Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

1 hour ago, direstraits said:

Ok cijena. Ja sam za Michelin Alpin 6 s 225/50R17 na Rial 5x112 ET27 dao ravno 1k Eura. 

Iskreno, htio sam uzeti one original Renault 18" Grantour sa oglasnika, čovjek mi ih nudio sa michelinkama za 6500kn, samo malo mi je to puno s obzirom da su felge polovne... Ali i na 17" mi je auto tvrd, kamo li na 18"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cudi me... meni scenic na 18 mrvicu tvrdi nego na 16... al je to i dalje puno puno mekse nego altea na 17

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, darko said:

Cudi me... meni scenic na 18 mrvicu tvrdi nego na 16... al je to i dalje puno puno mekse nego altea na 17

A ja sam vozio Meg 3 na 15" prije ovoga, pa vjerojatno zato.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odlučio uzet samo gume, nedam iljadu evra za felge gume i senzore, u prošli auto sam ulagao a samo mi je vračao pizdarijama. Jednostavnije je samo mjenjat felgu sa gumom i bok al nema veze... nema više :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mocho said:

Evo zakačio sam se na kombinaciju, FULDA 205-55-16 + čelične + TPMS = 4200 kn

Nemoj čelične ? Bolje onda kao kolega macan uzmi samo gume

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Zašto ne? Imao ih na suzukiju 12 godina i evo danas ih utopio za 800 kn... Da se razumijemo, ne stavljam ratkape ?

Edited by mocho
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mocho said:

Zašto ne? Imao ih na suzukiju 12 godina i evo danas ih utopio za 800 kn... Da se razumijemo, ne stavljam ratkape ?

Imaš Intense auto od 130 konja sa čeličnim felgama!!!!! UTOPI ME!!!

Šalim se haha, ma i ja sam na prošlom vozao čelične po zimi, ali baš sam ih mrzio, promjenio sam 3 para ratkapa da pokuša makar ličit na nešta.
 

Jesu li ti te 205/55r16 upisane u knjižicu?

 

 

 

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Nemoj me zamrzit, ali radije kupim čelične crne nego neke jeftine alu felge... ovak s crnim čeličanama mi izgleda vrhunski ?

U knjižici su 15, 16 i 17 cola upisane...

Link to comment
Share on other sites

Ja isto volim OEM, samo nisam našao ništa zadovoljavajuće osim onih 18". Budemo vidjeli kako stoje kod mene aftermarket kad stignu. I onako za 2 godine planiram uzeti Megane Hybrid pa onda budem uzeo najbijesnije OEM što postoje.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam shvatio, te priča da zima i sol oštete alu felgu baš više ne drže vodu? Dosta ljudi znam što samo šaltaju gumu i nisam vidio značajnija oštećenja felge nakon više godina.... u svakom slučaju ja ću provjerit tu teoriju :)

Edited by macan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja šaltam samo gume, jer mi trošak prebacivanja ne predstavlja toliki problem koliko me muči činjenica da mi auto 5 mjeseci izgleda nakaradno na čeličnim/manjim/drugim felgama. 

Auto po zimi ispirem na mini-washu 2 - 3x tjedno da skinem sol s njega, pa tada operem i felge. Nikad mi se felga nije tijekom zime oštetila. 

Edited by GTT
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Gtt u pravu, i sam sam dramio i uzeo čeličane...druga tura će biti ove sada za zimu a 17 gore s ljetnima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zeko said:

215 45 r17  ili 195 65 r15 nije isto po zimi kaj se tice sposobnosti auta na snjegu.

 

Sa kvalitetnom zimskom gumom i ako ne ideš baš u duboki i neutabani snijeg, nema razlike. Većina nas se vozi po normalnim cestama i imamo zimske gume radi niskih temperatura, leda i tankog sloja snijega na cesti. Također, 15 cola felge ne možeš ni staviti na neke aute koji imaju 17 cola. 

Link to comment
Share on other sites

Ja isto samo mijenjam gume na ALU felgama. Trošak mi ne pretstavlja problem, a auto mi je na 16” tako da su gume povoljne. Na gumama i kočnicama sigurno neću štedjeti.. Sad su na autu cont premium contact 6, a na zimu idu GY UG 9. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvijek na svojim felgama sa 225/40/18 zimskim gumama po zimi. Ako auto relativno redovito ispereš od soli i zmazanoće, ne bi trebalo biti ništa felgama. (eventualno ako je baš jako zasoljena cesta se nemoj baš ganjati čisto da ne frca sve po njima pa da ih to ne ošteti). Imam Continental WinterContact i s njima peri deri po snijegu bez problema (iako u Zgu nema baš dubokog snijega pa mi je zato još i manje bitno).

Edited by marttin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam ja jucer svog renola u hladu onako malo pod koso.. pa taj auto ima neke bjele fleke ko da je svjetlija boja na nekim mjestima... na krovu al i  bočno iza svjetala zadnjih  al onako ko šaka veliko ne bi bio kenj od ptica, pa gore na krovu 3 cm lak puko, je auto uvoz pa da je i bio na krovu ne bi bio i bočno i svuda... pa jel to tak loše lakirano u tvornici il od sunca il od čega? Na suncu se ne vidi ništa.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je rađen auto...mozda je najebao od tuče pa nisu udubine izvlačene nego je zapunjeno kitom i lakirano...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Coupe RS said:

Vjerojatno je rađen auto...mozda je najebao od tuče pa nisu udubine izvlačene nego je zapunjeno kitom i lakirano...

Al nigdje se ne vidi razlika u boji na prelazima i sl, šarafi nisu ni dirnuti ni okrhnuti...  Pitam jel sam vidio stare clie kako im krov izgleda, a nije bilo tuče ni umfala, neznam da nije ostala loša kvaliteta od 2004... 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.