Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Uh, predugačko i previše subjektivno.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Osobno ovo je meni prvi renault i nikad nisam neku marku favorizirao, ono sto je cinjenica da imaju jako ucinkovite motore, od preformansi do potrosnje, pogledajte samo od kie i hudayia motore, opce poznato da su tromi i ne previse stedljivi a govorim iz osobnog iskustva, e sad sto se tice pouzdanosti mehanike to jos moram vidjet za renaulta s vremenom.... tu bi vise Vi znali.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Da li netko zna da li se može update-ati R-link na verziju 3.x ili 7x pa da imam i apple car play, trenutno sam na verziji 2.2.19, megane je iz 04.2016.

Koji je bolji servis, cindrić ili zak?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ninja said:

Da li netko zna da li se može update-ati R-link na verziju 3.x ili 7x pa da imam i apple car play, trenutno sam na verziji 2.2.19, megane je iz 04.2016.

Koji je bolji servis, cindrić ili zak?

Neznam, meni taj update uopće ne radi  r2 linku, našao po broju šasije skinuo na stick i kad ga uštekam uopće ne pokreće update...

Link to comment
Share on other sites

da, ni meni to ne radi, čitao sam da se to mora u servisu odraditi update.

Link to comment
Share on other sites

Možeš updateati na verziju koji ti izbaci ovdje kad upišeš šasiju - https://easyconnect.renault.co.uk/software-upgrade/r-link2

Što se tiče samog installa, usb format na fat32 ako nije i onda probaj na više stickova, ja znam da meni jedan uopće nije htio očitati update (file na sticku) pa sam istu stvar probao sa drugim koji je prepoznao update čim sam ga uštekao, ali se ništa nije događalo...neko vrijeme. Probao sam tako par puta dok ga jednom nisam ostavio (jer sam taman u tom trenutku dobio poziv na mob) i onda skužio da se update sam pokrenuo tek nakon minute što je stajao uštekan.

Link to comment
Share on other sites

Pročitao sam sve što piše uključujići i da nakon 3 min može proteći da pokrene al nula bodova, probat ću sa drugim stickom... btw, još 2 podpitanja:

1. jel taj update i karte updatejta?

2. zašto mi store ne radi uopće, tj zatamljen je?

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ninja said:

Da li netko zna da li se može update-ati R-link na verziju 3.x ili 7x pa da imam i apple car play, trenutno sam na verziji 2.2.19, megane je iz 04.2016.

Koji je bolji servis, cindrić ili zak?

Pogledaj si na ovoj stranici verzije R-Link2 i koje su ti moguće nadogradnje s obzirom na verziju koju imaš - https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/

Tvoj megane ima verziju 2.x.x.x i ne može se službeno podići na verziju višu od 2.2.19.300.

Moj megane je 05/2017 i na toj je verziji i nažalost nema dalje :(.

Znači, kako ti je marttin napisao gore, odeš na link https://easyconnect.renault.co.uk/software-upgrade/r-link2 i prema broju šasije skineš zadnji sistemski update, ako ti se ponudi.

Onda slijediš upute i digneš tu verziju - https://www.gps-rlink.com/r-link-2/r-link-2-install-an-update-yourself/ .

Nakon toga skineš zadnju verziju mapa preko R-Link 2 ToolBox-a na kompu na usb, pa opet sa tim usb-om u auto i staviš novu verziju mapa.

Ja sam si sam podigao sistem sa 2.2.17.803 na 2.2.19.300 kad sam kupio auto i dva puta radio map update, sve bez problema.

Pripazi samo da ti bude uštekan samo jedan usb stick, dakle da ti ne ostane uštekana SD kartica paraleleno.

Postoje neslužbene upute kako podići 2.x na 3.x i ekipa je to radila.

Na taj način je moguće osposobiti Android Auto ali ne i Carplay (na moju žalost).

Imaš detaljnije na jednom Kadjar forumu.

