on other sites

To je auto za fine gospodske špicoke, a ne bakandže pa nece cipela zapinjat :bigl:

Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E tu se slažem, ali stane i moja 48 salomonka???

Probao i špic papak, ide????

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

idealno za heel toe metodu šaltanja

 

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje za neku foruašicu sa drugog foruma... ima ima isti motor ko i ja 1.6 130 ks, i njoj grijanje 10 minuta ne počne puhati toplo kad je hladnije, neki dan meni je nakon 3 min već puhao toplo 4 stupnja bilo, koliko sam shvatio njoj ko i meni 12-13 min dok temperatura ne dojde na radnu znaci ne bi bio termostat, jer meni puše toplo nije ni krenula kazaljka preko 50 stupnjeva, u servisu prodaju bajke... koji dio ima veze sa kabinom grijanja? jel i tamo neki ventil il nešto što šteka? fala :) Nažalost već sam naviako da se problemi sa autom riješavaju preko foruma a ne u ovlaštenim servisima - žalosno ali istinito ?

Link to comment
Share on other sites

PTC grijač na struju koji grije dok je motor hladan.

Možda ona ima slabiju opremu pa nema grijač?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma morao bi imati. Ak moj benzinac iz 2010. sa mrvu opreme ima, onda ima i ovaj bose dizel. Mozda je pregorio (takav slucaj sam imao na yetiju)

 

A u ovomgrugom slucaju treba pogledati i termostat..

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, macan said:

Imam pitanje za neku foruašicu sa drugog foruma... ima ima isti motor ko i ja 1.6 130 ks, i njoj grijanje 10 minuta ne počne puhati toplo kad je hladnije, neki dan meni je nakon 3 min već puhao toplo ... ?

Trebate točnije definirati što znači "puhati toplo", znači izmjeriti temperaturu, vanjsku i unutarnju.Sigurno vam osjećaji za toplo nisu isti.

Link to comment
Share on other sites

Evo što kaže  (u 2mjesecu):

"Znači jutros sam stvarno došla do ruba strpljenja.
Zbog radova na cesti umjesto uobičajenih 10 minuta do posla, vozila sam 20ak minuta (oko 10 km). 
Tek nakon što je prošlo debelo 15 minuta počelo je puhati toplo dovoljno da puhanje mogu uperiti u sebe bez da mi bude hladno puhanje u facu. Ruke su mi toliko ledene da ih upravo grijem na radijatoru.
Temperatura motora se jedva digla do 70 stupnjeva."

A je moguće da termostat šteka, znam da on nekad malo hoče malo neće radit :), al ako ima ptc grijač onda to ne bi trebalo imati veze cak i je termostat u banani ne? Doduse netko je već pisao da se to slabo u renaulte ugrađuje već više u peugote...
 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Poimanje topline kod nas muških nije isto kao kod žena. U svom životu sam možda 3puta stavio grijanje da puše toplo u mene. Znaci sto se mene tiče središnji otvori ventilacije nebi uopće trebali postojati i unutrašnjost auta bi bila daleko ljepša.

sto se njenog slučaja tiče neka ode u servis sa joj izmjere temperaturu na otvorima ventilacije i pogledaju da li ti el grijaći rade, do tad neka stavi rukavice i deblju jaknu, kapu, šal.. pa neće morati ruke grijati na radijator mada i tako za tjedan-dva počinje grijati sunce pa će to sve zaboraviti do zime..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko znam sa Citroena PTC će raditi samo ako je akumulator dovoljno napunjen i ako je grijanje na max.
Nakon učestalih kratkih vožnji sa raznim potrošacima PTC ne radi prvih 10-15 min

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.