Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Pošto mi se iz prednjeg djela culo škripanje i to samo pri maloj brzini, najizraženije pri polasku, bio sam na servisu.

Zamjenjene spirale, aksijalni ležajevi i neka guma. Međutim škripanje se i dalje čuje. U servisu očito nisu dobro detektirali u čemu je problem. Jel imao netko šta slično? Ili ima ideju šta bi moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

mislim da je kod talismana škripa riješena zamjenom amortizera, možda je i kod megana...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Savjet za 5, eto...prodaj

Kakva glupost, stari moj pa ti bi opla odmah na bubanj onda?

A sada reala, u drugi servis...ili u isti pa neka gledaju

Link to comment
Share on other sites

Ma samo škripuckanje ko škripuckanje mi ne smeta. Brine me što dolazi iz prednjeg dijela ovjesa . Zadnje što mi treba je da okrenem volan, a auto nastavi pravo ili da nesto zablokira

Link to comment
Share on other sites

Ak si u zagrebu, odi u starkelj da ti pregledaju ovijes i ostale vitalne dijelove zbog sigurnosti. 

Sad dolaze hladnoce i normalno je da plastika u autu pucketa.

Sretno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Novy said:

Ma samo škripuckanje ko škripuckanje mi ne smeta. Brine me što dolazi iz prednjeg dijela ovjesa . Zadnje što mi treba je da okrenem volan, a auto nastavi pravo ili da nesto zablokira

Ja sam imao sličnih problema sa ovjesom. Više kao neko luapanje a na škripanje. Sumnjao sam na štangice stabilizatora jer su sa tim imali dosta reklamacija. Bio sam kod Baotića i nisu mogli odmah detektirati što je problem, ali nisu bile štangice. Na kraju su odvezli auto na stanicu za tehnički gdje su detektirali da je problem sa amortizerima. Stavili nove i sad je sve ok.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, shogo said:

Savjet za 5, eto...prodaj

Kakva glupost, stari moj pa ti bi opla odmah na bubanj onda?

A sada reala, u drugi servis...ili u isti pa neka gledaju

Mislio sam proizvodjaca amortizera. Ne automobila :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Grunf said:

Nemoj u Štarkelj, Roca je bolji.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 

Neznam po cem roca bolja, jedan deda u servisu i sve ostalo naucnici. A da ne pricam koje cijene usluga imaju. 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se sad čuje lagano zvuk turbine. Kad je auto hladan, najviše u drugoj i trećoj brzini. Auto normalno vuče, al me zabrinjava ovo lagano fućkanje. Vidio sam da je već netko na novom scenicu mijenjao turbinu pod garancijom. Jel se kod drugih čuje turbina?

Link to comment
Share on other sites

Pa ljudi, turbina se čuje, kaj vi pričate...

Brain, sorry, krivo sam skužio

Dajte se vozite i manje čitajte i opterećujte se, lakše vam bude, a ako nekaj ode, otišlo je...jebiga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nino said:

Ja sam imao sličnih problema sa ovjesom. Više kao neko luapanje a na škripanje. Sumnjao sam na štangice stabilizatora jer su sa tim imali dosta reklamacija. Bio sam kod Baotića i nisu mogli odmah detektirati što je problem, ali nisu bile štangice. Na kraju su odvezli auto na stanicu za tehnički gdje su detektirali da je problem sa amortizerima. Stavili nove i sad je sve ok.

Ne znam kako bi opisao zvuk. Nije tipično lupanje. Bio bih najsretniji da su amortizeri. Zamjenio bih ih o svom trošku ako me servis zavlači redi svojih sitnih interesa. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, shogo said:

Pa ljudi, turbina se čuje, kaj vi pričate...

Brain, sorry, krivo sam skužio

Dajte se vozite i manje čitajte i opterećujte se, lakše vam bude, a ako nekaj ode, otišlo je...jebiga

Nije baš isto ako turbinu moraš promijeniti pod garancijom ili sve sam plaćaš... Zato i pitam jel se to čuje i drugima, da reagiram na vrijeme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shogo said:

Čovjek je u BiH :)

Jeste, ni blizu ZG-a. U svakom slučaju hvala svima, opet ću u servis pa ću vidjeti šta dalje

30 minutes ago, Nino said:

Meni se sad čuje lagano zvuk turbine. Kad je auto hladan, najviše u drugoj i trećoj brzini. Auto normalno vuče, al me zabrinjava ovo lagano fućkanje. Vidio sam da je već netko na novom scenicu mijenjao turbinu pod garancijom. Jel se kod drugih čuje 

Ja ne primjećujem ništa neubičajeno. Kod antuna je Senic 1.6dci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Novy said:

Ne znam kako bi opisao zvuk. Nije tipično lupanje. Bio bih najsretniji da su amortizeri. Zamjenio bih ih o svom trošku ako me servis zavlači redi svojih sitnih interesa. 

Ako je 1.5 110 ks, mora da se cuje. Kad napravi 240.000 obrtaja u minuti, mora da se cuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odlicno, svi mi ubuduce znamo iz vasih iskustava, ja sam blizu 10tkm i prvog servisa, keep it rollin'

Vidis ja sam bas pozitivno rijesio anketu, stvarno.je bilo korektno oko isporuke i dali su si truda da auto dobijem prije mora:)ne spominjuci tipfeler s tlakom guma??

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

sta bi rekao da cujes kako se turbina cuje na mrs, tfsi i slicnim autima kad imaju ispuh i usis :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.