Učlani se pa pogledaj link - https://www.renaultkadjarforum.com/members-articles/pimp-my-ride.html

 

Edited by Nino
Link to comment
Share on other sites

Imam pitanjce imam bose opremu a nemam rezervnu gumu, di bi to mogao nabavit, imam set za krpanje, pa me zanima dali pase rezervna sa bilo kojeg megana 4? Ima iza taj subwoofer pa neznam jel to isti omjer,,,

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

On 10.05.2019. at 14:24, fabi said:

Što se tiče grijanja kabine čak je i M3 1.5 dci imao PTC grijač kabine. Kod mene i da je -20 počne lagano grijanje nakon minute Max dvije. Ako su temp i plusu za manje od jedne min auto grije. Motoru treba jako dugo da postigne radnu temp, tako je to sa dizalima, zato i ugrađuju te dodatne grijače. Ovo što kolegica navodi ne bi trebalo biti normalno u M4 kad je to već u trojki postao standard.

Imao je i Megane 2, i ta generacija Scenica/ Grand Scenica.. Kasnije i Laguna 3.. 800 W i 1000 W, zavisno od zapremine kabinskog prostora. 

On 14.05.2019. at 19:02, shogo said:

https://www.najboljiauto.com/testirali-smo-1-000-km-renault-megane-iv-1-5-dci/

Star, poprilično dobar tekst, ne skriva da je autor RenFan, ali korektno

Covek nije relevantan ni za sta, tacnije njegovi te(k)stovi. Niko iz njegovog okruzenja ga ne uzima za ozbiljno.. Stosta se jos moze napisati za njega, ali prevazilazi okvire ovog foruma, pa nije ni bitno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ok, pise svasta, dosta toga ok, dosta ne, korektno, dio navijanja ne lajkam

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Pročitao sam sve što piše uključujići i da nakon 3 min može proteći da pokrene al nula bodova, probat ću sa drugim stickom... btw, još 2 podpitanja:

1. jel taj update i karte updatejta?

2. zašto mi store ne radi uopće, tj zatamljen je?

 

1. Ne,update karti navigacije je nešto potpuno drugo.

2. Ili ti nije aktivirana opcija "data sharing" ili ti je istekao digital pack ugovor (pristup na internet).

3. File koji skineš sa neta moraš unzipati prvo i nesmiješ promjeniti naziv tog foldera kad ga kopiraš na usb stick.

 

TURBO TERROR

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jel možda problem što nemam acc/mail logiran?

Link to comment
Share on other sites

Jel možda problem što nemam acc/mail logiran?
Ne,netrebaš biti prijavljen preko maila.

TURBO TERROR

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Burky said:

Ima ko kakvih iskustava sa grandcoupe-om ? Zanima me turbo benzin od 140 ks,nisam ljubitelj dizela,a i potrosnja na duze relacije je skoro slicna dizelu

To je noviji motor tako da sumnjam da možeš za sada čuti nešto loše o njemu... a ostalo vidiš i na youtube videima na testovima...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Neznam kako drugima na meganu 4, al meni se abnormalno šajba magli, kad je klima upaljenja sa vanjske strane šajbe se ledi šajba ???!!!, to još nisam nikad vidio, a kad je sparno imalo odma iznutra, onda upalim klimu pa se pocne ledit vani... užas, koliko sam skuzio šajba je preblizu gornje ventilacije i jako prenosi toplo/hladno, pa smanjim, pa iskljucim ma katastrofa, samo bodem po rlinku neznam kako da postavim ventilatore, a ima mi i šogor isti auto i isti problem... preosjetljiva šajba na razlike u temperaturi... 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Znaci nikad takvih problema, bas sam odusevljen klimatizacijom. Cijelo vrijeme mi je na automatskoj klimi na temperaturi izmedju 21 i 22°C. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima netko na forumu megane 4 gt tce edc? Volio bih cuti iskustva iz prve ruke.


Ps jbt kolko skracenica :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima gt, tce, i edc mislim da je

 

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

 

18 hours ago, shogo said:

Ništa od toga što navodiš...baš suprotno

 

Ajde još jednu stvar probaj, vidio sam da je jedna ženska pisala o tome na drugom forumu i mislim da se to i meni dešava, meni recimo kad stavim da mi puše u noge, sredinu i šajbu, ventilacija na sredini uopće ne puše samo gore i dole, i čini mi se da je u tome problem što previše zrak usmjerava na šajbu, i normalno da je ledi i pri manjom brzinom ventilatora kad sve roka gore, samo kad iskljucim puhanje gore i nogu onda počne sredina puhat???

Link to comment
Share on other sites

Ima gt, tce, i edc mislim da je
 
Stiscem link nista mi ne otvara
Link to comment
Share on other sites

Pa daj, nasa vozila, megane gt tce

Uđi u nasa vozila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.